Sari la conținut
Forum Roportal
xena_x

Copiii nostri... sunt rezultatul existentei noastre

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

La 18.09.2023 la 23:52, The Unknown a spus:

Procentele-pentru-urmarirea-silita.webp

    Ma intreb ungurii vor dispare prima si pe urma romanii sau invers???*ndemnizaţia pentru creşterea copilului poate fi executată silit pentru datorii.

 

Ce  te    preocupa      pe    tine !:))

La 18.09.2023 la 23:52, The Unknown a spus:

ndemnizaţia pentru cr

 

Editat de Canaris2
  • Downvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 18.09.2023 la 23:52, The Unknown a spus:

 

Acum 21 ore, The Unknown a spus:

Cred ca stiai ca esti un madarfaquer ,,, parte din intelectualitatea si inteligenta multora!!!  

 

    Ma intreb ungurii vor dispare prima si pe urma romanii sau invers???*ndemnizaţia pentru creşterea copilului poate fi executată silit pentru datorii.

 

Ce  te    preocupa      pe    tine :))

La 18.09.2023 la 23:52, The Unknown a spus:

ndemnizaţia pentru cr

Ai  creier  de    gaina   cucoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

No uite ca nu ț-a trabuit mult sa îți amintești ca omul e comunist. Așteptam cu interes sa vad când îți amintești. Rapida ai fost. Stai încă bine cu capu când e vorba de ocari. Doamne feri. 

Editat de Rodica`
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chinezii refuză să facă copii, chiar dacă primesc bani. Traiul e prea scump!!!

Ieri in alimentara era un chinez cu 2 copiii sub 8 ani si tot pretindea de la copiii sa vorbeasca chinezeste, dar copiii refuzau ca "nu sintem in China" 

Fetita cam sub 5 ani, m-a intrebat daca stiu chinezeste, ca de multe ori ne-am intalnit in magazin față-n-față, precis credea ca toata lumea stie chineză!!!  

Tac-su a cerut scuze, i-am spus ca ma amuza copiii, acum ei erau curiosi de limba mea ... le-am spus doar ca sint din Transilvania, nu mai voiau sa stie nimic!!!

Tin minte cand a aparut o lege stricta in China ca n-au voie decat 1 copil pe familie ... acum vecinii lor au probleme ca n-au copiii.  E rau cand altii ne stabilesc 

cati copiii putem avea, dar evreii au voie sa faca si peste 20 de copiii si nu lucreaza???  ca si altii din acea zona islamista.

Cand a fost traiul ieftin?   Pretentiile sint mari, s-ar traduce ideea.  In Franta a mai fost o lege cand nu mai tin minte dupa al catelea copil se dadea 10000 de Franci pe luna ca mama sa stea acasa si sa-i creasca.   

O cunostinta a mai facut 2 copiii si a mai luat si pe altii din bloc sa-i ingrijeasca pana lucreaza parintii, nu si-a dat seama cand a adunat banii pentru o casa si mai departe ingrijea copiii si mai multi ca erau obisnuiti si copiii sa creasca in grup.   

Multi se chinuie si pe aici, merg sa lucreze sa nu vada soacra toata ziua, romance fiind.  La una au cumparat un magazin sa aibe ocupatie departe de casa si sa nu poate interveni in educatia copiilor ca dormeau si cand pleca de acasa si cand ajungea inapoi.    Am auzit si vazut multe in acesti ani.  

https://evz.ro/china-bani-copii-natalitate.html

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

trei nou-născuți           https://evz.ro/republica-elena-noi-provocari.html

Grecia se confruntă cu un nou pericol național, rata scăzută a natalității.  

Potrivit datelor furnizate de prim ministrul Mitsotakis, anul trecut Grecia a înregistrat o singură naștere la două decese. Astfel, subliniază premierul elen, Grecia se află în fața unui „pericol național în plină evoluție”.   Premierul conservator a mai declarat că Grecia are una din cele mai îmbătrânite populații de pe continentul european. Mai grav este faptul că numărul femeilor cu vârste între 20-40 de ani s-a redus cu 150.000 din 2017 și până în prezent.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Populația României se află în scădere dramatică. Câți oameni mai sunt înregistrați în țară?

"Populaţia României, calculată în funcţie de domiciliu, a ajuns în data de 1 iulie 2023 la 21,873 milioane de persoane, în scădere cu 0,3% faţă de aceeaşi lună din 2022, potrivit datelor Institutului Naţional de Statistică (INS), date publicității vineri, scrie Agerpres."

*Nu cred ca mai sint asa de multi, precis sint inclusi toti locuitorii dintre care multi sint straini sau doar temporar pe acolo.   

Pe 5 January 1977 au fost 21,559,910 de locuitori in care si eu eram socotita, deci minus 1 e cifra exacta :lol2:  iar  pe de 1 iulie 2023 la 21,873 milioane de persoane dupa 46 de ani???  

Doar nuntile sint la moda nu si familia, lumea vrea distractie, bogatie, masini si bani multi, nu prunci, insa cei emigrati unde sint numarati???   Cred ca cei care si-au scos Pasaport Romanesc sint considerati ca locuiesc acolo, aici este marea gresala ca tot pe ciubucuri se lucreaza ca acesti romani sa aiba drept de mers gratuit la doctori si alte beneficii. 

Spun doar ce am auzit de la cei cativa pe care le-am cunoscut dar s-au si dus inapoi definitiv ca au drept de calatorit in Europa.  Cand Basescu a dat o lege ca toti care au emigrat au drept la Pensia din Romania, s-au dus inapoi toti care aveau drept la pensie dar inainte aveau sa faca Pasapoarte noi dar si Buletine, aici s-a gresit.   Aproape toti au murit de atunci din categoria asta insa datele statistice au ramas pe hartie sa ingrase numarul locuitorilor care ajuta la ridicat bani EUROPEENI cat mai multi pentru cazuri personale, etc.  

 https://evz.ro/populatia-romaniei-se-afla-in-scadere-dramatica-cati-oameni-mai-sunt-inregistrati-in-tara.html  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nicoleta-luciu-4

Ce aiureala de poza cu ochii lipiti ... deloc nu-mi place acest gest facut si imitat pe Planeta.   Cine vrea sa fure un copil, nu se uita pe poze in ziar, stie si cum se intra in casa!!!

Am mai vazut copiii si mai frumosi si n-au fost furati, cred ca hotii se duc in alta parte dupa ce au vazut poza asta!!! 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 4/14/2006 at 3:36 PM, xena_x said:

 

Intre timp

ehehe...taica

2006?

ai avut mneata idee despre cat de razna a luat-o omenirea acum? suntem in 2023, 27 noiembrie ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×