Sari la conținut
Forum Roportal
`Andreea

Sunt prea bun/buna pentru...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cand simt ca sunt prea buna pt cineva, dau eu papucii... :o:

Relativ la situatiile cand am primit papuci, n-am zis niciodata ca-s prea buna. Probabil ca, din moment ce mi s-au dat papucii, era invers. :pardon:

De multe ori se poate intampla "sa primim papuci" si datorita faptului ca persoana care "ne da papucii" isi da seama ca "suntem prea buni pentru ea", adica relatia "nu o sa mearga" si este de preferat o despartire.

 

Pai asta-i culmea, ca auzi afirmatiile astea din gura celor care nici macar nu sunt luati in seama ori din gura alora carora li s-a aratat usa.

Am auzit candva pe unul divortat ca nevasta-sa nu l-a apreciat asa cum a meritat, ca el ii ducea flori si cadouri mereu, ca ea a pierdut... si cand colo, sa aflu de fapt ca lui i s-au dat papucii intr-un mare stil, din niste motive rusinica, rusinica de tot.

O fi vreun mecanism de protectie, mai stii!

Sunt prea buna ca sa studiez la Harvard. :beach:

Niste detalii ar fi foarte nimerite, ca sa ne lamurim ce fel de papuci au fost si daca i se potrivesc, plus alte detalii care fac diferenta intre papuci.

 

Eh, clasicul exemplu cu strugurii.. Ce sa mai zica si ei. Daca asa e mai usor de suportat esecul.. sa zica pana obosesc. Intre timp, cel pt care erau prea buni isi vede de viata.

Eu cred ca daca persoanele care zic ca au fost buni pentru o anumita persoana, continua sa repete asta chiar daca repetarea este doar la nivel mental, practic sustin contrariul, adica isi dau seama ca nu o sa mai gaseasca pe cineva de acelasi calibru si incearca sa se autosugestioneze ca de fapt au castigat, nu au pierdut.

 

Culmea e ca mie mi se pare ca atunci cand iti denigrezi un fost partener, din mai multe puncte de vedere, te denigrezi pe tine. Acum, nu neg ca e posibil ca in viata sa mai inghiti si galusca, dar macar daca tot ai inghitit-o, inghite-o pana la capat si nu mai bate si toba.

 

Sunt multe persoane care nu pot accepta asa usor esecul unei relatii si dau vina pe partener sau partenera.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De multe ori se poate intampla "sa primim papuci" si datorita faptului ca persoana care "ne da papucii" isi da seama ca "suntem prea buni pentru ea", adica relatia "nu o sa mearga" si este de preferat o despartire.

 

si-a dat seama inaintea mea, deci e mai bun. :pardon:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred ca sunt oameni care nu pot accepta esecul unei relatii, sunt oameni care nu pot accepta esecul lor, personal. :P

 

Niste papuci sunt niste papuci, exceptand situatia in care ai facut niste trebi care te baga in rusinea satului, nu are ce sa fie atat de special la niste papuci.

Acum, eu am si luat, am si dat papuci, mi se par absolut firesti ambele situatii, insa prea buna pentru cineva nu m-am considerat. Si mi-as da o palma daca as ajunge sa ma consider.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred ca sunt oameni care nu pot accepta esecul unei relatii, sunt oameni care nu pot accepta esecul lor, personal. :P

 

Niste papuci sunt niste papuci, exceptand situatia in care ai facut niste trebi care te baga in rusinea satului, nu are ce sa fie atat de special la niste papuci.

Acum, eu am si luat, am si dat papuci, mi se par absolut firesti ambele situatii, insa prea buna pentru cineva nu m-am considerat. Si mi-as da o palma daca as ajunge sa ma consider.

 

E cu atat mai naspa cand acele niste trebi care te baga in rusinea satului se traduc prin "sex cu sotia prietenului cel mai bun, plus declaratii de dragoste in fata prietenului si sotiei ", urmate de primirea papucilor din partea sotiei prietenului si apoi a sotiei.

 

Nimic nu e mai urat decat sa faci sex cu femeia prietenului cel mai bun. :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De obicei e o reactie de frustrare atunci cand inca mai simti ceva si nu te poti descotorosi. Intr-o afirmatie de genul asta se ascunde mai mult regret, constient sau nu, ca nu mai exista relatia decat ca a existat si nu a meritat. Odata ce ai uitat cu adevarat, nu prea mai ai ganduri din astea.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In general, barbatii dupa ce divorteaza, au parte de o sotie mult mai nasoala decat prima, mai ales daca fac parte din clasa de mijloc.:focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si femeile de barbati mai naspa?

 

asa le trebuie, daca ii mananca sa se insoare a doua oara.

Editat de S.M. Poupincourt
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In general, barbatii dupa ce divorteaza, au parte de o sotie mult mai nasoala decat prima

Sa dea Dumnezeu sa fie asa. :D

Bine, glumesc. Aberezi. In general, dupa un esec, oamenii sufla si in iaurt si cu atat mai mult evita sa faca aceeasi greseala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×