Sari la conținut
Forum Roportal
gargbird

Incidentul cu bomba de la Iasi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Imi pare extrem de rau.

Interactiunea mea cu Oliver pe forum a fost sporadica.Nu-i stiam povestea decat in mica masura. Am avut parerea despre el ca joaca mai repede un rol decat ca problemele sunt cu adevarat atat de serioase.Era amuzant si extrem de inteligent din punctul meu de vedere.Cu siguranta nonconformist si ciudat, dar nu credeam sa fie in stare de un astfel de gest.

Am ajuns sa vorbesc la trecut despre Oliver, pentru ca tot ceea ce urmeaza sa pateasca el este tragic, mai rau decat moartea.Dumnezeu sa-l ajute pentru ca oamenii nu o vor face.

Editat de Burel001
  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare extrem de rau.

Interactiunea mea cu Oliver pe forum a fost sporadica.Nu-i stiam povestea decat in mica masura. Am avut parerea despre el ca joaca mai repede un rol decat ca problemele sunt cu adevarat atat de serioase.Era amuzant si extrem de inteligent din punctul meu de vedere.Cu siguranta nonconformist si ciudat, dar nu credeam sa fie in stare de un astfel de gest.

Am ajuns sa vorbesc la trecut despre Oliver, pentru ca tot ceea ce urmeaza sa pateasca el este tragic, mai rau decat moartea.Dumnezeu sa-l ajute pentru ca oamenii nu o vor face.

Ti-am dat un punct pentru aprecierile fata de Oliver, nu pentru ultima sentinta. Eu cred ca Oliver va scrie pe roportal in maxim doua luni, pentru ca sistemul romanesc este indiferent la ambele capete ale batului, adica niste destepti or sa-l arunce in strada imediat dupa ce se va fi sfarsit circul mediatic obligatoriu.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am dat un punct pentru aprecierile fata de Oliver, nu pentru ultima sentinta. Eu cred ca Oliver va scrie pe roportal in maxim doua luni, pentru ca sistemul romanesc este indiferent la ambele capete ale batului, adica niste destepti or sa-l arunce in strada imediat dupa ce se va fi sfarsit circul mediatic obligatoriu.

 

Sa stii ca este foarte probabil sa se intample asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am dat un punct pentru aprecierile fata de Oliver, nu pentru ultima sentinta. Eu cred ca Oliver va scrie pe roportal in maxim doua luni, pentru ca sistemul romanesc este indiferent la ambele capete ale batului, adica niste destepti or sa-l arunce in strada imediat dupa ce se va fi sfarsit circul mediatic obligatoriu.

 

Nu or sa il arunce in strada, ci dupa gratiile unui ospiciu, unde cel mai probabil va fi tratat ca un animal. Acum a demonstrat din plin ca prezinta pericol social.

Ma intriga ca nu s-a dus la Socola sau la Colegiul Medicilor cu bomba. Se poate ca frustrarea provocata de atitudinea profesorilor fata de el sa fi fost mai mare decat cea provocata de psihiatri.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Domnita, cu tot respectul care nu ma caracterizeaza, va rog sa va abtineti in a judeca un om doar in baza unei conexiuni sinaptice produse la citirea cuvantului "televiziune".

Nu ati inteles ce vreau sa zic? Nu-i nimic, nici eu nu inteleg.

 

Nu e necesar sa te exprimi atit de intelectual sa n-o intelegi nici tu!!! .... am citit articolul din ziar si la cele citite acolo am raspuns.

Eu nu tin minte sa-l fi observat pe acest forumist in activitate, insa mai sint destui cu multiple probleme printre noi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

puneți link catre profilul lui sau catre topicurile lui

 

pacat ca e un baiat f. inteligent, are cunostinte bune de electronica si un mod mai special/deosebit de a privi viața. acum probabil îl asteapta 10 de ani de puscarie grea.

 

fac o analogie cu puștiul din usa care s-a intors la scoala in care invațase pt razbunare

 

aici un articol bun : http://www.ziaruldeiasi.ro/stiri/atentatorul-de-la-universitate-a-construit-un-dispozitiv-diabolic-aflati-intreaga-poveste--15649.html#

maică-sa(și ea schizofrenică): http://video.bzi.ro/video/show/mama-atentatorului-cu-bomba-de-la-uti-le-a-interzis-medicilor-sa-i-dea-acestuia-medicamente-41332

film realizat de el: http://video.bzi.ro/video/show/filmul-realizat-de-atentatorul-de-la-uti-iasi-41335

Editat de Redondo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

i-a zis o vorba mare lui Basescu:"Domnule Băsescu, Sînt atît de jos pe scara socială încît cu greu mă pot numi cetăţean al acestei ţări..."

Editat de Al Micu'
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am mai studiat cate ceva din ce a mai scris pe aici si din cartea lui, si se pare ca m-am inselat un pic.

Bolnav psihic nu cred ca era dar cred ca mai degraba era intr-o comuniune mai speciala cu diavolul.

Din dialogul pe care-l prezinta cu dumnezeu se vede clar ca ceva e putred tare.

Numai din faptul ca sustine niste idei atat de cunoscute: Biserica e corupta, nu este nevoie de preoti omul vorbeste direct cu dumnezeu, Yehova - Alah etc n-are importanta, modelul lui de lupta era Indira Gandhi etc

Dar cel mai clar reiese din declaratia ca nu putea sa se angajeze pentru ca nu suporta sa fie condus de sefi iar de la dumnezeu obtine permisiunea ca sa nu fie smerit.

La fizica lucrurile stau si mai rau, l-am crezut ca ar fi impotriva relativitatii dar el defapt sustine niste aiureli gen Nasim Haramein.

Nu stiu daca exista o vindecare pentru el, pentru ca nu cred ca e bolnav psihic si nici posedat, mai degraba traieste in comuniune benevola cu diavolul. Totusi cred ca a fost un soc pentru el ca n-a reusit sa se sinucida, acolo intradevar a fost mana lui Dumnezeu care i-a zadarnicit planurile. Poate ca asta il va trezi la realitate, cine stie.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cei care sufera de boala asta arata destul de normali in comparatie cu alti bolnavi mentali. Recuperare nu exista nici unde din conditia asta din pacate, doar tratament care are efect doar o vreme, pe urma sint incontrolabili. Nu-i de mirare ce a vrut sa faca, el nici nu intelegea consecintele exploziei. Pacat de tineretea lui, insa pe planeta sint foarte multi inca precum el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×