Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

-Tu ai prieten?
-Nu. Nu am.
-De ce? Fiindca esti urata?
-Ce...crezi ca-s urata?
-Daca nu erai, aveai prieten.
-Nu-i chiar asa. Sunt multe fete urate care au prieten.
-Atunci tu de ce n-ai?
-N-am si gata.
 

Ha ha ha ha! :D


Haide-ti sa va zic povestea mea ... cum a devenit Jokerul... Nebun!!! :) :P :P :D :)

 

Era o zi nasoala tare de scoala ,  ma simteam cam naspa, simteam ca de ceva vreme eram cam in depresie .. eram prin clasa a8-a, aveam examenele alea stresane  :frusty:  :frusty:  :close: .

 

Cum nu mai puteam suporta stresul si tensiunea din ultima vreme aleg sa ma duc la psihologul scolii, ii explic frumos si foarte explicativ  :crazy:  problemele mele.

 

La care acesta scoate un cutit din dulap, se apropie usor de mine, ma mangaie pe fata si zice " Why so serious?" ( pe vremea aia nu stiam nici engleza ... nici n-am inteles ce-o zis :unknw: ),  apropie cutitul de buzele mele,  ia muchia cutitului si mi-o aseaza in coltul gurii, dupa care il trage tare taindu-mi o parte din gura  ... eu am cazut de pe scaun si am inceput sa plang, a incercat sa infiga cutitul in mine sa ma omoare de tot, i-am luat cutitu din mana si i l-am bagat in inima, el a cazut lat la podea  :lol2: , dupa care mi-am taiat singur si celalta parte a gurii si am inceput sa rad nebuneste(  :skull:  :stars:  :aranjare:) tipand in gura mare " WHY SO SERIOUS ".

Editat de Jokerul_Intelept.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parca spuneai ceva de un psiholog al scolii care te-a pus sa faci un desen si tu ca un copchil bleg te-ai apucat sa-l desenezi pa' tac-tu cu spatele la canapea sau gen. Asta te-a socat atat de tare incat ai inceput sa pisi ochii dar apoi fiind autist ai dat-o in ras pentru ca de ce nu. 

 

A da, si de atunci nu te-ai mai putut opri din ras fiindca desnu' ala era absolut neinteresant si nu exprima nimic.

 

Asta cu taiatu' falcilor, nu stiu. Taica-tu ce-a zis de treaba asta? 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Taica-tu ce-a zis de treaba asta? 

 

 

Care tata?  :juggle:  (???)

Editat de Jokerul_Intelept.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine atunci, maica-ta ce a zis? Adica pe langa faptul ca ar trebui sa-ti dezvolti o personalitate, in loc s-o furi de la primul personaj interesant pe care-l vezi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine atunci, maica-ta ce a zis? Adica pe langa faptul ca ar trebui sa-ti dezvolti o personalitate, in loc s-o furi de la primul personaj interesant pe care-l vezi.

 

 

Ehh, aici e un matrix .. nu eu sunt cel care a furat ( asa ca tot romanu ... :P ) - Vezi tu , filmele, benzile, revistele , site-urile si tot ce inseamna 'Joker Image' e furat de la mine, eu sunt Joker-ul in viata reala, lumea doar copiaza dupa imaginea mea, eu sunt adevaratul Joker, regele pacalelilor, printul manipularii si a glumelor, mascariciul tacanit.  Hahahah! :fingers:  :fingers:  :king: .

 

Mama n-a mai zis nimic .. ce sa mai zica ...  :secret: .

 

Prefer sa o iau pe asta si sa o dezvolt. :scout:  :scout:

Editat de Jokerul_Intelept.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stii, imi amintesti de frate-miu cand avea 4 ani si se prefacea ca-i dinozaur. 

 

Venea la mine in camera, imi darama chestiile de pe birou, si daca ma luam de el, imi zicea ca el e dinozaur si asta fac dinozaurii. Darama chestii. 

Si mi s-a parut oarecum just. Adica da, imi venea sa-i sparg dintisorii abia aparuti cu o ranga, da' n-am facut-o fiindca avea doar 4 ani, si la varsta aia e un comportament decent. 

 

Si chiar daca venea un pusti mai mare la el, ii tragea una dupa ceafa si-i spunea sa termine cu cacatu' ca nu-i dinozaur, e un mucea, frate-miu isi baga o masinuta de jucarie in gura si mergea ca un T-rex mai departe. 

 

Si nu prea ai ce face in situatiile astea oricat de enervante ar fi. Ori astepti sa treaca de la sine, ori accepti faptul ca ai de a face cu un copil foarte, foarte imbecil.

 

No, frate-miu pana la urma s-a plictisit de dinozauri si de luat bataie de la ceilalti copii, si a trecut peste faza aia.

Bine, tot prostan e, da' macar nu se mai crede dinozaur.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daaa mai NarcoGen, acum vrei sa faci pe psihoterapeutul cu mine?

 

Eu nu ma schimb :stop: :stop: .

 

Jokerul forever, crazy forever!!! 

Asa ca hai pa, te-am pupat pe portofel,  pa jokereala!!!!!!  :bye:

 

:spam:

Editat de Jokerul_Intelept.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bunica-su din partea lui taica-su a invatat-o pe fi-mea, pe cand avea un anisor, ca tati inseamna barbat. Adica a luat toate revistele si ziarele pe care le avea prin casa si la fiecare poza de barbat ii arata cu degetul "uite tati"

Fi-mea, elev silitor, a priceput imediat cum sta treaba. Asa ca a doua zi cand ies cu ea in parc, o vad aproape sarind din carucior si strigand cu extaz, la primul exemplar masculin intalnit in cale:

- TATIIIII!TATIII! TATII!!!!!

Barbatul ramane socat, dar ea era atat de convingatoare, incat tipul incepe sa se uite la mine parca incercand sa isi aduca aminte daca e sau nu ta-su.

Eu raman la fel de perplexa, pentru ca nu stiam faza cu bunica-su si pozele.

Ca sa fie scena completa, dintr-un magazin alaturat, iese o duduita val vartej si incepe sa ii dea individului cu geanta in cap dupa care il ia de maneca si aproape ca il taraste dupa ea, in timp ce tipul se uita cu o privire tampa ba la mine, ba la fimea, care continua sa arate cu degetul, foarte mandra ca a invatat ceva nou.

-MAMI, UITE, TATI!

 

A durat cateva saptamani sa o fac sa priceapa ca barbat nu inseamna TATI. Timp in care am vazut barbati primind genti in cap, palme, injuraturi, priviri ucigatoare de la partenerele lor.

 

Daca stau bine sa ma gandesc, retroactiv, practic fimea ma facea curva, cu binecuvantarea lu socramiu.

Dar pot sa privesc si partea plina a paharului, gandindu-ma cate zeci de femei frumoase erau geloase pe mine, chiar si pentru scurt timp. :giggle:

  • Upvote 8

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si ma mai intreaba lumea de ce nu vreau copchil. Defapt nu toata lumea. Doar aia care deja au copii.

 

"Oh dar copiii sunt minunati!. Ai sa vezi ce fain e sa ai copii! E cea mai mare implinire, ma jur!" Imi spun ei tarandu-si cearcanele lungi pan' la genunchi in timp ce un ochi le tresare o data la doua cuvinte.

 

Parca uneori incearca sa se convinga pe ei mai mult ca e minunat sa ai copii, stii?

 

"Oh, imi ador fetita, e o comoara." Imi zicea o tovarasa incercand sa duca ceasca de cafea la gura fara s-o verse, fiindca ii tremura mana de parca facea lba pe cutremur.

 

Mai au si unii norocu' de o soacra/mama nebuna la cap, care de cand ai copchil s-a mutat la tine. Si cand il vede ca abia incape in carut de grasime o da ca "OOOH mititelu! E numai piele si os! E si bolnavior! Il iau cu mine, gata. Hai cu buni, nu-i asa ca o iubesti pe buni mai mult decat iti iubesti parintii? Asa e, fiindca buni are nevoie de validare de la o fabrica de caca."

 

"Las' c-ai sa vezi la batranete ce bine e sa ai copii!"

O da, am sa vad io cum pleaca atunci cand am mai multa nevoie de ei, ba mai trantesc si ei un copchil si mi-l aduc mie. Iesi, ca-ti dau cu el de cap. 

 

"Poate nu vrei acum, dar sigur ai sa vrei mai tarziu."

Da' sigur n-am sa vreau. Si daca se intampla sa am, voi incerca sa conving si pe altii ca e minunat sa ai copii. Si asta doar fiindca imi place sa stiu ca lumea din juru' meu sufera la fel de mult ca mine.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×