Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu vreau să umblu din unul în altul. Până nu mă decid ce vreau, nu am de gând să fiu cu altcineva. Nu are rost să mai chinui și pe alții.

 

Nu am spus că din partea lui o fi dragoste pentru vreuna din noi.

 

Frumos din partea ta, dar iti va fi si mai greu, zic eu.

Io chiar iti recomand sa-l lasi in plata lui si sa te iei de baietii minunati de care vorbeai cu atata ardoare. :p

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aia nu e iubire. E "crush". Cand trece adolescenta, trec si crush-urile. Sau o fi vreo chestie psihologica, nush, poate fata se simte singura sau ceva pe moment, tipul asta a bagat-o mai mult in seama si ea a catalogat ca fiind love.

Clar iubire nu e. Cel putin nu aia normala si corecta, care apare dupa o perioada de sex si companie alaturi de cineva caruia ii poti da drumul usor, pana cand intervin sentimentele.

Editat de S.R.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum o lună, insă, nu am mai rezistat. Am făcut dragoste. Pentru mine, a fost prima dată. Iar el, chiar este prima mea iubire. Nu am vorbit niciodată despre iubire, nu știe ce simt pentru el. Crede că suntem doar prieteni care se simt bine împreună. Iar toată situația asta mă disperă. Nu știu ce ar trebui să fac. Dacă-i spun ce simt, ori l-aș pierde de tot, ori s-ar putea despărți de ea. Nu vreau nici una, nici cealaltă.

 

De ce ti-ar pasa daca se desparte de actuala lui prietena ? Ar trebui sa se desparta, ar trebui ca fata aia sa afle de aventura voastra si sa-i traga un scuipat intre ochi lui F pentru ca nu merita asa o pramatie de om. De ce ai vrea tu ca el sa ramana cu fata aia si sa o minta si insele in continuare ? La ea nu te gandesti ? Pune-te tu in locul ei, ti-ar place sa ai un prieten care umbla in secret cu alta ?

Si ce anume ai pierde tu in el, o jogodie ordinara ? doh.gif Cum poti sa iubesti o astfel de persoana ?

 

El e vinovat de marlanie iar tu iti meriti suferinta. Asa se intampla cand se implica omul cu persoane aflate deja in relatii si in special cu persoane care nu au absolut nici un scrupul sa insele si sa minta.

 

Nu vreau să-i fac rău fetei cu care este el acum.

 

Raul e facut deja. Singura diferenta este ca ea inca nu stie dar nu-ti fa griji ca se va afla. Adevarul are intotdeauna nesimtitul obicei sa iasa la suprafata mai devreme sau mai tarziu. Spera ca fata aia e o doamna si nu va veni sa-ti umfle buza. Femeile care nu stiu ca barbatul cu care umbla este insurat sau are prietena, au macar scuza asta dar cele care au stiut de la bun inceput nu au nici o scuza.

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mamaaa, ce furioasa e Naeema. rofl.gif

 

 

Nu sunt furioasa mai, sunt doar dezgustata de situatii din astea unde a treia persoana cade de proasta. In cazul asta prietena aluia care traieste in bezna alaturi de jigodia ia de om. Eu simpatizez cu ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt furioasa mai, sunt doar dezgustata de situatii din astea unde a treia persoana cade de proasta. In cazul asta prietena aluia care traieste in bezna alaturi de jigodia ia de om. Eu simpatizez cu ea.

 

Desigur, in cazul in care a treia persoana e complet nevinovata.

Cine stie...e cam la moda in ziua de astazi asemenea relatii. ;)

Da, e imposibil ca tipa sa nu fi mirosit ceva, iar daca se va convinge ca a fost trasa pe sfoara, initiatoarea se va trezi cu. :vava:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Desigur, in cazul in care a treia persoana e complet nevinovata.

 

 

Ce legatura are asta cu inselatul intr-o relatie ? De cand se poate justifica ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce legatura are asta cu inselatul intr-o relatie ? De cand se poate justifica ?

 

De cand atat unul cat si celalalt au o bunatate iesita din comun si nu-s prea afectati de faptul ca ambii calca pe becuri.

Cupluri emancipate-cum le plac lor sa se autodenumeasca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×