Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Campionatul European de Fotbal UEFA 2016

Postări Recomandate

 

În orice caz situaţia asta ingrată e musai să fie soluţionată cât mai repede, pentru că se ajunge la termenul limită de convocare pentru următorul meci. Probabil că selecţionerul va fi stabilit mâine...

 

Nu cred ca vin si jucatori noi, daca vine un antrenor nou. Mama... sora, frate, tate... la cum joaca ai nostri, nu-i mai salveaza nimeni.

tata adica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O să mai vină unu, doi, poate Ştefan Radu, poate Budescu. În linii mari va fi cam acelaşi lot. Şi nu cred că are cineva pretenţia să câştigăm vreun turneu final, însă o calificare la Euro este perfect posibilă în această conjunctură favorabilă.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Şi cum spuneam undeva mai sus sau mai bine zis cum mă temeam că o să fie, până la urmă avem de-a face cu o soluţie de criză. Anghel Iordănescu revine pe banca naţionalei după 10 ani şi-i va avea secunzi pe Viorel Moldovan, Daniel Isăilă şi Ionuţ Badea.

 

Şi iată stranierii convocaţi de Iordanescu:

PORTARI: Costel Pantilimon (Sunderland), Ciprian Tătărușanu (Fiorentina)

FUNDAȘI: Vlad Chiricheș (Tottenham), Florin Gardoș (Southampton), Dragoș Grigore (Toulouse), Cosmin Moți (Ludogoreț Razgrad), Răzvan Raț (PAOK Salonic)

MIJLOCAȘI: Eric Bicfalvi (Volyn Lutsk), Ovidiu Hoban (Hapoel Bersheeva), Alexandru Maxim (VfB Stuttgart), Mihai Pintilii (Al Hilal), Gabriel Torje (Konyaspor)

ATACANȚI: George Pușcaș (Inter Milano), Bogdan Stancu (Genclerbirligi)

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am o părere bună precum şi despre ceilalţi secunzi, luaţi fiecare în parte. Însă temerile mele, în cazul în care s-ar adeveri conducerea respectivă, ar fi:

1. Deşi mi se par persoane oneste şi cu potenţial, niciunul nu are experienţă la nivel internaţional şi nici măcar la nivel naţional.

2. Am rezerve cu privire la calitatea şi disponibilitatea lui Iordănescu de a mai fi în momentul de faţă un antrenor performant. Toată stima pentru nea Puiu, pentru întreaga lui carieră, însă trebuie să recunoaştem că el nu a mai antrenat de mult şi că delegarea lui constituie un fel de: hai să facem asta, că poate o ieşi bine şi mai ales pentru că n-avem ce face!


Dar asta e, de felul meu nu sunt negativist şi sper ca respectivul colectiv să gestioneze bine situaţia - în special în următorul meci deosebit de important.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

George Puşcaş joacă la Inter Milano Primavera. Adică echipa a doua.

 

In fine... futu-i caşchetă mă-sii de treabă! Eu cred că şi Moş Crăciun poate veni ca selecţioner la echipa naţională.

Veste proastă pentru suporteri, dar veste bună pentru jucătorii care vor putea pleca din cantonament când vor şi se pot întoarce când şi, mai ales, cum vrea muşchii lor.

A venit iar nea' Puiu la naţională... să cânte lăutarii! Şi chiar aşa se va întâmpla.


Mircea vroia da-l in spanac. Ocazie perfecta sa vina el sa explice cum e treaba cu fotbalul de performanta. Nu l-a lasat bossu.

Se ţine Naşu' ca scaiul de o funcţie prin federaţie. Că altfel, s-ar putea ca-n viitorul apropiat, să devină coleg de brutărie cu Mitică.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Una peste alta, vineri jucăm cu nord-irlandezii şi sperăm să batem, nu? Pronosticuri, ceva?...


În cazul unei victorii deja am spune că putem visa cu ochii deschişi la Europene. Dacă nu...la muncă!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pierdem la minim 2 goluri diferenta.

Ai fost pe aproape, însă...doar văzut în oglindăbiggrin.png.

 

Până la urmă, România a învins Irlanda de Nord cu 2-0. N-a fost un meci nemaipomenit, însă aş spune că a fost o victorie meritată şi mai ales importantă a României, la revenirea lui nea Puiu, care preia şefia grupei cu 10 puncte după patru meciuri. Pe doi e Irlanda de Nord cu 9 p iar pe trei e Ungaria cu 7 p. Următorul meci al nostru, din grupe, va fi acasă cu selecţionata Insulelor Feroe, pe 29 martie 2015.

 

 

 

 

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×