Sari la conținut
Forum Roportal
mira33

Nu vreau sa ma casatoresc

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Spune ca te accepta asa cum esti, dar nu accepta ca nu vrei sa locuiti impreuna. Se contrazice, adica minte. Daca te vrea pe tine, ar trebui sa accepte hotararea ta si sa iti dea timp. E destul de clar ca mariajul din care ai iesit ti-a cam subrezit increderea in barbati si in casatorie.

Pe de alta parte, si tu trebuie sa ii intelegi dorinta, dar atat. Adica nu e cazul sa i-o indeplinesti doar pt. ca e dorinta lui si e una fireasca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ma gandeam sa zic si eu ca nu e nimic anormal ca un barbat sa vrea sa locuiasca impreuna cu femeia cu care vrea sa ramana. Dar societatea e in schimbare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in ultimul timp au aparut tensiuni intre noi datorita faptului ca eu nu vreau sa ne mutam impreuna,el crede ca nu il mai iubesc pt ca mi-am dorit si acum nu imi mai doresc.in 2 ani am inceput sa ii vad si defectele pt ca are si calitati si defecte ca oricare om.sunt constienta ca barbatul perfect nu il gasesc pt ca nici eu nu sunt perfecta.

Atractie sexuala, care s-a cam consumat. Atat.

 

Spune ca te accepta asa cum esti,

Probabil ca se referea la situatie, adica ea cu un copil si el fara obligatii. Conteaza, dpmdv, dar fiind barbat, e interpretabil. Judecati voi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga Mira33, faptul ca tu nu te poti decide daca sa te mariti cu el sau nu, nu el este buba, ci tu.

Nu-ti cer altceva decat sa-ti recitesti mesajele pe care le-ai scris cu manutele tale,si ai sa-ti dai seama ca nu indrug tampenii.

Cum singura recunosti, omul are calitati dar si defecte, ca orice om de pe pamant. Aici esti inclusa si tu, desigur.

Sau ce credeai, ca in cei doi ani el nu ti-a descoperit defectele tale, ba cred ca a vazut destule, dar pare hotarat pana in momentul in care tu te opui cu indarjenie planului pus la bataie de respectivul.

Adica, intr-un sat e mare rusine sa te mariti de doua ori, dar nu-i bai sa traiesti in concubinaj?

Asta consideri tu logic?

La o adica, ti s-ar trece cu vederea daca ai avea vreo o suta de prieteni, dar nu si daca ai fi fost casatorita de doua ori.

 

Sa ma impuste cineva, va rog!

Editat de denied

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga Mira33, faptul ca tu nu te poti decide daca sa te mariti cu el sau nu, nu el este buba, ci tu.

Nu-ti cer altceva decat sa-ti recitesti mesajele pe care le-ai scris cu manutele tale,si ai sa-ti dai seama ca nu indrug tampenii.

Cum singura recunosti, omul are calitati dar si defecte, ca orice om de pe pamant. Aici esti inclusa si tu, desigur.

Sau ce credeai, ca in cei doi ani el nu ti-a descoperit defectele tale, ba cred ca a vazut destule, dar pare hotarat pana in momentul in care tu te opui cu indarjenie planului pus la bataie de respectivul.

Adica, intr-un sat e mare rusine sa te mariti de doua ori, dar nu-i bai sa traiesti in concubinaj?

Asta consideri tu logic?

La o adica, ti s-ar trece cu vederea daca ai avea vreo o suta de prieteni, dar nu si daca ai fi fost casatorita de doua ori.

 

Sa ma impuste cineva, va rog!

eu nu am spus ca el este problema,eu spun ca nu stiu cum sa procedez astfel incat sa nu regret decizia luata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

ai dreptate si aici femeia e de vina,nu mai spun despre mentalitatea de la tara potrivit careia femeia trebuie sa indure totul altfel e o nesimtita si o destrabalata.

Editat de Davi_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am cunoscut oameni de la tara (tarani) care nu au astfel de idei. Dar am cunoscut si tarani care au convingeri din astea. Tipul tau e mai deschis la minte sau doar incearca sa para a fi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×