Sari la conținut
Forum Roportal
Asonline

Povestea nasterii lui Iisus Cristos in Coran

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ca sa intelegem anumite lucruri bine stabilite printre noi si dupa ce am facut cercetari amanuntite despre acest miracol

Editat de Darianna
eliminat link-uri-reclama din mesaj

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca sa intelegem anumite lucruri bine stabilite printre noi si dupa ce am facut cercetari amanuntite despre acest miracol
Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sykarian sint 100% de acord cu tine + amenadamentul ca nu exista nici o dovada adevarata istorica , de orice fel, ca dihania asta ciudata din basmele apostolilor a trait vreodata in realitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am facut cercetari amanuntite despre acest miracol “nasterea lui Iisus Cristos”,

 

Iudaismul crede in unicitatea lui Dumnezeu “Iehova”, Moise Profet asa cum reiese din Testamentul Vechi, Tora si Talmud, mai precis cele zece porunci ale lui Moise si nu cred deloc nici in Fecioara Maria, nici in Iisus, nici in Evangheliile lui Iisus din Testamentul Nou,

 

Celalalt exemplu, Crestinismul, crede conform Testamentului Nou, care este bazat pe talmaciri si trimiteri din Testamentul Vechi, in Fecioara Maria, Iisus, Sfantul Duh, fie dumnezeirea separata care este: dumnezeirea Duhului Sfant, fie a Fiului, fie a Tatalui,

 

Asa. Si ce au astea de-a face cu titlul topicului POVESTEA NASTERII LUI IISUS CRISTOS IN CORAN ? :)

Ai dat topicului un titlu si ai postat fix pe langa el. Acuma daca tot te-ai apucat, povesteste-ne.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa. Si ce au astea de-a face cu titlul topicului POVESTEA NASTERII LUI IISUS CRISTOS IN CORAN ? :)

Ai dat topicului un titlu si ai postat fix pe langa el. Acuma daca tot te-ai apucat, povesteste-ne.

Nu,ci a facut ca cel cu evanghelistii ;Cei patru sint trei,Luca si Matei.

A uitat ce a vrut sa spuna.

Desi eu cred ca stie el ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×