Sari la conținut
Forum Roportal
Mr.Cristi

Ce vrem unii de la alţii. De ce nu am mai evoluat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca vine asteroidul...

 

Depinde si ce fel de asteroid si unde cade. Daca unul din ala din categoria "extinction event" atunci omul inteligent face pace cu sinele, cu cei din jur, cu soarta, cu deitatea in care crede si isi petrece ultimele clipe pe pamant impreuna cu cei dragi.

Prostul da fuga sa jefuiasca magazinul de electronice din colt si Wall Mart-ul din batatura caci in momente din astea de sfarsit de lume e important sa fuga cu flat screen-ul in spinare si sa-si ticseasca beciul cu conserve de fasole in costita afumata. rotflmao.gif

Ca in filmele cu prosti.

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Naeema ,eu nu vreau de la abc sau ce nick are ,decat pace si liniste:)Asteroidul il transform in mingie si facem o miuta:)))

 

Pace si liniste cand o sa terminati cu prefacatoria. Va dati fetite cuminti bine crescute, dar tot dupa golani va uitati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si ce mai ,golanii nu ,,este,, si ei oameni?smile.png))Ei abc..d...iarta-mi constatarea ,dar mai ai multe de invatat ...

Editat de sturlubeata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Pace si liniste cand o sa terminati cu prefacatoria. Va dati fetite cuminti bine crescute, dar tot dupa golani va uitati.

Hai ca nici barbatii nu-s mai grozavi, majoritatea dintre ei se plictisesc repede de femeile cuminti si incep sa le zburde ochii dupa "libelule".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce m-as face eu o irationala daca as cunoaste un asa evoluat ca tine...:)))) ABC...D...Multumesc ca incerci sa ma scoti din transa irationalului profund metafizic si ma duci spre o evolutie infloritoare:)))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca lipsita de tehnologie esti ca acum 10 - 50 de mii de ani.

 

Gandesti asa pentru ca pleci pe premiza ca as fi intratat de dependenta de orice fel de lux modern si tehnologie, incat daca ar trebui sa traiesc si sa supravietuiesc fara el m-as caca pe mine. Uite inca o chestie unde te inseli amarnic in ceea ce ma priveste. De aia te-am si intrebat in numele cui vorbesti tu ?

Stii ca sunt jumate de origine araba, si noi arabii ca sa fac referinta la acea jumatate avem un dar nemaipomenit de a trai nu numai supravietui in conditii extreme daca este nevoie. Fara lux, confort sau tehnologie. :spiteful:

In schimb voi occidentalii, well...multi dintre voi ca nu vreau sa generalizez, sunteti aceia care ve-ti deveni animale daca ar disparea toata tehnologia si confortul modern.

Eu daca ma mut cu al meu in desert maine, stim sa traim bine mersi in cel mai natural mod precum au trait stramosii nostrii si precum tuaregii traiesc si azi. Si nu se caca pe ei ca nu au tehnologie. Eu nu am uitat de unde ma trag, asta e diferenta intre mine si multi. Pot oricand sa ma intorc la viata simpla in natura. Imi place sa pescuiesc, imi place cu cortul, imi place agricultura, mi-ar place sa invat sa vanez.

Va dati fetite cuminti bine crescute, dar tot dupa golani va uitati.

 

Sotul meu nu e golan mai Pacala. Golan pari a fi tu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Depinde si ce fel de asteroid si unde cade.

Stai linistita. Oameni ca Abc ar avea grija ca asteroidul sa nu cada pe Pamant. :)

 

 

In schimb voi occidentalii, well...multi dintre voi ca nu vreau sa generalizez, sunteti aceia care ve-ti deveni animale daca ar disparea toata tehnologia si confortul modern.

Eu daca ma mut cu al meu in desert maine, stim sa traim bine mersi in cel mai natural mod precum au trait stramosii nostrii si precum tuaregii traiesc si azi. Si nu se caca pe ei ca nu au tehnologie. Eu nu am uitat de unde ma trag, asta e diferenta intre mine si multi. Pot oricand sa ma intorc la viata simpla in natura. Imi place sa pescuiesc, imi place cu cortul, imi place agricultura, mi-ar place sa invat sa vanez.

 

Suntem niste primitivi cu tehnologie, asta vreau sa spun eu.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×