Sari la conținut
Forum Roportal
gargbird

Incidentul cu bomba de la Iasi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

daaa, oamenii cu devieri mintale grave ar trebui izolati de societate, pentru ca exista riscul de a provoca tragedii

Asistati, nu izolati. Suna mult mai bine si mai uman, daca tot ne cacam pe noi cat de normali si de elevati suntem.

Comunistii izoleaza, alright. Cine nu se incadreaza in standardele noastre trebuie sa dispara, right?

Nazistii aleg izolarea ca forma a dreptatii. KKK, sectarii, masonii si toate celelalte forme de organizare exclusiviste aleg izolarea ca solutie la orice. In fapt, e doar o izolare proprie fata de restul lumii, nu invers.

 

Ca de obicei, mi-e lene sa polemizez pe forum pe marginea unei convingeri personale care oricum ramane in subconstientul meu, indiferent de argumente.Qui prodest?

Aici vorbesc de Oliver Stan, nu de "oameni cu devieri mintale grave". Chiar daca tu sau altii nu vedeti diferenta, eu o vad si e suficient pentru mine.

  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din punctul meu de vedere, Oliver Stan este un personaj fascinant.

Nu arata violent in orice caz.

Din putinele mesaje pe care le-a scris despre el, reiesea ca lumea lui s-a prabusit odata cu confrutarea teoriei relativitatii a lui Einstein.

Eu l-am crezut atunci si cred si azi ca o teorie care a nascocit gaurile negre fara sa existe gauri negre, calatorie in timp fara sa existe calatorii in timp, contractari ale spatiului fara sa existe asemenea lucruri poate innebuni o minte fragila in conditiile in care o lume intreaga considera teoria ca ceva normal.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si teoria gravitatie e doar o teorie, ia arunca-te dupa un bloc si vezi daca exista gravitatie.

Mai e o cauza agravanta, el era si inteligent (lucru de altfel declarat si public de cei care l-au consultat) pentru cine e lemn tanase, poti sa-i teoretizezi si ca elefantul zboara, evident ca nu-l va afecta cu nimic

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine stie cati mai sint pe aici in starea lui mentala ...

 

Voia celebritate, televiziunea ca si criminalul lui John Lennon.

Domnita, cu tot respectul care nu ma caracterizeaza, va rog sa va abtineti in a judeca un om doar in baza unei conexiuni sinaptice produse la citirea cuvantului "televiziune".

Nu ati inteles ce vreau sa zic? Nu-i nimic, nici eu nu inteleg.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se vede cat de multe stii.. Oliver are multe mesaje scrise pe forum, a scris chiar si o carte. Tu esti prea 'boboc' pentru a-l cunoaste. Oliver este foarte inteligent, chiar sclipitor as spune, din nefericire sufera de schizofrenie. A fost tratat inuman, toata viata lui, ai fi stiut asta daca i-ai fi citit cartea si tot ce a scris pe forum.

Imi pare rau ca a trebuit sa recurga la astfel de metode, de acum inainte nu are cum sa-i fie, decat rau.

Eu ii stiu doar mesajele din acest an din perioada cand traia retras de lume, parea a fi cat se poate de in regula, iar detaliile de ordin tehnic pe care le-a dat, cu panourile fotovoltaice pentru curent la cabana, aratau ca are o gandire OK.

Editat de -altul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A studiat el insusi la facultatea aia, iti imaginezi ca nu degeaba a fost admis acolo.

Problema este ca a fost tratat ca un rahat, toata viata, de familie, de sistem, de toata lumea. Poti trai cu schizofrenie, poti functiona cu medicatia potrivita. Dar pentru asta trebuie sa fii ajutat, nu aruncat prin spitale de psihiatrie si indopat cu pastile care mai rau te tampesc. Iar lui tocmai asta i s-a intamplat, plus multe altele.

 

Ma retrag, sunt mult prea subiectiva in subiectul de fata si ma simt oarecum inconfortabil.

Adica nu ai dreptul la opinie?

Sau nu poti sa-ti sustii o convingere?

Ca ex-Organ :boss: nu reusesc sa vad nici un motiv de a te retrage din aceasta discutie, nefiind partinitoare nici fata de initiatorul topicului (eu, that is :boss: ), nici fata de ceilalti interlocutori.

Uite ca eu nu ma retrag. Imi mentin afirmatia ca romania e o tara de rahat, in cadere libera.

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

biet saracul cine stie ce pacate or fi cazut si pe capul lui

Din fericire l-a ferit Cel de Sus si nu s-a intamplat nimic. Ce o sa fie de acum inainte cine stie!

Editat de -altul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×