Sari la conținut
Forum Roportal
NicolaeT

De ce abereaza femeile ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cand te uiti pe facebook, e plin de citate intelepte, care mai de care femela mai iubitoare si mai spirituala. Dar daca le zici "hai sa te iubesc si eu putin", gata nesimtitule, cum indraznesti, bip-bip, ***** ???!!! Ce vor femelele sa demonstreze prin citatele intelepte pline de bunatate, profunzime si empatie, cand ele sunt fix opusul ?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma enerveaza acele citate intelepte, mai ales daca vin de la rude sau cunostinte care nu-mi scriu si altceva, deloc nu ma suna si daca eu dau telefon, le deranjez, sint ocupate.        In realitate, sint pensionari, stau acasa toata ziua in Romania, poate ies in fata portii pentru stiri.   Marea preocupare este barbatii ca-s singure cu un betiv dement una, alta-i vaduva, multe  divortate, altele-s lasate, si tot feluri de vieti fara viata.   Nu pot imagina din ce ganduri adanci le intrerup???   Le-am spus ca nu merg in Romania sa le inconvenientez, ma opresc in Elvetia.  

Oamenii au devenit ciudati.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, NicolaeT a spus:

daca le zici "hai sa te iubesc si eu putin"

 

La ce tip de conexiune spirituala neanimalica te referi, cand folosesti replica respectiva?

Ca asa se invita boschetarii la f**ut, de aia intreb.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul e ca nici eu nu inteleg. Sunt persoane, femei, care posteaza mereu citate de astea intelepte, care se vor profunde si sunt de fapt niste platitudini. Despre viata, despre greutăți si cum in public ai mereu zambetul pe buze si seara in perna versi sute de lacrimi cand nu te vede nimeni, dialoguri imaginare cu/despre femei puternice si despre cum se indeparteaza ele de... bla bla de zici ca au trait cel putin 10 vieti de romane de bronte, austen sau hardy. Oh, si citate de alea despre cum trece timpul peste noi. Intotdeauna pari mai intelept cand enunti pe un ton ganditor ca trece timpul fara sa ne dam seama. In general trebuie sa contina cuvintele suflet, durere, vointa, iubire, singuratate, bunatate, dumnezeu, bogatie spirituala care e neaparat legata de faptul ca ai doar un colt de paine uscata la masa, de astea. Si citatele alea despre cum cand esti bun esti luat de prost. Deep. Si toate astea insotite de o poza cu ele privind ganditor in zare/pe geam/o floare/etc

Nu mai am exemple de astfel de citate penibile sa aduc aici, ca le-am dat la toate unfollow demult, nici nu mai stiu cum le cheama pe tipele respective. Dar ma calcau pe nervi cand le vedeam in newsfeed, niste platitudini penibile.

Editat de Enki
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand telefonul cu Europa costa enorm de scump, cu Romania mai ales, inainte de celulare, toti voiau sa vorbeasca cu mine ca eu plateam.   Acum ca este gratuit de la mine in RO, HU, CH, F, Germania, Italia, Turcia, toti au ramas fara subiecte de discutie  :bb:    Mie-mi place si acum sa vorbesc ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tema de casa: Analizati urmatorul citat intelept:

"Am strans in mine atata cunoastere, incat metamorfoza iubirii, m-a transformat intr-o poezie. Izvorul luminii se deschide ca un rau, umplandu-mi toate vaile cu soare, inverzindu-mi dealurile, inflorindu-mi sarbatorile si netezindu-mi inaltarile. Ma raspandesc prin munti, prin ape, prin ceruri si prin oameni, ca un tainic acatist al indumnezeirii! ❤ "

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sounds like some shit pe care l-ar spune un ghid spiritual terapeut cu lumina si ingeri si quantum energy.:lol2:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, NicolaeT a spus:

Tema de casa: Analizati urmatorul citat intelept:

"Am strans in mine atata cunoastere, incat metamorfoza iubirii, m-a transformat intr-o poezie. Izvorul luminii se deschide ca un rau, umplandu-mi toate vaile cu soare, inverzindu-mi dealurile, inflorindu-mi sarbatorile si netezindu-mi inaltarile. Ma raspandesc prin munti, prin ape, prin ceruri si prin oameni, ca un tainic acatist al indumnezeirii! ❤ "

Cât e ceasul?

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×