Sari la conținut
Forum Roportal
`Andreea

Sunt prea bun/buna pentru...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Si femeile de barbati mai naspa?

 

asa le trebuie, daca ii mananca sa se insoare a doua oara.

La femei nu e asa, pentru ca dupa divort femeile mai si gandesc. :doh:

 

 

Sa dea Dumnezeu sa fie asa. :D

Bine, glumesc. Aberezi. In general, dupa un esec, oamenii sufla si in iaurt si cu atat mai mult evita sa faca aceeasi greseala.

Da, dar barbatii care nu constientizeaza care a fost partea lor de vina, sufla in iaurt si se frig cu ciorba.:yes:

 

Morala: " aveti grija de iaurt ca sa aveti in ce sa suflati " :o:

 

Morala: Intainte sa va casatoriti e musai sa vedeti daca va potriviti si sa va imaginati cum o sa fie daca ar fi sa divortati. :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

v-a dat papucii?

 

 

Mie nu-mi place expresia asta!!! Un prieten de pe vremuri pe cand a face curte nu insemna neaparat sex, m-a schimbat cu o coafeza/frizerita cu 1 copil care era foarte experimentata in arta sexului si interesata mereu. Imi reprosa ca nu deschid discutie de genul si nu pun mana pe el si din astea si a plecat cu aia la mare. El era anul 4 la facultate eu inca in liceu, semna cu JFK junior ... n-as fi crezut ca nu voi fi langa el pana la ultima suflare din viata mea si bine ca nu i-am zis nimic, si nu prea multe nici despre altceva .

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In general, barbatii dupa ce divorteaza, au parte de o sotie mult mai nasoala decat prima, mai ales daca fac parte din clasa de mijloc.:focus:

generalul asta de unde l-ai scos?

 

eu cred ca e taman invers de ambele parti. un divort te poate face mult mai selectiv. si daca tu esti cel ce a intentat divortul, ai sa alegi ceva mai bun. in jurul meu am vazut ca parasitii se multumesc cu orice, mai ales in perioada imediata de dupa divort, pe cand cei care parasesc tintesc catre ceva mai bun si nu se multumesc cu ce se multumeau inainte.

 

Parasita nu am fost niciodata, probabil sunt o norocoasa. Dar si norocul asta a fost ca o sabie cu doua taisuri, pentru ca a inseamnat ca eu sa fiu 'jigodia' care a facut pasul asta.

Editat de **Alex**
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In general, barbatii dupa ce divorteaza, au parte de o sotie mult mai nasoala decat prima, mai ales daca fac parte din clasa de mijloc.:focus:

 

daca se insoara a doua oara, inseamna ca n-a meritat sa fie liber.

normal ca-i mai nasoala. :yes:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt curioasa ce inseamna mai nasoala.

 

are tzatzele pana la buric, e mai urata, e mai proasta, nu e asa buna gospodina ca prima? sau toate la un loc?

 

si cine determina ca e mai nasoala? ca ala de o ia de nevasta e clar ca nu crede asta, atata vreme cat e cu ea.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt curioasa ce inseamna mai nasoala.

 

are tzatzele pana la buric, e mai urata, e mai proasta, nu e asa buna gospodina ca prima? sau toate la un loc?

 

si cine determina ca e mai nasoala? ca ala de o ia de nevasta e clar ca nu crede asta, atata vreme cat e cu ea.

 

Pai ala de o ia de nevasta chiar daca dupa o perioada constientizeaza ca e mai nasoala, nu are ce sa faca pentru ca nu prea mai sunt asa multe amatoare interesate de persoana lui.

 

Cand scriu nasoala, inseamna ca e nasoala pentru ca suma calitatilor adunate este sub cea a fostei sotii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

postezi/gandesti ca o femeie parasita, ranita, sedusa si abandonata in fata altarului.

 

un barbat divortat nu e cu nimic mai prejos decat unul niciodata casatorit. daca iau 2 barbati amandoi in varsta de 45 de ani, unul divortat, celalalt niciodata casatorit, tind sa imi indrept interesul catre cel divortat. divortatul arata ca e capabil sa se bage intr-o relatie serioasa, ca nu ii este frica de angajament.

Editat de **Alex**

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

postezi/gandesti ca o femeie parasita.

 

un barbat divortat nu e cu nimic mai prejos decat unul niciodata casatorit. daca iau 2 barbati amandoi in varsta de 45 de ani, unul divortat, celalalt niciodata casatorit, tind sa imi indrept interesul catre cel divortat. divortatul arata ca e capabil sa se bage intr-o relatie serioasa, ca nu ii este frica de angajament.

 

Ba eu cred ca divortatul a aratat ca nu este capabil sa ramana intr-o relatie, mai ales daca motivul divortului a fost comportamentul lui, in timp ce ala care nu a mai fost casatorit, nu s-a casatorit pentru ca nu a gasit persoana potrivita si/sau a considerat ca scopul pentru care doi oameni sunt impreuna la bine si la greu nu trebuie sa fie casatoria, ci intelegerea si respectul reciproc.

 

Foarte putine femei divorteaza asa de pamplezie, ca asa le-a venit lor sa divorteze. :focus:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba eu cred ca divortatul a aratat ca nu este capabil sa ramana intr-o relatie, mai ales daca motivul divortului a fost comportamentul lui, in timp ce ala care nu a mai fost casatorit, nu s-a casatorit pentru ca nu a gasit persoana potrivita si/sau a considerat ca scopul pentru care doi oameni sunt impreuna la bine si la greu nu trebuie sa fie casatoria, ci intelegerea si respectul reciproc.

 

Foarte putine femei divorteaza asa de pamplezie, ca asa le-a venit lor sa divorteze. :focus:

:blink: :blink: :blink:

eu cred ca tu vorbesti sa nu te ia somnul, fa-ti o cafea mai bine. cand spui divortatul, la ce te referi? la el, barbatul? eu cand spun divortatul ma refer la amandoi, el si ea.

 

Nimeni nu divorteaza din 'pamplezie'.

 

tind sa cred ca tu cunosti un exemplu unde el a dat cu stangul in dreptul in timpul casniciei, apoi a divortat, si folosesti exemplul ala in postarile tale. Asta pt ca tot timpul faci referire la divortat ca fiind barbat, ca fiind cel ce isi ia nevasta mai 'nasoala' si tot asa.

Editat de **Alex**

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:blink: :blink: :blink:

eu cred ca tu vorbesti sa nu te ia somnul, fa-ti o cafea mai bine. cand spui divortatul, la ce te referi? la el, barbatul? eu cand spun divortatul ma refer la amandoi, el si ea.

 

Nimeni nu divorteaza din 'pamplezie'.

 

tind sa cred ca tu cunosti un exemplu unde el a dat cu stangul in dreptul in timpul casniciei, apoi a divortat, si folosesti exemplul ala in postarile tale. Asta pt ca tot timpul faci referire la divortat ca fiind barbat, ca fiind cel ce isi ia nevasta mai 'nasoala' si tot asa.

 

Pai daca esti divortat e clar ca esti barbat iar daca esti divortata este evident ca esti femeie.

 

Eu cand postez ma gandesc la clasa de mijloc dintr-o anumita tara, nu la astia care nu au dupa ce bea apa.

Femeile din clasa de mijloc sunt mult mai selective pentru ca isi dau seama ca un sot nepotrivit le poate scoate din clasa de mijloc si de aceea sunt mult mai selective, plus ca femeile care au depasit starea de foame isi permit sa fie selective si sa se si ingrijeasca. :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×