Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

 

 

  

Dar de ce aşa târziu, când nimic din ce s-a distrus sau furat în Ro după 89 nu mai poate fi recuperat? Pentru ce anume ne mai batem aşa de încrâncenat, abia acum? Tot ce a mai rămas este "resursa" umană. Concomitent cu "halucinanta" evoluţie a binomului, românii se obişnuiesc cu alienarea culturală, în străinătate, fizică, în închisoare, profesională, ca şi colaboratori, sau psihică: adulţii cunosc "beciul domnesc" iar copiii le sunt "educaţi" psihotronic.

 

"Acoperiţii", cu sau fără "dublă apartenenţă", au tâlhărit “în prostie" informaţii şi suflete.

 

Rănile se cronicizează - un zersetzung electromagnetic rămâne să ruginească România, fizic şi psihic.

  

 

Cei care trebuiau să "găsească adevărul" (Uranus) sunt în mod nefericit aşezaţi într-o poziţie de duşmani secreţi pentru Bucureşti (poziţie de casa 12), dar şi încordându-şi muşchii ca nişte sportivi.

 

 

 

Dar o luminiță, ceva, „la capătul tunelului”, se mai întrezărărește? Mai sunt speranțe de bine, de frumos, pentru viitorul imediat? Astrele ce „spune”? :)

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mereu este bine de ilustrat astrologia cu lucruri reale. Pluto în Capricorn este transformare profundă a unor structuri mari, solide, înalte, dar în realitate nu este prea evident: transformarea este la temelie şi prăbuşirea evidentă, când va fi, va părea una bruscă.

Dar arta creată în această perioadă este bună de ilustraţie: "Transformers" este un titlu bun. Franciza acoperă 2007-2017. Când intră şi Uranus în Berbec, succesul de box office creşte.

 

Regizorul e Vărsător, iar coloana sonoră se întâmplă să fie făcută de un nativ cu Luna în Varsator (Uranus) şi Venus în Scorpion (Pluto). Acesta a reuşit să empatizeze cu cyborgii:

 

 

...Uranus în Berbec a fost ca un copil teribilist care violează şi răneşte tot ce prinde pentru că nu se dă înapoi de la nimic. Dar nu-i, până la urmă, decât un spirit astral condamnat să moară după şapte ani... şi nici nu ne mai întâlnim cu el în această viaţă. Acum, pe ultima sută de metri, putem să recunoaştem un lucru: nu vom mai avea niciodată un profesor de hi-tech atât de... cinstit.

Mai ales că Eminenţa Cenuşie din spate are vocaţie pentru un genocid insidios.

Editat de Welney

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rahat in ploaie

 

Ce empatie cu ciborgii visezi?

 

Eu sunt varsator si nu am nicio empatie cu ciborgi, androizi, roboti, transformeri sau astfel de aratari inchipuite.

  • Like 1
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aolo vreu si eu sa stiu, acu ca iese Saturn din Sagetator si ma lasa in pace, gasesc si eu unu' cu bani anu' viitor?

 

P.S. Sau e relativa chestia?

Editat de Amarena
  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar o luminiță, ceva, „la capătul tunelului”, se mai întrezărărește? Mai sunt speranțe de bine, de frumos, pentru viitorul imediat? Astrele ce „spune”? :)

Eu sunt acea lumină. Dar nu am interes pentru vitorul imediat. Eu vreau eternitatea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce dezvalui tu, lumina Welney, cred si eu. M-am documentat, am meditat la intamplari din viata si am ajuns cam la aceleasi concluzii, dar nu vorbesc despre asta in public, ci doar la cei care au urechi de auzit, pentru a nu atrage batjocura. Daca vrei tu sa spargi gheata, bravo tie.

 

Insa felul in care implici astrologia in aceasta activitate de informare are mult prea multa validare subiectiva pentru a afirma ca astrologia este matematica.

Pe acest pamant au loc atat de multe evenimente si care sunt atat de diverse incat se poate gasi unul major pentru orice aspect, pozitie sau tranzit astrologic. Ca doar sunt produse o multime de filme de succes din toate categoriile pe rezonanta tuturor planetelor si pentru toate zodiile sa multumeasca pe fiecare.

 

Astrologul si statisticianul francez Michel Gauquelin a fost la un astrolog cu datele unui criminal in serie-bolnav psihic, sustinand ca sunt datele sale natale si a rugat sa i se interpreteze astrograma, iar astrologul a reusit sa-l descrie bine chiar si in acea situatie. Apoi Michel a dat anunt la ziar si au raspuns mai multi de 150 de oameni care au primit fiecare un raport astrologic personal, dar tot cu datele natale ale acelui psihopat. Cu toate acestea oamenii s-au regasit in acel raport.

 

Iar ufologul american Steven M. Greer care a fondat The Disclosure Project ne-a relatat cum prin anii 1980-1990 s-au folosit luni de zile arme psihotronice asupra lui pentru a-i fi desprins corpul astral de cel fizic (asasinare deghizata in stop cardiac) si alte detalii pe care le-a vazut prin clarviziune, dar datorita starilor inalte de constiinta la care are acces a supravietuit.

Armele electromagnetice se folosesc de mult timp si se vor folosi in continuare. La modul obiectiv, statistic vorbind, nu este valida corelarea cu trecerea lui Uranus prin Berbec.

Si asa mai departe.

Deci felicitari pentru curajul de ne informa cu privire la partea intunecata a lumii in care traim, dar vino cu teste astrologice in care partinirea, efectul forer si indiciile sunt absente, un test orb, pentru a fi credibil ca astrolog.

 

Iar pentru tine Vriies, singura noastra sansa este sa devenim stapanii propriei noastre fiinte. Ca Welney care este adept al unor principii care ii asigură imunitatea la corupţie.

Daca asteptam lumina de la capatul tunelului si sa spuna astrele ceva de bine, hai RIP ca entropia este in crestere in aceasta lume, iar mafia nu doarme.

 

Si va rog sa intelegeti ca nimic nu este bun sau rau, totul este relativ. Uranus in Berbec NU este ceva rau, ci doar o energie deosebit de eficienta in actiune, dar la urma urmei, este neutra. In timp ce Welney ne vorbeste despre Mafie si relele lor, initiatul hindus spune "Perioada asta a lui Uranus in Berbec este excelenta pentru ca eu sa fac un salt evolutiv fulgerator. Ma voi bucura de o multime de stari supramentale".

Nu sperati ca anul 2018 va fi mai bun pentru ca pleaca Uranus din Berbec sau saturn din sagetator. Noi formam lumea in care traim si actiunile noastre fac o diferenta mult mai mare decat influenta astrelor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt acea lumină. Dar nu am interes pentru vitorul imediat. Eu vreau eternitatea.

 

Am înțeles...

Să știi că și io o vreau pe ea, pe eternitate. Dar până la eternitate, parcă aș vrea și măcar o bucățică din prezent și viitorul imediat. :)

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×