Sari la conținut
Forum Roportal
Sara'

Cum sterg urme de scotch de pe PVC ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cu ce?

 

doar nu vrei sa insir acum ce detergenti folosesc?

 

oricum sunt sigura ca sara stie...nu inteleg insa de ce intreaba, de ce intrebi, sara?blink.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu in daca in tara se gasesc solutii speciale de curatat, insa in afara sunt destul de piperate ca pret.

Sprayul de contact e cel mai bun chiar daca este scump. In plus poate s-au oxidat bateriile in telecomanda, poate contactele jucariilor s-au murdarit: solutia e sprayul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

io, la ora asta, ma pregatesc de culcare. da mai stau putin la calculator. :ill:

 

glumim, e bine, dar nu ti-as da un sfat gresit. Pontul asta l-am primit de la un profesionist care-si face meseria destul de bine. :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sprayul de contact e cel mai bun chiar daca este scump. In plus poate s-au oxidat bateriile in telecomanda, poate contactele jucariilor s-au murdarit: solutia e sprayul.

 

bai, da-o incolo de treaba, lipiciul ala nu e rugina, merge cu burete, cif pasta si apa calda,,,,si merge de pe orice suprafata,, faianta ,gresie, metal....am doi care imi lipesc afise si fel de fel de ....focus.gif

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

doar nu vrei sa insir acum ce detergenti folosesc?

 

oricum sunt sigura ca sara stie...nu inteleg insa de ce intreaba, de ce intrebi, sara?blink.gif

 

Fiindca, am intrebat in stanga si in dreapta, si nimeni nu s-a priceput sa imi spuna cu ce as putea sa sterg urmele alea de lipici de banda adeziva. Atunci, am intrebat pe net. Si am primit raspunsuri. Sper io sa fie si bune. :yes:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bai, da-o incolo de treaba, lipiciul ala nu e rugina, merge cu burete, cif pasta si apa calda,,,,si merge de pe orice suprafata,, faianta ,gresie, metal....am doi care imi lipesc afise si fel de fel de ....focus.gif

Merge dar astea nu dizolva lipiciul si trebuie sa depui si un pic de efort, iar daca locul e pretentios se poate zgaria etc ceea ce poate fi si mai rau.

Editat de -altul
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fiindca, am intrebat in stanga si in dreapta, si nimeni nu s-a priceput sa imi spuna cu ce as putea sa sterg urmele alea de lipici de banda adeziva. Atunci, am intrebat pe net. Si am primit raspunsuri. Sper io sa fie si bune. :yes:

 

dar pana sa intrebi nu ai incercat?blink.gif....eu mereu incerc, nu conteaza ca stric dar macar invat....cheer.gif

 

Merge dar astea nu dizolva lipiciul si trebuie sa depui si un pic de efort.

 

efort?,,cat de greu crezi ca e un burete?crazy.gif

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bai, da-o incolo de treaba, lipiciul ala nu e rugina, merge cu burete, cif pasta si apa calda,,,,si merge de pe orice suprafata,, faianta ,gresie, metal....am doi care imi lipesc afise si fel de fel de ....focus.gif

 

pai daca ma apuc sa dau cu cif, am pus-o. sterg dupa el de imi vine acru. :blink:

stiam io ca trebe sa existe o solutie macar, dar de abia pe roportal am si aflat care. :yes:

 

Merge dar astea nu dizolva lipiciul si trebuie sa depui si un pic de efort, iar daca locul e pretentios se poate zgaria etc ceea ce poate fi si mai rau.

 

Exact.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai daca ma apuc sa dau cu cif, am pus-o. sterg dupa el de imi vine acru. :blink:

stiam io ca trebe sa existe o solutie macar, dar de abia pe roportal am si aflat care. :yes:

 

 

 

Exact.

 

bineblink.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar pana sa intrebi nu ai incercat?blink.gif....eu mereu incerc, nu conteaza ca stric dar macar invat....cheer.gif

 

da-da. uite acusi intai stric si apoi intreb cum ar fi trebuit sa procedez. :cheer:

 

Cif ul este abraziv. O merge pe alte suprafete, dar nu pe tocaria pvc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×