Sari la conținut
Forum Roportal
aLat

Despre cum voteaza romanii...

Postări Recomandate

Eu, ca si multi dintre voi probabil, m-am prezentat la vot pentru ca era datoria mea si am ales dintr-o serie de oameni nepotriviti pe cei care ma speriau mai putin.

Cu cateva zile innainte de mareata zi discutiile pe teme politice erau "la moda". Multe persoane cu varste apropiate de a mea se laudau cu optiunile. Eram curios si am incercat sa aflu de ce voteaza lumea cu respectivii.

Cineva a votot cu Becali "pentru ca stie sa faca bani si-la respecta pentru asta", altcineva cu Vadim "pentru ca ii injura pe toti", cu Roman "ca prea a scazut mult in sondaje", cu Basescu "pentru ca vine la festivalul berii si se imbata cu lumea", cu Nastase nu voia sa voteze nici un tanar "pentru ca e poponar" ::o:: . Cu cat intrebam mai mult cu atat ma speriam mai tare, oamenii aia urmau sa se duca la vot peste cateva zile!!! Unde mai pui ca multi au fost uimiti ca au primit 3 buletine, habar n-au avut ce sunt Camera Deputatilor si Senatul si au votat sigla cea mai frumoasa, asa ca la rebus. CUM SA TE DUCI LA VOT FARA SA sTII CE ALA PARLAMENT? :o:

Voi ce ziceti...?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Unde mai pui ca multi au fost uimiti ca au primit 3 buletine, habar n-au avut ce sunt Camera Deputatilor si Senatul si au votat sigla cea mai frumoasa, asa ca la rebus. CUM SA TE DUCI LA VOT FARA SA sTII CE ALA PARLAMENT?  :o:

Voi ce ziceti...?

[snapbacca]28436[/snapbacca]

CE SA MAI ZICEM?

Nu sa-a vazut dupa fiecare votare ? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Unde mai pui ca multi au fost uimiti ca au primit 3 buletine, habar n-au avut ce sunt Camera Deputatilor si Senatul si au votat sigla cea mai frumoasa, asa ca la rebus. CUM SA TE DUCI LA VOT FARA SA sTII CE ALA PARLAMENT?

 

Uite ca se poate!

... e foarte trist ce povestesti, dar nu surprinzator. Dupa cum se stie, o mare parte din electorat (foarte mare, mult prea mare) nu voteaza in cunostinta de cauza; iar o alta parte nu voteaza deloc pentru ca "oricum nu schimba nimic". E cu atat mai ingrijorator, cu cat sondajul tau e facut printre tineri, studenti probabil, care se vor intelectuali in devenire (?) (dac-am inteles eu bine)

 

Concluzia: daca nu vrei sa te sperii nu mai intreba... totusi nu-ti garantez ca nu vei avea parte in continuare de astfel de surprize...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scria in Catavencu cineva anul trecut ca Ciuhandu va iesi presedinte in 2008. Si cu cat se apropie 2008 cu atat mi se pare mai plauzibil scenariul.

Oricum, poate sper degeaba, dar pana atunci se va mai curata lumea de cativa baroni si mari hoti, toti vor sa fure cate ceva iar concurenta exista :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ciuhandrescu :spiteful: ::crazy::

Chiar cine are nume care se temina cu -escu' si poate aspira la presedentie peste 5 ani (fara cateva luni)?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stai ca tot Iliescu vine, pe urma alt escu...probabil cu A. Eu sunt exclus din start, deci ar ramane...Atanasescu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stai ca tot Iliescu vine, pe urma alt escu...probabil cu A. Eu sunt exclus din start, deci ar ramane...Atanasescu?

[snapbacca]29695[/snapbacca]

 

Comform algoritmului da, dar nu mai poate candida.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am citit aici m-am speriat rau de tot. Pai daca vine iar Iliescu eu chiar emigrez, fie in si in Congo. Mai oamenilor, voi sunteti sadici. Ca alta explicatie nu gasesc la dorinta de autodistrugere.

Si oricum noi romanii votam la instinct, nu dupa ce gandim si analizam candidatii. Si la alegerile astea, ultimele am votat altii decat cei care erau la putere. Si incep sa cred ca am votat din reflex asa, nu pentru ca alianta ar fi fost mai buna. Dar din cate se vede alegerea nu a fost stralucita.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×