Sari la conținut
Forum Roportal
SadbutTrue

Dupa despartire...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am sa fiu scurta si la obiect ...Cum trecem peste sentimentul de vinovatie si de mila dupa o despartire?

Abia am incheiat o relatie de 5 luni care imi facea mai mult rau decat bine ...doar ca acum ma simt vinovata parca uit si motivele despartirii... :)

 

I need help :) mersic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toate trec ... . Pupic . :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de ce te simti vinovata?

 

 

ma simt vinovata pt ca el pretinde ca ma iubeste ...eu in schimb sunt mai retinuta la capitolul dragoste.ma simt vinovata ca l`am lasat, ca eu am ajuns la concluzia ca nu mai merge si nu el sau amandoi.

 

Cred ca am nevoie de cineva sa-mi confirme ca ceea ce am facut e bine pt mine ...pt ca eu chiar de am 25 de ani m-am cam pierdut ...

 

care sunt motivele despartirii?

 

Nu a fost un motiv concret doar ca eu m-am saturat de cearta.Se cearta cu mine de 5 luni , declara ca el se chinuie cu relatia asta ,ca e ghinionist in dragoste ,nu suporta nici un barbat langa mine ( s-a batut cu unu in club pt ca m-a atins),nu avea nici un prieten,nu comunicam ,era foarte da FOARTE serios nu prea zambea ( el zice ca e defect profesional) si foarteee multe .

Realizez motivele ce m`au determinta sa-l las ...si totusi dc tot eu ma simt vinovata :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

te simti mai vinovata pt faptul ca tu esti mai impacata decat el. nu e corect fata de tine.

e ok ca ai incercat sa il auti, dar asa te afunda si pe tine.

 

privese lucrurile din alta perspectiva.

i-ai lasat loc alteia sa incerec sa il 'ridice'. nu va mai chinuiti reciproc.

e normal ca tu ai facut primul pas spre despartire, el se complace in nefericire ..asa e obisnuit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Era sa zic ceva ultramisogin dupa postarea lui Lucast, dar ar fi o pierdere de timp. O pisica si mangaiata si pocnita tot "miau" face, ca nu stie sa faca altceva.

 

Daca te-ai cuplat cu el degeaba normal ca te simti vinovata. Si esti, ca e vina ta, asuma-ti-o. Altadata casca ochii cand te cuplezi. P-asta lasa-l asa ca el nu mai are scapare oricum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

gandeste-te mai mult la tine si stai linistita, ca nu moare, o sa fii surprinsa cat de usor o sa-si revina.

Din punctul meu de vedere, ai facut bine despartindu-te, nu-ti mai gasi vini aiurea. Oamenii se mai si despart, daca nu te simti bine langa el, e normal sa iesi din relatie.

 

Altadata casca ochii cand te cuplezi.

 

i-auzi, dar tu cand mergi la o intalnire, iti iei globul sau bobii cu tine? De unde sa stie ea ce zace in el, de la o prima vedere asa? Nu mai exagera, ca nimeni nu e mai breaz. Mai ales la varste de-astea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×