Sari la conținut
Forum Roportal
aramis

Johannis, pas cu pas

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Klaus e in slujba societatii, dar societatea insasi e cainele de paza a democratiei.

 

 

inclusiv câinele de paza al lui Klaus.

Klaus e in slujba societatii, dar societatea insasi e cainele de paza a democratiei.

 

Eu consider ca i-a atentionat de fiecare data pe pesedei. In parlament, la tv, in ziare, in sedinta de guvern. Le-a intors legi dubioase si a sesizat in gura mare de ce anume face acest lucru. A avut dezbateri oficiale cu reprezentanti ai societatii. A promovat valorile constant.

Ca nu s-a bagat in aceeasi troaca cu ei, iar sunt de acord. A reusit sa promoveze valoarea si nu a dat inapoi nicio clipa.

 

Si iti amintesc ca rolul presedintelui in democratie este unul limitat

 

Da, mi-ar fi placut si mie sa ii boxeze pe toti, dar am intrebat lumea si nimeni nu mi-a spus prin ce metoda ar fi primit garantie o astfel de abordare. Ai tu una mai buna? Chiar ma bucur sa o aud.

 

 

nu e vorba de box, nu-i cere nimeni, cred, sa aiba aceeasi  interventie precum mafiotii.

 

 revin mai târziu cu explicatii, trebuie sa plec acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da,

si vor face si mai mult,

probabil vor încerca sa-l suspende pe Iohannis.

 

 

cu toate astea, societatea civila nu-i clasa de elevi unde esti tu diriginte,

 

si, indepndent de îndemnul lui,

 

exista o gramada de persoane cu audienta (ziaristi, fosti ziaristi, scriitori etc) 

care fac de multa vreme ce cerea Klaus deunazi.

dar probabil ca nu-i informat destul.


Si iti amintesc ca rolul presedintelui in democratie este unul limitat

Da, mi-ar fi placut si mie sa ii boxeze pe toti, dar am intrebat lumea si nimeni nu mi-a spus prin ce metoda ar fi primit garantie o astfel de abordare. Ai tu una mai buna? Chiar ma bucur sa o aud.
 

 

e limitat, adevarat,

dar nu profita de toate atributiile cum s-ar cuveni in situatii din astea.

 

mai exact,

dupa parerea mea nu foloseste la maxim art. 87 si 88 din constitutie,

alea prin care ar putea sa Puna presiune mai mare pe guvern si Parlament.

 

nu e nevoie sa stai la niste televiziuni care si-asa sunt de rahat - cu mici exceptii

dar poti, cu prestanta si la modul riguros (daca tot ne dam nemti) sa bagi sula-n coaste guvernului si parlamentului ori de câte ori e nevoie.

 

 

ca un exemplu,

când a fost ultima data când s-a adresat parlamentului?

dar guvernului?

 

oficial, în scris si cu stampila.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Klaus Iohannis ar putea intra în „grevă prezidențială”

 

Gasesc grosolan atitudinea femeii care nu vrea sa plece din job desi Presedintele i-a pus in vedere sa demisioneze.   Nu este marfa de politiciana!!!

Ori unde pe planeta se respecta aceasta  "oferta" ca sa nu apara pe recordul profesional ca a fost data afara pe motiv ca este necorespunzatoare functiei.

Nu stiu cat se considera aceste recorduri in Romania, sau nu conteaza deloc la acel nivel.  Daca va fi eliminata, tot va rezista ca e scaunul ei?  

Sint curioasa pana unde se intinde impertinenta???  A uitat ca s-a terminat comunismul, dar nici atunci nu se putea da din gura ca am dreptate si nu plec, ca te aruncau in Dambovita!!!   Chiar vrea sa fie umiliata mai mult si alungata???  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×