Sari la conținut
Forum Roportal
Magman

Dragoste nu mai e, macar prietenie poate e posibil

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

in 2 luni te poti apropia de cineva mai mult decat in 2 ani,poate unii din voi intelegeti.Nu m-am comportat aiurea niciodata cu nici o fata,sa fiu obsedat de ea sau sa nu o las in pace.

Dar in cazul asta pur si simplu am clacat,in mai putin de o saptamana m-a uitat fara sa regrete,desi nu-i gresisem cu nimic in mod special.

Am ramas socat si vroiam sa aflu de ce a facut asta,aveam nevoie de raspunsuri ca sa nu inebunesc.De aia i-am citit mesajele,sa inteleg ce se intampla in mintea ei,desi stiu ca de cele mai multe ori nici

femeile nu stiu ce e in mintea lor.De cele mai multe ori ele actioneaza din instinct,si poate da gres.

As vrea inainte sa ma judecati sa va puneti in pielea mea.

Cum se poate sa te intelegi perfect cu o persoana,zi de zi,timp de 2 luni,fara sa te certi o data,sa simti ca e jumatatea ta,sa va faceti planuri impreuna,ca mai apoi sa-ti spuna ca te-ai schimbat,desi tu nu simti asta.

Sa plece in cateva zile,sa vorbeasca cu alt baiat ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat?

Puneti-va in situatia mea,cati dintre voi ar fi reusit sa ramana calmi?Sa nu sufere?

Ea a ramas in Anglia,dar in alt oras.

Eu acum nu vreau altceva decat sa nu ma urasca,nu vreau sa mai fim impreuna.Ma simt ca un ticalos ca i-am citit mesajele si as vrea sa aiba puterea sa ma ierte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce rezolvi daca ramaneti amici?

 

asta e .. . te-a parasit pentru altul, mergi mai departe

Editat de Al Micu'
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

femeile nu stiu ce e in mintea lor. De cele mai multe ori ele actioneaza din instinct,si poate da gres.

Aşa,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am trait o poveste de dragoste foarte frumoasa,timp de 2 luni,cu o fata foarte inteligenta si independenta,in tara.Ne vedeam zilnic,dormeam impreuna,ne simteam minunat si nu aveam senzatia ca ne sufocam.

Am plecat inapoi in Anglia,apoi a venit si ea dupa o luna,cu mari sperante sa facem ceva impreuna aici.

Dupa o saptamana de stat impreuna ei nu ii mai placea de mine,zicea ca aici m-am schimbat in rau,ca am defecte care nu le-a observat in tara.

M-a lasat fara sa mai priveasca in urma,si mi-a frant inima.[...]am aflat ca vorbeste deja cu altul.[...]sa vad ca m-a uitat asa repede desi zicea ca ma iubeste.

 

 

Inteligenta, independenta si mai ales PRAGMATICA.

Din ce povestesti reiese ca a uitat cam rapid de marea iubire si de planurile marete comune si s-a aruncat pe un altul.

Poate e bine sa-ti clarifici cine din voi s-a autoiluzionat mai mult si/sau cine a mintit mai mult.

 

Cum se poate sa te intelegi perfect cu o persoana,zi de zi,timp de 2 luni,fara sa te certi o data,sa simti ca e jumatatea ta,sa va faceti planuri impreuna,ca mai apoi sa-ti spuna ca te-ai schimbat,desi tu nu simti asta.

Sa plece in cateva zile,sa vorbeasca cu alt baiat ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat?

 

Stiu. Aia e.

Tu implicat emotional, ea nu.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in mai putin de o saptamana m-a uitat fara sa regrete

 

Asta ar trebui sa-ti dea de gandit. Ia gandeste-te, cand iubesti poti uita atat de usor persoana iubita? Deci... e simplu! De iertat, ar trebui sa o ierti tu pe ea pentru ca s-a folosit de tine. Cat priveste intruziunea in intimitatea partenerei (mesajele), sa-ti fie invatatura de minte si sa nu mai faci, nu fura meseria celor special instruiti pentru asta :o: Pe viitor, la next, deschide bine ochii ca altfel... ti-o faci cu mana ta :lol:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum se poate sa te intelegi perfect cu o persoana,zi de zi,timp de 2 luni,fara sa te certi o data,sa simti ca e jumatatea ta,sa va faceti planuri impreuna,ca mai apoi sa-ti spuna ca te-ai schimbat,desi tu nu simti asta.

Sa plece in cateva zile,sa vorbeasca cu alt baiat ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat?

Simplu: cu orice femeie care are un interes important la tine te intelegi minunat. Ca asa vor ele. Sunt comunicatori naturali, stiu foarte bine ce fac, la fel cum stiu si ca exista tipi sensibili care vor face ce vor ele, daca li se acorda iluzia unei relatii de durata si alte basme d-astea. Nu exista sa simti ca e jumatatea ta, asta e o indoctrinare pe care mai bine ti-o scoti din cap. Jumatatea ta este cea cu care imparti acelasi penis, de la capete opuse strict pe perioada pe care se intampla treaba asta. Dup-aia urmeaza urmatoarea jumatate.

Poate sa-ti spuna orice, tu esti prost ca te uiti in gura ei. Cu baiatul ala nu vorbeste de cateva zile, asa cum crezi tu, ci de mai mult timp - o maimuta nu da drumul la o creanga pana nu s-a agatat de alta.

Daca esti ferm hotarat sa crezi in lumea jumatatilor, tu iti faci rau, nu femeile iti fac rau.

Trezeste-te, e o noua zi, lasa in urma basmele cu Feti-Frumosi si Ilene Cosanzene.

Poti avea relatii cu femeile, dar sa le ai corect, fara basme. Ele n-au basme in cap, indiferent ce ti-ar spune. Cand renunti si tu la lumea aia din povesti, vei descoperi ca nicio femeie nu iti face rau, ca ai alegeri in ceea ce faci, ca esti tu cu tine, pentru tine, si, in functie de chef si interese, mai imparti cate ceva cu cate cineva.

Editat de S.R.
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Simplu: cu orice femeie care are un interes important la tine te intelegi minunat. Ca asa vor ele.

 

Valabil si pentru barbatii cu interese, in relatie cu femeile pe care le "curteaza".

 

O maimuta nu da drumul la o creanga pana nu s-a agatat de alta.

 

Subscriu !

Asadar, "Don't worry, be happy!", tocmai ai scapat de o maimuta cu care nu merita sa inchegi o relatie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pe baiatul ala l-a cunoscut doar dupa ce ne-am despartit.Stiu asta sigur,doar i-am citit mesajele.I-a fost introsdus de catre o amica de-a ei, vorbeau pe messenger.

Deja dupa 3 discutii isi trimiteau si pupici pe mess,si m-a scos din sarite asta,m-am simtit tradat in primul rand.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pe baiatul ala l-a cunoscut doar dupa ce ne-am despartit

 

deci l-a cunoscut cand era libera, nu a gresit cu nimic

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Puneti-va in situatia mea,cati dintre voi ar fi reusit sa ramana calmi?Sa nu sufere?

 

Eu acum nu vreau altceva decat sa nu ma urasca,nu vreau sa mai fim impreuna.Ma simt ca un ticalos ca i-am citit mesajele si as vrea sa aiba puterea sa ma ierte.

 

Toata lumea sufera si putini sunt calmi cand sufera din dragoste. Ca nimeni nu va recunoaste,ca toti "e zmei" si darea de a dura si rotundul ii in mare voga, asta ii alta meserie.

 

Cat de problema, nu cred nici eu ca iertarea ei te-ar ajuta la ceva, insa tu speri ca ea daca te-ar ierta exista sanse la impacare.

Si daca chiar vrei asta, desi este nerecomandabil, forumul ii ultimul loc de pe fata Terrei unde afli o parere avizata.

 

Eu recomand sa ii dai pace, ca daca nu e si nu e, nu ai ce forta. Iar iertarea aia, eu presupun ca i-ai zis ca iti pare rau e cat de porco-magar ai fost...

 

 

Deja dupa 3 discutii isi trimiteau si pupici pe mess,si m-a scos din sarite asta,m-am simtit tradat in primul rand.

 

Sper ca nu faci naspa cand esti scos din sarite. Vorbitul pe messenger nu se incadreaza la inselat, zic eu.

 

pe baiatul ala l-a cunoscut doar dupa ce ne-am despartit.Stiu asta sigur,doar i-am citit mesajele.

 

Imi este neclara succesiunea evenimentelor. Ma jur!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×