Sari la conținut
Forum Roportal
aramis

Johannis, pas cu pas

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

din pacate,

pasii lui Johannis se opresc aici.

 

a facut o enorma gafa in chestiunea trustului Intact, a bagatelizat public rolul justitiei, a jignit o jumatate de tara, care-si pusese speranta in el.

 

daca pâna acum gafele lui au fost ceva mai anemice, începând de saptamâna asta domnul presedinte si-a pierdut obrazul.

 

nu cred sa recâstige vreodata electoratul care l-a ales, 

posibil sa se fi îndreptat deja spre electoratul de tip maniac al antenelor, isteric si populist.

 

duca-se.

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

intrebarea e: acum a gafat sau a fost sincer?

a mintit pana acum spunand pe repeat poezia cu alt fel de a face politica sau pur si simplu acum a vorbit din capul lui si a iesit porumbelul?

eu pe cine am votat? pe iohannisul din noiembrie 2014 care a venit in piata dupa ce a recunoscut ponta ca a pierdut alegerile sau pe asta de acum?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din pacate,

pasii lui Johannis se opresc aici.

 

a facut o enorma gafa in chestiunea trustului Intact, a bagatelizat public rolul justitiei, a jignit o jumatate de tara, care-si pusese speranta in el.

 

daca pâna acum gafele lui au fost ceva mai anemice, începând de saptamâna asta domnul presedinte si-a pierdut obrazul.

 

nu cred sa recâstige vreodata electoratul care l-a ales, 

posibil sa se fi îndreptat deja spre electoratul de tip maniac al antenelor, isteric si populist.

 

duca-se.

Neamtu' e neamt, nu-i asa ? :beach:

 

Sehr gut, mein Herr, Deutschland über alles !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu inca mai am sperante ca poate abia in 2061 ne vom da si noi seama.

 

Presedintele e un functionar ca oricare altul, in caz ca nu stiati.

Editat de Olivier Dzidzi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Presedintele e un functionar ca oricare altul, in caz ca nu stiati.

 

nu prea.

e un functionar cu putere de decizie peste milioane de oameni,

Neamtu' e neamt, nu-i asa ? :beach:

 

Sehr gut, mein Herr, Deutschland über alles !

 

nu cred ca tine de limba, origine sau apartenenta.

iar cu DE nu prea vad ce are in comun, ca presedinte de tara. 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iohannis a decorat-o post-mortem pe Iolanda Balaş cu Ordinul Steaua României în grad de Mare Ofiţer     Preşedintele Klaus Iohannis a semnat sâmbătă decretul de decorare post-mortem a multiplei campioane olimpice Iolanda Balaş cu Ordinul Naţional Steaua României în grad de Mare Ofiţer, potrivit unui comunicat de presă emis duminică de Administraţia Prezidenţială.

 
 
"În semn de înaltă apreciere pentru întreaga activitate pusă în slujba sportului de performanţă, contribuind, pe această cale, la afirmarea pe plan internaţional a şcolii româneşti de atletism, precum şi la promovarea valorilor olimpice în rândul tinerelor generaţii de campioni, Preşedintele României, domnul Klaus Iohannis, a conferit post-mortem Ordinul Naţional <<Steaua României>> în grad de Mare Ofiţer Iolandei Balaş-Soter, multiplă campioană olimpică", potrivit sursei citate.
 
Dubla campioană olimpică la atletism Iolanda Balaş Soter, care avea probleme de sănătate, s-a stins din viaţă vineri la vârsta de 79 de ani.

 

Editat de ♫ Blues ♬
link

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iohannis: - Să fim alături de victimele violenței, intoleranței, de cei fără pâinea cea de toate zilele
 

 

Preşedintele Klaus Iohannis transmite, cu ocazia Paştelui, un mesaj de solidaritate cu ''victimele violenței și intoleranței ori de cei pentru care «pâinea cea de toate zilele» este departe de a fi o metaforă''.


 

''Doresc să adresez gândurile mele cele mai calde creștinilor romano-catolici și protestanți care sărbătoresc astăzi Paștele. În aceste zile în care celebrăm darul luminii și al vieții, este potrivit să fim împreună cu toți cei care au nevoie de solidaritatea noastră. Să fim alături de victimele violenței și intoleranței ori de cei pentru care «pâinea cea de toate zilele» este departe de a fi o metaforă. Vă doresc tuturor ca Învierea Domnului să vă găsească în pace, sănătoși și fericiți, alături de familie și cei dragi! Cristos a Înviat!'' a scris duminică dimineaţă şeful statului pe pagina de Facebook.

 

Preşedintele Klaus Iohannis, de confesiune evanghelic luteran, sărbătoreşte duminică Paştele, aflându-se la Sibiu.

 

Editat de ♫ Blues ♬
link

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Carmen și Klaus Iohannis au ajuns in SUA, la invitația lui Obama
    Președintele Klaus Iohannis și soția sa, Carmen, au ajuns miercuri in Statele Unite ale Americii, unde are loc un summit pentru securitate naționala, organizat de liderul de la Casa Alba.

 

Presedintele american Barack Obama organizeaza joi un dineu oficial la Casa Alba, Washington, pentru cei 53 de lideri mondiali care participa la summit. La dineu vor participa, evident, și Klaus Iohannis, alaturi de soția sa, Carmen.

Summitul de la Washington este dedicat prevenirii terorismului nuclear prin intarirea arhitecturii globale in domeniul securitatii nucleare, a precizat, miercuri, președintele Klaus Iohannis inainte de a pleca spre Washington.

"Vreau ca mesajul Romaniei sa se auda ferm de la Washington. Romania se afla in prima linie a statelor care iși indeplinesc pe deplin angajamentele in domeniul securitatii nucleare, avand un program nuclear clar și o conduita responsabila. Am considerat ca reprezentarea Romaniei la cel mai inalt nivel la acest Summit este esențiala și in acord cu rolul pe care țara noastra și l-a asumat in materie de securitate și cu participarea noastra la eforturile internaționale și acțiunile comune in acest domeniu", a explicat șeful statului.

 

 

 

Abia astept stirile de seara s-o vad pe Carmen cum s-a imbracat pentru dineul din Casa Alba!!!

Editat de ♫ Blues ♬
link

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×