Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De cand atat unul cat si celalalt au o bunatate iesita din comun si nu-s prea afectati de faptul ca ambii calca pe becuri.

Cupluri emancipate-cum le plac lor sa se autodenumeasca

 

Mno bun dar astea sunt doar presupuneri in contextul de fata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Da, am ajuns la vârsta la care ar trebui să mă gândesc la o familie. dar asta nu se face bătând din palme, mai ales că acum sunt prinsă în asta. Sper să-mi pun la punct sentimentele cât mai curând.

Ai fost prinsa in asta, just.

Acum insa, te agati singura de asta.

Tu teoretic esti prinsa in iluzii si asteptari, nimic concret.

 

De asta mi-am spus povestea aici, pentru că nu știu cum să procedez. Să-i spun totul sau să o las baltă și să sper că după vreo câteva luni / ani voi uita totul și voi întâlni pe cineva minunat.

Bai, eu nu va inteleg.

Nu e ala care sa iti taie suflarea si pe care sa il admiri totodata (imi si imaginez ce poti admira la un caracter duplicitar care isi minte in fata asa zisa iubita ..si o face de ceva vreme!)- de ce sa il tii pe langa tine? De ce sa lasi mandria la o parte?

Lasi mandria la o parte, atunci cand ai incredere ca nu te va injosi si ca e in stare sa mute muntii in loc pentru tine.

Cand ai sa dai de un astfel de om, ai sa vezi ce inseamna sa ti se inmoaie genunchii cu adevarat.

Apai daca el se opreste la curul alteia, chiar nu te inteleg.

Mai bine asa, decat singura?

 

Oamenii astia care se joaca de v-ati ascunselea cu altii, in general ii tin pe loc. Din toate punctele de vedere.

Si apoi ne miram ca regretam amagirile.

Singuri ne agatam de amagiri.

Viata asta nu inseamna numai indragosteala. Fii responsabila fata de tine si respecta-te mai mult.

Apoi, sa vezi ce o sa traga el la o astfel de atitudine - ..insa daca ai noroc si te vei trezi cu adevarat, nu ai sa-l mai vrei tu atunci. Caci te vei respecta mai mult si vei dori mai mult decat un barbat care sa vina dupa tine doar pentru ca il joci ...cu atitudine smile.png

 

In fine, tine de tine ce faci la carma vietii tale. Deocamdata slujesti la carma dorintelor lui.

Ce romantiiiiiic

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fata a recunoscut ca trebuie sa se desprinda de el.

Subscriu la ce a spus si Miercuri_, il place atat de tare, incat se multumeste si cu acest putin pe care el i-l ofera, evident, cand are chef, sa nu zic atunci cand i se scoala.

Insa, pe de alta parte, nu am citit daca baiatul asta i-a creat iluzii (in cazul asta e mare magar) sau si le-a creat singura.

Editat de Lucast

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fata a recunoscut ca trebuie sa se desprinda de el.

 

Daaa.

Doar ca ii lipseste motivatia.

 

Se complace in situatie pentru ca nu realizeaza cu adevarat consecintele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×