Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Concurenta cu trecutul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ce e atat de greu de inteles ca oamenii pot ramane in relatii amiabile dupa divort?

 

nu toti de despartim cu pumni si farfurii sparte. eu tin legatura cu fostii, chiar la sf lui martie am fost invitati la un botez, un fost a botezat. ne-am dus aman2, a fost ala la noi in vizita in Oslo cu nevasta-sa, alt fost m-a ajutat impreuna cu R cand m-am mutat.

 

sa nu exageram si sa fim salbatici.

 

 

(numai ca eu am voie si e ok, dar observ stand de vb cu voi ca el 'nu are voie')

 

bine ca am topicul asta, mai aflu si eu ceva...


de ce iti trimite fostul tau sms-uri? Daca te iubea atat de ardent, trebuia sa te tina..

 

eu am divortat, nu se poate tine cu forta nimic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

sau sunt eu atat de jigodie sa ii cer sa-si stearga trecutul?

 

 

Ampera asta e chestie de mentalitate si mentalitatile nu trebuie sa fie toate la fel. Tu consideri ca nu e ok sa ai pretentie ca barbatul cu care esti in relatie sa nu se mai intalnesca cu foste. Eu si multi alti oameni credem contrariul asa precum multi impartasesc mentalitatea ta. Whatever works pentru fiecare, dar in momentul cand o anumita practica (,) cauzeaza tensiune sau neplaceri unuia dintre parteneri, prioritatile trebuie evaluate. Asta e opinia mea. Daca totul mergea ca pe roate intre voi toti era cu totul altceva dar se pare ca nu merge din moment ce tu si R aveti discutii pe tema asta in primul rand.

 

Multi barbati au ei insisi mentalitatea ca trecutul e trecut in ceea ce priveste fostele partenere si nu-si mai are locul in prezent. Uite al meu gandeste astfel. Nu ar intelege nici in ruptul capului practica asta a voastra. A gasit acum vreun an o cerere de prietenie pe Facebook de la fosta lui prietena inainte sa se casatoreasca cu mine. A fost in relatie lunga cu aia. I s-a parut ciudata rau faza, mai ales ca el nu a mai avut treaba cu ea dinainte de 2006. Anyway el intra pe FB odata la 5 ani poate si cine stie cand i-o fi trimis aia cererea. :lol:

Editat de Naeema
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai si el strange din buci cand iesi tu cu fostii?

Il afecteaza sau nu?

 

Pe tine te afecteaza. Nu e vb ca ii dai voie sau nu.

E vb ca el vrea sa tina legatura cu fosta chiar daca tu strangi din buci.

E naspa din partea lui.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ok...plm, daca tot mananc un rahat, sa-l mananc pana la capat. nu am regretat niciodata ca am spus p-aici ce ma supara, oricum nu am cui prea spune. mi-e greu sa cred ca incep sa regret acu'..si daca o sa fie asa, asta e.

 

mie imi e f teama ca-l pierd. d'aici pleaca buba si bubele. probabil ca poze unde port peruci ati vazut, ei le-am purtat uneori de nevoie. fara sa intru mult in detalii ca ma ia plansu aiurea, dupa niste chimio am pierdut destul par incat sa nu mai recreasca. unora le creste la loc misto, altora mai putin, dar e ok, unii dau in alopecii areate, altii in alopecii totale..

 

eu am scapat de-un mare rahat, slava cerului, dar m-am procopsit cu un altul, pierdut de par. tot rahatul s-a intamplat la un an dupa ce ne-am cuplat. Deci R a fost cu mine prin tot procesul, doctori, spitale, otravuri pe vena, pierdut de par. Intelege de ce ma simt complexata, intelege ca imi e greu, dar nu intelege de ce imi e frica c-o sa ma paraseasca. Mi-l amintesc cum statea langa patul de spital si zicea 'tu s ate faci bine ca eu vreau sa imbatranesc langa tine'. Ar fi trebuit sa imi fie de ajuns, insa cand ma duc la Control si mi zice dr ca nu vede progrese cu parul meu si ca ii e teama ca o sa pierd tot parul ma ia cu spaima si uit tot ce spune R. Am ales impreuna peruci, imi da sfaturi care mi se potriveste, care nu, ma tine de mana cand ma iau crizele si ma dau cu capul de pereti de nervi si ciuda..

 

...ei, acolo e buba. desi in inima mea stiu ca nu e genul sa ma lase la greu sau pt ca ar trebui sa port peruca toata viata, tot imi este teama. d'aia nici nu am copil cu el, d'aia nici nu am acceptat inel, d'aia multe.

 

are vreo logica?


Pai si el strange din buci cand iesi tu cu fostii?
Il afecteaza sau nu?

Pe tine te afecteaza. Nu e vb ca ii dai voie sau nu.
E vb ca el vrea sa tina legatura cu fosta chiar daca tu strangi din buci.
E naspa din partea lui.

 

el nu strange din popou. stie ca ies la cafea si nu la utut, stie ca nu discut despre trecut si nu dezgrop mortii si asta ma roaga si pe mine, asa cum el are incredere in mine, sa am si eu. nu a zis niciodata NU, nici sa ies, nici sa vb cu aia

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum ca ai spus mai multe, are logica si inca multa. Am avut si eu momente din astea Ampera si iti dau un sfat care poate e greu de urmat si e mai usor de dat : recapata confidenta de sine. Cum o faci nu stiu. Cauta in interiorul tau ceva, muta muntii din loc pe plan intern, dar regaseste-te. Confidenta e simtita de alte persoane si e atragatoare, in special pentru un partener de viata.

Stii ca vorbesc din experienta nu din fund. Eu ce sa mai zic de mine ? Ar trebui sa ma consider inferioara fiecarei femei intregi si sexi pe care o vad, nu ? Ca nu arat ca ele, ca nu ma pot imbraca in ce vreau, ca ma apuca nervii de cate ori ma uit in oglinda.

 

El iti iubeste parul sau pe tine ca persoana ? Din cate spui nu e un om superficial, ce dracu....

Editat de Naeema
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine nu m-ar deranja sa am o iubita cheala, si ar fi ok sa isi scoata peruca in timp ce facem sex. I-as lua peruci colorate in toate culorile spectrului, si ne-am amuza. Asta conteaza. Sanatatea inainte de toate. Daca te stresezi pentru chestii colaterale sistemul imunitar iti poate slabi iar boala poate reveni.

 

Daca simti ca te plimbi pe nisipuri miscatoare in viata, atunci e momentul sa clarifici chestii, sa te mariti si sa faci copii, si ce-o mai fi vei vedea.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iar partenerului sa-i spui cinstit ca te afecteaza cafelele lui cu fosta (nu te deranjeaza, ci te afecteaza, si asta e true) si sa-i ceri sa ia o decizie. Responsabila.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine nu m-ar deranja sa am o iubita cheala, si ar fi ok sa isi scoata peruca in timp ce facem sex. I-as lua peruci colorate in toate culorile spectrului, si ne-am amuza. vedea.

 

 

:rot: ce m-ai facut sa rad

 

auzi. daca ma lasa R, ma iei tu? asa de amuzament :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vishnule, dupa ce ca avea 1 km nicku' tau, acu' l-ai dublat ? Il simteai scurt ? huh.png

Si cel din sanscrita avea exact 26 de litere ca si asta japonez, stiu sigur pentru ca e maxim de litere pe care le permite acest forum la nick :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×