Sari la conținut
Forum Roportal
Mr.Cristi

Ce vrem unii de la alţii. De ce nu am mai evoluat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dracu` m-a pus sa citesc topicul asta.

 

1.Cum n-am evoluat, ma, Cristisorule? Acum 2000 si cateva sute de ani varfurile intelectualitatii, cum ar fi Aristotel, nu considerau ca sclavii ar trebui sa aiba vreun drept. In zilele noastre, varfurile intelectualitatii militeaza impotriva abuzurilor de orice fel, indiferent despre cine e vorba. In doar 2 mii de ani. Si zici ca nu am evoluat? Tu tot in copac ai ramas?

 

2.Cat despre ideile inspirate doar de frumusetea fizica, tin sa iti spun, desteptule care esti tu complet pe din afara, ca tocmai am scris doua pagini inspirate de o carte splendida. Si, cum spuneam, m-a pus dracu` sa imi stric frumusete de seara citind mizeriile inspirate de tine, Mr. Bombastic.

Am evoluat dpdv cultural, ca indivizi suntem la fel de neevoluati precum aborigenii din Australia.

 

Ce pagini? Da sa citesc si eu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am evoluat dpdv cultural, ca indivizi suntem la fel de neevoluati precum aborigenii din Australia.

Tu ce alta evolutie ai dori ? Sa ne mai creasca o mana ? Un ochi ?

:crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca el ar vrea altceva in plus. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Io stiu...:pardon:

 

Poate un buzunar la piept, in care sa isi tina Iphone-ul. :lol:

 

Sau...:-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu ce alta evolutie ai dori ? Sa ne mai creasca o mana ? Un ochi ?

crazy.gif

Evolutia instinctelor si emotiilor.

Viata omului se rezuma la doua aspecte fundamentale; reproducerea si supravietuirea.

Ne evaluam unii pe altii dupa criterii care ne ajutau acum 10 - 1.800.000 de ani sa supravietuim. Asta tie ti se pare evolutie?

 

Multe din problemele si suferintele oamenilor de astazi provin din faptul ca mediul actual nu seamana cu mediul ancestral, desi ne raportam la mediul actual ca si cum ne-am afla in mediul ancestral.

Io stiu...pardon.gif

 

Poate un buzunar la piept, in care sa isi tina Iphone-ul. laugh.png

 

Sau...whistling.gif

Sincer sa fiu, am un motorola t190.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Evolutia instinctelor si emotiilor.

Viata omului se rezuma la doua aspecte fundamentale; reproducerea si supravietuirea.

Ne evaluam unii pe altii dupa criterii care ne ajutau acum 10 - 1.800.000 de ani sa supravietuim. Asta tie ti se pare evolutie?

 

Multe din problemele si suferintele oamenilor de astazi provin din faptul ca mediul actual nu seamana cu mediul ancestral, desi ne raportam la mediul actual ca si cum ne-am afla in mediul ancestral.

Pai vezi, exprimarea ta este una ambigua, daca nu pui intrebarea care trebuie, nu vei primii raspunsul corect.

 

Daca vorbim strict de evolutia instinctelor si a emotiilor, e clar ca am involuat. Siguranta sociala, confortul, ne-a molesit si ne-a atrofiat instinctele.

Dar, daca vorbim de evolutia intelectului, a cunoasterii, este una extrema.

 

Este ceva normal ca toate entitatiile biologice sa se adapteze la mediul inconjurator, este vointa speciei si a naturii in sine. In asta consta armonia vietii.

 

Sincer sa fiu, am un motorola t190.

Si vrei un Iphone 5 ? :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai vezi, exprimarea ta este una ambigua, daca nu pui intrebarea care trebuie, nu vei primii raspunsul corect.

Dar, daca vorbim de evolutia intelectului, a cunoasterii, este una extrema.

 

Si vrei un Iphone 5 ? laugh.png

Cunoasterea, da, a evoluat, oamenii, nu, nu au evoluat nici macar dpdv intelectual,

 

Ai tu de vanzare?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cunoasterea, da, a evoluat, oamenii, nu, nu au evoluat nici macar dpdv intelectual,

Deci tu vrei sa spui ca, daca am aduce pe cineva din trecut in prezentul nostru s-ar descurca, de ex. Stefan cel Mare nu ar avea nici o problema cu un smartphone ? Nu ?!

Intrucat nivelul intelectual nu a evoluat deloc.

 

Ai tu de vanzare?

Doar cadoo! tease.gif

 

Editat de Two

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×