Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Campionatul European de Fotbal UEFA 2016

Postări Recomandate

:lol2:

Ne calificam stai linistit. Grecia o sa-i incurce si pe unguri.

 

Ca o sa ne facem de ras la turneul final asta e o certitudine. Io as prefera sa se intample nenorocirea si sa ramanem acasa - n-as vrea sa ne facem de ras in vazul intregii lumi.


Lol, au ajuns si astia de la tvr la concluzia ca ne mai trebuiesc 4 puncte :))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Teoretic vorbind, grecii îi pot încurca și pe nord-irlandezi și noi putem ieși primii în grupă. Practic însă...am văzut cu toții cum gestionăm situația din teren. D'aia zic eu că, în halul în care ne prezentăm în momentul vorbirii, mare minune dacă îi vom bate pe finlandezi în meciul următor. Dacă da, unii pe bună dreptate vor putea spune că Dumnezeu ar fi român - măcar în fotbal și măcar în unele momente! 

 

Eh, vom vedea. Cert e că m-am ofticat destul în meciurile ăstea două. Și nu neapărat pentru rezultate, cât pentru atitudine.

Oricum, nu mai postez aici decât după 8 octombrie  :biggrin: . Și asta, așa, ca să trag concluziile...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai tv online e pe baza de sopcast si da, merge doar cu IE. Dar IE e destul de bunicel in 8, 8.1  si parca l-am bunghit si in 10 - pe langa Spartan.

Oricum e de preferat sa vezi in flash pentru ca TV Online si cam tot ce e pa baza de buffering via sopcast tinde sa ramana in urma - tu sa te uiti linistit la meci si sa auzi cum tipa lume ca nebuna pe afara cand aia bat un aut...pentru ca peste vreo 3-4 minute sa vina golul si la tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am zis că nu mai postez colea, decât după 8 octombrie, adică după meciul României cu Finlanda, da iote că-mi încalc prințipiili.

Vestea bună e că meciul se va juca cu spectatori, întrucât Comisia de Apel a UEFA a ridicat suspendarea dictată de Comisia de Disciplină a forului continental împotriva FRF.

Jucăm cu Finlanda acasă joi, de la ora 21:45, apoi trei zile mai târziu cu Feroe în deplasare.

Cică lotul complet al României pentru aceste partide ar fi:

 

Portari: Ciprian Tatarusanu (Fiorentina), Costel Pantilimon (Sunderland), Silviu Lung (Astra Giurgiu).
Fundasi: Alexandru Matel (Dinamo Zagreb), Vlad Chiriches (SSC Napoli), Dragos Grigore (Al Sailiya), Cosmin Moti (Ludogorets), Razvan Rat (Rayo Vallecano), Paul Papp (FC Steaua Bucuresti), Valerica Gaman (Astra Giurgiu), Steliano Filip (Dinamo).

Mijlocasi: Mihai Pintilii (Hapoel Tel Aviv), Andrei Prepelita (Ludogorets), Ovidiu Hoban (Hapoel Be'er Sheva), Lucian Sanmartean (Al Ittihad), Gabriel Torje (Osmanlispor), Alexandru Maxim (VfB Stuttgart), Adrian Popa, Alexandru Chipciu (ambii FC Steaua Bucuresti)

Atacanti: Bogdan Stancu (Genclerbirligi), Claudiu Keseru (Ludogorets), Florin Andone (Cordoba), Denis Alibec, Constantin Budescu (ambii Astra Giurgiu).

 
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

România - Finlanda 0-0 la pauză. Am avut ceva ocazii mari și-mi vine să-...(beep!)

 

Hai, că mai e o repriză.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La noi e pr tvr1, nu știu ce să-ți spun...


Ratăm de nu se poate!


Și-am zis c-o să fie 0-0 

și speram că nu va fi așa...


Ah, e 1-0 pentru Finlanda...

 

Hmmm, cre' că tre să mă orientez spre alte sporturi. Cum ar fi tenis de masă, eventual oină.


În timp ce irlandezii au desfăcut deja șampania, noi încă mai sperăm...și vai de capul nostru.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nașpa, ne bat finlandezii cu 54 000 de oameni în tribună.


Mai bine stam acasa. Suntem chiftele rau.

Chifle e puțin spus. Probabil va fi vorba de o contrapermanță istorică.


Ufff! Gooool! 1-1!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eh, nu le mai zic p'ălea cu f cu p și cu m, că deja mă doare capu'!

 

Da, mai avem șansa cu Feroe.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×