Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Nu are tuner de cablu TV

 

Receptor satelit Combo DVB-S/DVB-T (satelit + terestru), cu cititor de cartela Conax si modulator RF, destinat receptiei canalelor satelit si terestre TV si Radio codate si necodate (FTA).

Receptorul are si functie PVR pentru inregistrare pe un hard-disk extern prin conexiunea USB incorporata.

La acest receptor puteti conecta si o antena DVB-T terestra pe langa cea de satelit.

 

 

Ar trebui sa spui daca este Combo sau Plus HDMI.

Editat de Eranius
  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multam!

Vreau sa il conectez prin cablu pentru ca am intr-o camera receiver de la Digi si mam gandit sa am in doua camere receivere

Da este Combo

Atunci nu am ce sa fac cu el decat sa il tin aiurea in casa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multam!

Vreau sa il conectez prin cablu pentru ca am intr-o camera receiver de la Digi si mam gandit sa am in doua camere receivere

Da este Combo

Atunci nu am ce sa fac cu el decat sa il tin aiurea in casa

Asta este, nu are decodor DVB-C, dar fiindca este Combo, poti receptiona vreo 13 canale DVB-T, daca esti din Bucuresti sau Sibiu, si ai un televizor mai vechi care nu are decodor DVB-T.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multam!

Vreau sa il conectez prin cablu pentru ca am intr-o camera receiver de la Digi si mam gandit sa am in doua camere receivere

Da este Combo

Atunci nu am ce sa fac cu el decat sa il tin aiurea in casa

La ce cablu vrei sa-l conectezi?

Conecteaza-l in locul celuilalt pe care il ai acum sa vezi daca merge.

Daca merge il poti folosi in alta camera cu conditia sa-ti cumperi al doilea abonament (mai precis cartela) pentru a putea vedea programe diferite in cele doua locuri.

Probabil exista si abonament cu 2 televizoare si atunci iti schimba receiverul pe care-l ai.

Daca vrei sa vezi acelasi program in ambele camere e de ajuns sa conectezi al doilea televizor impreuna cu cel pe care il ai acuma printr-un spliter care sa bifurce cablul de televizor in doua.

Editat de -altul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×