Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Campionatul European de Fotbal UEFA 2016

Postări Recomandate

Da, dar cu cine?

Păi, aia-i nenorocirea! Anume că, în ultimii ani, la noi, orice schimbare a însemnat o cădere din lac în puţ.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Păi, aia-i nenorocirea! Anume că, în ultimii ani, la noi, orice schimbare a însemnat o cădere din lac în puţ.

Ah, şi deja se-aude că putem sta liniştiţi: Piţurcă nu pleacă! laugh.png

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oki, s-au disputat până acum câte trei meciuri din fiecare grupă. Vom vorbi şi de celelalte grupe, însă deocamdată, bianseur, în primul rând ne interesează grupa noastră. Astfel, până acum, avem următoarele rezultate:

 

Ungaria - Irlanda de Nord 1-2, Grecia - România 0-1, Feroe - Finlanda 1-3

România - Ungaria 1-1, Finlanda - Grecia 1-1, Irlanda de Nord - Feroe 2-0

Finlanda - România 0-2, Grecia - Irlanda de Nord 0-2, Feroe - Ungaria 0-1

 

Şi clasamentul în momentul vorbirii ( făcut de mine acum, pe moment, şi-mi cer scuze pentru eventualele inadvertenţe) se prezintă astfel:

  • 1. Irlanda de Nord 3 3 0 0 6-1 9 puncte
  • 2. ROMÂNIA            3 2 1 0 4-1 7 puncte
  • 3. Finlanda              3 1 1 1 4-4 4 puncte
  • 4. Ungaria               3 1 1 1 3-3 4 puncte
  • 5. Grecia                 3 0 1 2 1-4 1 punct
  • 6. Insulele Feroe  3 0 0 3 1-6 0 puncte

 

A'ma ce să zicem? Dacă-i băteam pe unguri, cu trei zile în urmă, eram beton. Aşa, însă, fără să fi strălucit să zicem că stăm doar binişor. Să vedem ce-o mai fi peste aproximativ o lună, când vom juca acasă cu irlandezii...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Echipa joaca groaznic, mi-e rau cand ii vad cum isi dau cu stangu-n dreptul.

In stilul de pokerist al lui Piturca avem noroc apoi pierdem tot.

 

Sa nu uitam ca la calificarile pentru Mondial am invins Turcia la ei acasa, apoi ne-am facut de oaie pe final.

 

Ma ingrijoreaza incoerenta jocului, demotivarea jucatorilor, jalea care e in cantonamente, lipsa de viziune.


Mai avem de jucat cu Irlanda si Grecia, si la cum joaca acum romanii, aceste echipe sunt mult peste ei.


Doamne daca existi, du-l pe Piturca in Arabia! Da-ne un semn!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Echipa joaca groaznic, mi-e rau cand ii vad cum isi dau cu stangu-n dreptul.

In stilul de pokerist al lui Piturca avem noroc apoi pierdem tot.

 

Sa nu uitam ca la calificarile pentru Mondial am invins Turcia la ei acasa, apoi ne-am facut de oaie pe final.

 

Ma ingrijoreaza incoerenta jocului, demotivarea jucatorilor, jalea care e in cantonamente, lipsa de viziune.

Mai avem de jucat cu Irlanda si Grecia, si la cum joaca acum romanii, aceste echipe sunt mult peste ei.

Doamne daca existi, du-l pe Piturca in Arabia! Da-ne un semn!

Subscriu!

 

Pe 14 noiembrie jucăm cu irlandezii acasă, în ultimul meci din cele programate anul ăsta. Până atunci poate te ascultă Domnu şi pleacă Piţi la arabi! Nu că le-aş dori acestora răul, însă ar fi, aşa, o speranţă pentru noi.

Într-adevăr, în era Piţurcă nu că am fi avut o valoare deosebită şi am fi putut face nu-ş ce mare brânză, însă am jucat naşpa rău! Exact ăsta e cuvântul...naşpa! Fără viziune, fără acurateţe, fără o orientare, nu ştii la ce să te aştepţi de la un meci la altul, orice meci stând sub semnul unui eventual şase - şase! Bine, nu putem spune nici că fotbalul românesc oferă în acest moment prea multe resurse, prea multe perspective, însă categoric stilul lui Piţurcă constituie o bălmăjeală perpetuă în care nu ştii ce va fi de la un meci la altul.

De două meciuri, după ce l-a ocolit sistematic de ani buni invocând motive penibile, în sfârşit l-a băgat şi pe Sânmărtean în echipă. Bine că n-a aşteptat ca el să împlinească 50 de ani!...De fapt, meciul Finlanda - România se poate caracteriza simplu: Finlanda - Sânmărtean 0-2.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scuzati-mi expresia, dar cred ca nord-irlandezii ne vor bate de-o sa ne cacam pe noi.

Si da, nationala are nevoie de ca Mutu sa revina. Asta-i cruda realitate, fara Mutu suntem si vom ramane o echipa de urna valorica 3 sau 4.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Care este explicatia pentru care Piturca il scoate pe Sanmartean de pe teren, desi e singurul cu zvac si imaginatie?

Vrea sa-si promoveze jucatorii aia expirati de la care ia comisioane?

 

Mutu stia sa traga echipa dupa el, era ambitios. Pacat ca Piturca e rigid si nu intelege ca jucatorii trebuie sa se si distreze, ca doar nu sunt in lagar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Care este explicatia pentru care Piturca il scoate pe Sanmartean de pe teren, desi e singurul cu zvac si imaginatie?

 

Pai nu tre' sa mearga bine afacerea pentru clanu' lu' Becali?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se pare că Piţurcă a plecat.

 

"Federaţia Română de Fotbal şi Victor Piţurcă au reziliat astăzi, 16 octombrie 2014, de comun acord, contractul privind postul de selecţioner al echipei naţionale a României, precum şi contractele celorlalţi membri ai staff-ului primei reprezentative.
Detalii privind situaţia echipei naţionale vor fi oferite de preşedintele FRF, Răzvan Burleanu, într-o conferinţă de presă ce va avea loc luni, 20 octombrie 2014, de la ora 12:00, la Casa Fotbalului, în sala ”Ioan Chirilă”
", se arată în comunicatul postat pe site-ul oficial al Federaţiei Române de Fotbal.
 

Eh, să vedem cine-o veni...
 


 Doamne daca existi, du-l pe Piturca in Arabia! Da-ne un semn!

Şi ruga îţi fu îndeplinită!...biggrin.png

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se prea poate ca acolo sus exista o divinitate care s-a saturat de rugile suporterilor romani, si i-a napastuit pe arabi, ca si asa aia arunca banii cu lopata. Sau poate ca Dumnezeu e microbist si uraste jocul inestetic. Bine ca nu s-a enervat sa dea cu fulgere pe stadion, cum facea prin vechiul testament, cand ii ingropa pe fanii iudei de vii, ca de aia i-a si zis "testament".

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×