Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Concurenta cu trecutul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

hmm..esti sigura ca intr-o forma sau alta intai i-ai cerut tu si apoi a venit propunerea lui?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uita-te urat la ea, si din cand in cand scapa si tu cate o remarca printre dinti: "daca o sa te bagi in relatia mea matur tot orasul cu tine" "nu ma calca pe coada, ca-ti tai parul si ti-l bag in fund"./

 

nu sunt genul

 

 

in occident nu e ca in ro, oamenii se vad la cafele si se intreaba de sanatate, de ce mai fac. nu de partidele de sex. nu totul se rezuma la depanat amintiri, ideea e ca au trecut peste rahatul ala si ca acum se pot intreba de sanatate. de ce nu ma duc? pt ca imi face rau, ea insa isi aduce sotul. cafeaua a fost in 3. eu nu pot..

hmm..esti sigura ca intr-o forma sau alta intai i-ai cerut tu si apoi a venit propunerea lui?

 

 

eu l-am cerut de sot in fata a 40 de persoane. de ziua lui la un an dupa ce ne-am cunoscut am aranjat o petrecere surpriza, inchiriat un Club, monitoare, poze, muzica preferata si cu un keyring am zis 'wanna marry me one day?' si a zis da. eram ametiti de bautura, de fun, de chef. a 2-a zi i-am spus 'ai 24 ore sa-ti retragi raspunsul, eram ametiti. ei nici acum nu a retras raspunsul. eu am refuzat de 2 ori inelul pt ca..nu stiu. nu eram sigura, imi era teama de inca o casnicie esuata, am trecut greu peste prima, nu m-ar mai tine inima si psihicul la inca un esec.

Editat de Ampera

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atunci de ce nu il ceri TU de 'nevasta'atunci?

Ce are?

Propunerea lui e deschisa, mai trebuie sa te deschizi si tu.

 

App, teama e un bulshit cu rahat in varf.

Nu te teme. Traieste!

Altyfel, firesc ca se teme si el de teama ta.


Si btw, ce are daca in occident e bulshit asa sau cu curu-n sus?

Iti strange inima ca tre sa se vada, asta e. De ce sa se vada?

 

In fine, nu mai e doar treaba lui daca sunteti impreuna. E treaba voastra. Nu, nu ai de ce sa ii interzici. Daca el vrea sa se vada, se vor vedea atat timp cat tu o sa strangi din buci.

Scuze expresia, azi nu sunt in apele mele. Si multa vreme de acum inainte nu voi mai fi.

Editat de stupid_me
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da ce ce patisi, stupid, de ti s-au tulburat apele.

 

Ampera, si tu esti divortata, si el. Divortatii sunt patiti, greu ii mai bagi in casnicie. Ori rupeti pisica si faceti hop in casnicie, ori va resemnati cu ambiguitatea si dati o petrecere pentru a sarbatori status quo-ul.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu te teme. Traieste!

 

Ia-ti si tu teapa si vezi dup-aia teama.

Editat de S.R.
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine spune mai frate ca nu mi-am luat teapa?

Mi-am luat si eu ca si altii, nu am trait in puf.

Adica, nu ca mi-am luat. S-a intamplat sa imi doresc lucruri care mi-au facut mai apoi mai mult rau, decat bine. Asa e mai corect spus.

 

Ei si ce? Nu e de ajuns ca mi-a picat prost atunci? Sa mai dau din timpul meu si enrgia mea raportand viitorul la trecut?

Nu, mersi.

Da, chiar merge. Pe bune.

 

Cu determinare si curaj ajungi exact acolo unde vrei.

Cu teama, amani totul.

Tu-ti conduci teama sau ea pe tine? Asta e the big question to put.


Da ce ce patisi, stupid, de ti s-au tulburat apele.

Multumesc de intrebare, dar nu e topicul meu.

Am sa fiu bine. Incep sa imi revin. Dar na, e un proces care dureaza ca sa fie trainic si nu de suprafata. Constientizam asta, atat.

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

On: Cand ai ceva bun, tine de el. Sau... ceva de genul. Cand incepi sa-ti pui niste intrebari... afla ce nu mai e bun. Orice om traieste intai cu sine, dup-aia cu restul, asa ca sa pui vina pe sine e prostesc pentru ca e inutil. Trebuie aflat ce face sinele sa se teama de ce se teme si de la ce din afara lui ii vine acea teama, ca nu vine din el.

Am eu o vorba... cand mi se pare ceva... nu prea mi se pare, de obicei cam asa e.

Editat de S.R.
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am incredere, dar nu imi pica bine. dar nici nu ii pot interzice.

 

Si daca stie asta, de ce anume nu ia el initiativa sa nu se mai intalneasca cu ea ? E mai important sa mentina amicitie cu ea si sa iasa la o cafea decat starea emotionala a femeii cu care se afla in relatie si pe care o iubeste ? Nu inteleg unde e dilema lui.

Normal ca nu o sa-i poti interzice sa faca ce vrea, adica poti dar nu e garantat ca o sa-ti respecte cererea, dar el ar trebui sa-si dea seama ca toata chestia cauzeaza discutii si sentimente aiurea care chiar nu sunt necesare si pot fi evitate.

E o amica asa buna pentru el, incat vrea sa pastreze "relatia" cu orice pret ?

Editat de Naeema
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

E o amica asa buna pentru el, incat vrea sa pastreze "relatia" cu orice pret ?

 

sau sunt eu atat de jigodie sa ii cer sa-si stearga trecutul?

 

el ce vina are ca sunt eu nebuna de gelozie? acum sa inceteze contactul cu orice fosta? sau numai cu asta pt ca e fosta cu acte? la cafea iesea si inainte sa ma cunoasca pe mine, nu crezi ca e gresit sa zic 'stai ba, ca nu imi convine!'.

 

nu cred ca buba mea cu concurenta are a face cu cele 2 cafele pe care le beau ei pe an si alea in prezenta sotului aleia..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

naeema are dreptate. Eu nu mai tin legatura cu nicio fosta. Nu vad rostul. Ce am avea sa ne spunem?

pe de alta parte, de ce iti trimite fostul tau sms-uri? Daca te iubea atat de ardent, trebuia sa te tina. Acum insa iti trimite sms-uri ca sa iti fragilizeze relatia cu actualul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×