Sari la conținut
Forum Roportal
BogdanFl

ADEFOVIR

Postări Recomandate

Salutare dragi forumisti,

 

tatal meu este bolnav, bineinteles, HVB. A incercat tratament cu Interferon, dar din pacate organismul nu l-a suportat si apoi 2 ani de zile a facut tratament cu Zeffix. Dupa doi ani, virusul a capatat imunitate la acest medicament si am cautat o noua solutie.

 

Printr-o cunostinta, am facut rost din China de Adefovir Dipivoxil. Urmeaza acest tratament cam din iulie si acum rezultatele analizelor sunt in parametri aproapiati de o persoana sanatoasa. Problema care apare acum consta in disponibilitatea acestui medicament si in Romania. Am facut rost de medicament pentru 6 luni, in China este chiar foarte ieftin (ca 50 - 60 EUR / luna) in comparatie cu pretul sau din tarile UE (600 EUR / luna). Insa, am dificultati foarte mari in a procura in continuare.

 

Comisia Europeana a aprobat comercializarea Adefovir in tarile membre inca din 2004. Daca intram in UE la 01.01.2007 stiti cumva cand ar putea fi disponibil acest medicament si in tara noastra? A mai urmat cineva tratament cu Adefovir? De unde a facut rost?

 

Va multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×