Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Concurenta cu trecutul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ampero, vezi ca tu esti numai una. Poate mori maine sau poate peste 50 de ani doar.

Ia-l de barbat si incearca sa faceti un copil. Daca nu, ce stiu eu, faceti fericit un copil orfan.

 

E al tau si esti a lui si lumea e a voastra. Esti numai una si el te iubeste pe tine. Iti adora felul de a fi si esti cu siguranta cea mai importanta persoana din viata lui.

De ce sa il pierzi?

Eu nu cred ca il pierzi nici daca te temi atata si il intoxici cu teama asta, doar ca va veti ingreuna viata, atat.

 

Nu conteaza cum arata sau nu altii sa altele. Nu conteaza cum gandesc altii sau altele. Contati doar voi doi si cicatricile unuia doar celalalt stie unde si cum sa le sarute, sa le aline.

Ai incredere in iubirea voastra. Nu te teme sa mizezi totul pe iubirea lui. Din moment ce il iubesti atat, e un om extraordinar care atunci cand iubeste te face sa simti ca ai pierde totil daca nu ar mai fi el. Dar asta vine doar cu iubirea adevarata. Pana la urma, poate avea loc si un accident. Ar fi mai usor?

Nu.

Tu si el acum. Traiti! Tot ce va doriti cu ardoare.

Restul nu mai tine de voi , ci de ..destin.

Editat de stupid_me
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am aflat curand ca asteapta copil, sa ma ierte sfantul, m-a luat plansul si nu de fericire. Nici rau sa nu se creada ca ii doresc, sanatate si ei si celui mic si sotului le doresc, dar de ce am simtit un cutit in spate cand am aflat?

 

Eu as zice ca sarcina fostei lui sotii ii parafeaza definitiv locul ei langa actualul ei barbat, asa ca ai mai putin sa te temi ca al tau ar mai putea cauta la ea ceva mai mult de o cafea.

parerea buna despre sine .... o aveam si am pierdut-o cand am slabit. ciudat, nu?

 

Chiar ciudat. De obicei se intampla exact invers. Tu cum ti-ai explicat chestia asta?

oamenii se vad la cafele ......... de ce nu ma duc? pt ca imi face rau, ea insa isi aduce sotul.

 

Inca un punct care pledeaza pentru ideea ca fosta nu mai incearca apele cu al tau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce e atat de greu de inteles ca oamenii pot ramane in relatii amiabile dupa divort?

sa nu exageram si sa fim salbatici.

bine ca am topicul asta, mai aflu si eu ceva...

 

Pai pentru unii e greu de inteles. Trebuie sa intelegi si tu asta. Mentinutul a relatii de amicitie cu fosti parteneri nu e o practica universala practicata in majoritate. Chiar si cand despartirile sunt amicale, majoritatea oamenilor cred ca lasa trecutul in spate si asta include fostii parteneri. Nu e dovada de salbaticie asa precum mentinutul prieteniei nu e dovada de civilizatie. E chestie de mentalitati diferite, precum ti-am mai spus. Doar pentru ca voua vi se pare normala si civilizata practica nu poti sa ai pretentie sa li se para si altora la fel sau sa spui ca sunt salbatici daca nu fac ce faceti voi. That was uncalled for.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai, Ampera, dar eu nu inteleg o chestie. Tu nu iti faci probleme ca te intalnesti la o cafea cu fostii, dar te deranjeaza ca el face asta cu o singura fosta, care mai vine insotita si de sotul ei. Daca vrei sa scapi de problema, renunta sa te mai vezi cu fostii, la schimb cu renuntarea lui de a se mai vedea cu fosta. So simple. Sau continuati asa, si nu-ti mai face probleme. Dar este greu. Stiu, tu poti sa te vezi cu fostii, dar el n-ar trebui cu fosta.smile.png

 

Ea poate face copii, este adevarat, iar tu nu ai incercat niciodata si te gandesti, daca?...offf...

Editat de johnnyblue
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa parerea mea cea mai mare greseala este sa mentii relatii cu fostii sau fostele partenere pentru ca si o minima legatura iti afecteaza relatia chiar daca pe moment nu iti dai seama de asta.

Daca fosta actualului tau o sa aiba un copil asta ar trebui sa te bucure pentru ca a scazut "concurenta" si cu timpul asta o sa va intareasca relatia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-as putea fi geloasa pe o femeie care a fost cu el. Din contra, la mine e altfel, ea am inteles ca ar avea ceva cu mine, insa asta ma face sa ma simt bine. Nu i-am dat ocazia sa schimbam vreo idee si nici nu-i voi da.

Regele a murit, traiasca regele! laugh.png

Editat de Grapefruit`

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mie imi e f teama ca-l pierd. d'aici pleaca buba si bubele.

 

S-a vazut din primul mesaj.

Auzi, tu crezi ca daca te crizezi si ii faci drame, o sa-l determini sa se lege cu lanturi de tine? ZIcea stupid me sau care, ca iti otravesti viata.

Gandeste-te ca nimic nu tine vesnic, din varii motive, acuma na.. ce sa zic. Dar dac-o fi sa-l pierzi, asta e, crezi ca poti sa faci ceva sa impiedici asta?

Da, poti sa fii tu insati, sa razi, sa il faci fericit, sa te bucuri de el zi de zi fara sa iti faci tot felul de paranoie. Numai asa o sa stea langa tine, nu aducand mereu negativism si teama si gelozie si de-astea nasoale.

Fii easy going.. nu stiu cum sunt norvegienii, dar barbatii, din cate am inteles eu, asta vor, femei care sa nu le complice viata prea mult, sa nu le puna intrebari existentiale, sa nu ii bage la colt, sa nu le dea ultimatumuri..

Bucura-te de ce ai, considera-te norocoasa, nu mai proiecta aiureli asupra lui sau a relatiei voastre.

Sta cu tine pt ca vrea. Cand/daca n-o sa mai vrea, n-o sa fie din cauza celeilalte. Ci pentru ca n-o sa mai vrea cu tine.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vb lui fafarel, cand eu cu mine o sa fiu multumita, atunci o sa fiu multumita si cu ceilalti.

 

buba nu e el, e f clar ca eu sunt. m-am mai calmat de cand am deschis topicul si v-am citit, basca si mai si de cand he popped up the question. da, stiu, inelul nu ajuta, nu ne leaga pe viata, dar a ajutat acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt sigura ca el iti zice toata ziua ca esti misto, dar tu tot pe a ta o tii.

incearca sa crezi ce-ti zice.

ai macar incredere in el, daca in tine nu ai (suna aiuristic, da' poate pana la urma iti iese)

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vb lui fafarel, cand eu cu mine o sa fiu multumita, atunci o sa fiu multumita si cu ceilalti.

 

buba nu e el, e f clar ca eu sunt. m-am mai calmat de cand am deschis topicul si v-am citit, basca si mai si de cand he popped up the question. da, stiu, inelul nu ajuta, nu ne leaga pe viata, dar a ajutat acum.

Tu esti o femeie frumoasa si puternica, altfel ai fi ramas o grasa urata si depresiva.

 

Practic tu nu mai ai cu cine sa concurezi si de aceea iti inventezi fel de fel de scenarii neplauzibile care te fac nefericita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×