Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

i-ai facut deja

da, E chiar ASA de grav. Asta o sa intelegi cand tu o sa fi aia inselata

 

Nope.. Life's a bitch/Shit happens. Tuturor ne vine randul, asa-i in tenis. Asta nu inseamna ca tre sa devenim toti buni samariteni. Un pic de cinism nu strica. Poate dimpotriva.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Da? Si cum vei proceda?

Chiar ca m-ai facut curios.

 

De asta mi-am spus povestea aici, pentru că nu știu cum să procedez. Să-i spun totul sau să o las baltă și să sper că după vreo câteva luni / ani voi uita totul și voi întâlni pe cineva minunat. Nu știu dacă se merită să lupt pentru iubirea asta sau să-i pun capăt până nu o să fie mult prea târziu.

 

Cred că voi discuta cu el, apoi voi lua o decizie. Dar trebuie mai întâi să-mi fac curaj să-i spun și să mă aștept că l-aș putea pierde de tot după o astfel de mărturisire. Știu că nu aș pierde decât o "prietenie falsă", cum a spus cineva mai sus, dar câteodată mă mulțumesc doar cu atât.

 

Sunt sigură că dacă vă puneți o secundă în locul meu, vă dați seama de ce pot fi atât de idioată când iubesc încât să accept orice, să accept să fiu folosită sau să fiu "a doua roată la căruță". Îmi vine să mă bat singură pentru că gândesc așa. Sper să găsesc undeva puterea să uit și să o iau de la capăt. Bărbați am destui în jurul meu, unii mai buni ca alții, dar e ca și cum nu văd pe nimeni altcineva și nu-mi pasă de nimeni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cauta-ti altul care sa-ti preocupe mintea si pasarica. Chiar daca mereu vei fi tentata sa faci comparatie intre F. Si cel nou,e foarte posibil sa-i faci vant. Totusi, vei cauta altul care sa corespunda cerintelor tale, si cu putin noroc poate ca vei gasi.

Cine stie...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dacă i-aș spune că nu mai vreau să continuăm așa și aș vrea să nu ne mai vedem / vorbim, l-ar ajuta să vadă și el ce își doreste? Uneori, îți dai seama ce ai avut doar atunci când pierzi. Recunosc, atunci când spun că vreau să renunț la el, mă gândesc că poate s-o întâmpla vreo minune, iar el să decidă că nu vrea să mă piardă. Iar dacă nu o să facă asta și o să mă lase să plec, înseamnă că într-adevăr, totul a fost pentru distracție. Dacă doar se distrează acum cu mine și îmi este prieten cu adevărat, mă va lăsa în pace. Așa, nu voi mai avea sentimente contradictorii și voi ști clar că nu se merită.

 

În sfârșit, cred că am înțeles cum o să procedez mai departe

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si e normal sa te f*ta si pe tine si p-ailalta in paralel ? Dragoste, huh ?

Editat de S.R.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cauta-ti altul care sa-ti preocupe mintea si pasarica. Chiar daca mereu vei fi tentata sa faci comparatie intre F. Si cel nou,e foarte posibil sa-i faci vant. Totusi, vei cauta altul care sa corespunda cerintelor tale, si cu putin noroc poate ca vei gasi.

Cine stie...

 

Nu vreau să umblu din unul în altul. Până nu mă decid ce vreau, nu am de gând să fiu cu altcineva. Nu are rost să mai chinui și pe alții.

Si e normal sa te f*ta si pe tine si p-ailalta in paralel ? Dragoste, huh ?

 

Nu am spus că din partea lui o fi dragoste pentru vreuna din noi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai ai de maturizat tu pana sa poti face niste diferente in capsor care sa iti permita sa faci sex fara atasament chiar si cu persoane pe care le simpatizezi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai pentru ea n-a fost vorba de sex, ea il iubeste. De aia a facut sex. Nu a facut sex si s-a indragostit, a fost invers. De aia se si complace cu statutul de jucarie, sa nu piarda si putinul pe care il are.

Editat de Miercuri_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Cred că voi discuta cu el, apoi voi lua o decizie. Dar trebuie mai întâi să-mi fac curaj să-i spun și să mă aștept că l-aș putea pierde de tot după o astfel de mărturisire.

 

 

Dacă i-aș spune că nu mai vreau să continuăm așa și aș vrea să nu ne mai vedem / vorbim, l-ar ajuta să vadă și el ce își doreste?

 

Una e sa-i marturisesti ca il iubesti, desi numai daca e bou nu si-a dat seama de asta pana acum. Si alta e sa-l conditionezi ( nu mai vreau sa continuam ASA = ori cu mine, ori cu ea ) si sa-i dai ultimatum.

 

Ce pot sa-ti mai spun din ce observ este ca ai stima de sine sub nivelul marii. biggrin2.gif Daca tu nu te pretuiesti, cum vrei sa te pretuiasca altul? Daca tu accepti sa nu fii unica pentru un barbat, de ce astepti de la acel barbat sa-ti vada unicitatea? De la inceput ai acceptat tacit locul nr 2. Sunt unele cazuri si unele femei care asta vor. Bun, tu vrei mai mult. Ok, schimba-ti atitudinea! smile.png Esti tare nesigura pe tine si asta se simte. Si se speculeaza.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×