Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Numai tu te puteai gandi la asta, nu s-a gandit nimeni la incest. Era vorba de prietenie aici, nu de altceva....

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cu prietenul meu cel mai bun vorbesc despre chestii pe care copiii mei nu trebuie sa le stie - ingrijorari, probleme, dubii despre nemurirea sufletului..  Copilul nu tre sa stie, in primul rand, ce te doare pe tine si cand te doare, iar in al doilea rand, nici nu te poate ajuta, decat cu o mangaiere, ceea ce nu e ok, ca nu e duhovnicul tau.

Daca te referi la plimbari, excursii, iesiri in oras, petrecerea timpului liber, da. Si noi facem lucrurile astea impreuna, suntem prieteni, dar nu "cei mai buni" prieteni.

Asta am incercat eu sa zic, nu stiu cat am reusit.

In caz ca era nevoie de elucidari.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am plictisit. Duh.

 

Da' mai faceti si voi ba, horoscoape. Doar n-oi fi io Urania McShakespeare acu.

  • Like 1
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cat de cretina sau cat de adevarata e povestea asta. A circulat asta vara destul de mult in social media. Cica agentii INTERPOL au reusit sa descifreze, in parte, limbajul codat al infractorilor si l-ar fi lansat pe internet, cu mentiunea ca nu e sigur, dar ca e bine ca oamenii sa stie. Limbajul este folosit de infractori de pe toate continentele, si se pare ca e universal. Daca gasim semne ciudate pe usa, pe pragul usii, pe poarta, pe gard, pe cutia postala, pe zidul de langa usa, cica trebuie sa anuntam politia. Semnele arata ca in poza de mai jos:

 

post-416298-0-65555700-1482173746_thumb.png

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prima oara aud de asta si-l gasesc destul de greu de tinut minte, tabelul lui Mendeleev pare o jucarie pe langa asta.   Nu stiam ca au asa minte ascutita spargatorii de casa dintara respectiva, UK daca Interpolul investigheaza.   Nu inteleg cum functioneaza, unu intra-n casa si-l inventariaza, pe urma marcheaza casa si lasa la aprecierea mai micilor gainari spargerea propriu zisa???    

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am aflat azi-dimineata ca intr-adevar servesc cam multa nicotina.

 

Azi-noapte mi se descarcase bateria de la tigara elecronica; era moarta. N-a mers ore in sir. Am un pachet de tigari de rezerva dar nu am gasit nicio bricheta. Cand am facut rost de una, pe la 1 noaptea, m-a convins el sa nu fumez totusi, sa trag niste vapori din tigara lui si sa ma culc, ca sigur se incarca pana dimineata. Bausem si 2 cafele foarte tari peste zi. Ei, dormi daca poti... Dupa ce m-am sucit toata noaptea, am adormit cand se facea lumina, si zic, sa mai prind o ora sau doua.

 

Am avut un cosmar mai fucked up decat toate cele din ultimii cativa ani puse la un loc.

 

Unu la mana, ma viola un drac, sau ceva de genul. Dupa care a aparut si Sataniel; daca nu l-a cunoscut nimeni, sa stiti ca are vreo 60 de ani, o burta de bere si e chel pe jumatate, cu restul de par vopsit intr-un rosu spalacit. A, si se machiaza cu verde la ochi.

 

Am cunoscut-o si pe asistenta lui, o tipa tanara cu parul scurt, roscat mai inchis, si cu ochii foarte rosii si ceva sange pe dinti. Parea ametita cu heroina, dar de altfel, el ma asigura benevol ca e foarte fericita, adaugand ca si eu eram acum "de-a lor", ca cica imi placuse.

 

Apoi eram intr-un apartament cu oglinzi, in care imi vedeam rude moarte, doar in oglinda, cu fetele distorsionate, incercand sa gesticuleze ceva. Intrebam daca le vad doar eu; asa si era. Am ajuns la concluzia ca sunt posedata.

 

Am alergat la un preot catolic plictisit, care mi-a spus ca "azi nu e zi de asa ceva". Dar cum era urgenta, mi-a facut tacticos o factura de sute de lire pentru un exorcism. L-am bagat in ma-sa si am plecat.

 

Si tot felul de chestii de genul asta intre timp :crazy: :crazy: :crazy: .

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Frateee...

N-am visat in viata mea asa ceva, cred ca nici nu m-ar tine curelele. O singura data, acum multi ani, mi s-a infatisat un drac in vis, si ala deghizat intr-un crocodil foarte-foarte mic, si a bagat sperietii in mine. 

 

Mai poti sa vorbesti, sa scrii, ca imi inchipui ca parea destul de real? :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×