Sari la conținut
Forum Roportal
DumyA

Blocat in HDMI

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Il pun pe aragaz sa stiu o treaba :)))) macar sa se incalzeasca de tot. Cred ca asta a mai ramas de facut. Daca nici asa nu merge "service" scrie pe el...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Credeam că știu una-alta despre calculatoare, am tot timpul câteva desfăcute în jurul meu, laptop-uri și desktop-uri, dar de chestii din astea n-am auzit. Ce face dacă îi scoți hard-disk-ul? Unitatea optică (DVD) se deschide? Ai încercat să scoți bateria de la bios?

Da, se deschide unitatea optica si merge. Asa am reusit in trecut sa mai salvez ceva date de pe el, fiindca aveam multe documente si asta incercam sa fac, intrucat stiam ca se va duce windowsul intr-o buna zi.

Cu bateria de la BIOS, nu, dar o sa le sugerez asta celor care se pricep. La ce nu stiu, nu ma bag.

 

Si mie mi s-a parut ciudat, sa vad ca mi se decupleaza imprimanta, cand cablul era in pc. Am zis ca este posedat pc-ul. Si cum astia fac slujbe aprobate de patriarhie la masini, cred ca o sa il chem pe popa sa imi faca si mie la pc. Poate merge asa! :lol2:

 

Merci de sfat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am reusit in trecut sa mai salvez ceva date de pe el, fiindca aveam multe documente si asta incercam sa fac, intrucat stiam ca se va duce windowsul intr-o buna zi.

 

Nu contează dacă s-a dus Windows-ul, instalezi un alt hard-disk pe care pui un alt Windows, iar acel nou Windows o să vadă toate fișierele de pe vechiul hard-disk și recuperezi tot, în felul ăsta.

Si mie mi s-a parut ciudat, sa vad ca mi se decupleaza imprimanta, cand cablul era in pc.

 

Asta pare mai degrabă problemă de driver, poți să ștergi imprimanta respectivă din Control Panel și să o reinstalezi. Dar și mai bine e să o reinstalezi pe Windows-ul nou de care vorbeam mai sus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu contează dacă s-a dus Windows-ul, instalezi un alt hard-disk pe care pui un alt Windows, iar acel nou Windows o să vadă toate fișierele de pe vechiul hard-disk și recuperezi tot, în felul ăsta.

Merge asta ?

Odata am intrebat asta pe niste pusti care se ocupau cu pc-uri, si anume daca pot instala in paralel un alt hard suplimenta, mai mare decat al meu. Si, mi-au spus ca nu s-ar putea, bla bla...s-au balbaitt ca sa zic asa.Nu stiau concret.

 

O sa incerc mai repede asta, merci de pont!

 

Asta pare mai degrabă problemă de driver, poți să ștergi imprimanta respectivă din Control Panel și să o reinstalezi. Dar și mai bine e să o reinstalezi pe Windows-ul nou de care vorbeam mai sus.

Nu cred ca era de la drivere. Pentru ca daca bagam in celalt port, telefonul sa zic asa, nici nu il incarca dar nici nu il vedea. Nu vedea nimic altceva, memorie de masa, decat imprimanta. Care, evident, avea instalate driverele.

 

Nimeni nu a stiut pana acum ce anume s-a intamplat cu adevarat. S-a presupus ca era un virus, fiindca nu aveam antivirus deoarece era un pc vechi, si cu memorie mica, hard nu prea mare, si na.

N-a mers nici la SPA (cu uscatorul de par) nici in cuptor smile.png) nici nici. Deloc. Nu raspunde

Sauna! A, si, ciocane si tu inainte. :))) Poate raspunde careva.

Editat de Two

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×