Sari la conținut
Forum Roportal
aramis

Johannis, pas cu pas

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca Iohannis ar avea cojones, dupa disparitia lui Ghita ar da de pamant cu sefii serviciilor.
Faptul ca nu ia nici o masura si nu a facut nici o declaratie, arata cat este de "independent".

 

PS Poate-mi spune si mie cineva de ce a disparut subiectul "Rezultatul unui sistem de tip militar: autoritarism, coruptie, subdezvoltare"! deschis in urma cu 3 ani.

A devenit brusc incomod?

Editat de Moftangiu
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E foarte neclara disparitia asta. In presa sunt doar presupuneri si ultima informatie este cu arestarea in lipsa anuntata pe 5 ianuarie. Mie mi se pare ca el s-a pierdut mai mult in detalii procedurale si artificii avocatesti decat in neant. Plus ca poate fi mort daca luam in seama cautiunea de 13 mil euro pe care o pierde.

 

Foarte interesant subiectul. Eu urmaresc cu interes evolutia anunturilor pe aceasta tema care sunt foarte scurte si lipsite de informatii de baza. Nimenea nu da declaratii, toata lumea tace.

In alta ordine de idei, frumos a zis presedintele in urarea de anul nou: Nu va pierdeti increderea in România! Mi-a placut maxim.

Editat de Rodica`
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce declarații doriți? Firește ca se vor da sancțiuni daca cineva a greșit. Dar de unde știm ca il avea cineva in pază?

Ghita e un alt penal anchetat, de ce ar trebui dat comunicat pentru acest fugar? Sa se spună....ce? Ca a încălcat controlului judiciar? Pai s-a spus. Procurorii au cerut arestarea? Au cerut. Altceva,ce mai vrem sa auzim de la autorități? Cancan? Nu mai trebuie, face el destul.

PS. Datorita link-urilor externe, topicul trebuie moderat.

Imediat ce am timp de el,il repun pe vizibil.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna declaratia lui Klaus de astazi,

a fost sceptic cu privire la promisiunile halucinante ale puterii,

i-a amintit guvernului ca trebuie întarita pozitia  în UE si NATO, statul de drept,

iar la sfârsit i-a tras s-un bobârnac lui Dragnea, care era prezent acolo.

 

 

nu-i rau.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici bine.

 

Putea sa lase un mesaj mai puternic. Mult mai.

 

de exemplu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×