Sari la conținut
Forum Roportal
Magman

Dragoste nu mai e, macar prietenie poate e posibil

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ti-ai ruinat toate sansele de... prietenie cu ea..... ca de relatie....nici nu se pune problema ca ar fi existat vreuna..

 

 

 

Pai cum ai aflat parola?

 

pe baiatul ala l-a cunoscut doar dupa ce ne-am despartit.Stiu asta sigur,doar i-am citit mesajele.I-a fost introsdus de catre o amica de-a ei, vorbeau pe messenger.

Deja dupa 3 discutii isi trimiteau si pupici pe mess,si m-a scos din sarite asta,m-am simtit tradat in primul rand.

 

te simti NEIUBIT, ca de tradat...

 

De aia i-am citit mesajele,sa inteleg ce se intampla in mintea ei,desi stiu ca de cele mai multe ori nici

femeile nu stiu ce e in mintea lor.De cele mai multe ori ele actioneaza din instinct,si poate da gres.

As vrea inainte sa ma judecati sa va puneti in pielea mea.

Cum se poate sa te intelegi perfect cu o persoana,zi de zi,timp de 2 luni,fara sa te certi o data,sa simti ca e jumatatea ta,sa va faceti planuri impreuna,ca mai apoi sa-ti spuna ca te-ai schimbat,desi tu nu simti asta.

 

Tu te-ai indragostit..dar nu ai mai judecat rational....Oricum, doua luni de relatie nu inseamna fericire pana la adanci batraneti...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Am trait o poveste de dragoste foarte frumoasa,timp de 2 luni,cu o fata foarte inteligenta si independenta,in tara.Ne vedeam zilnic,dormeam impreuna,ne simteam minunat si nu aveam senzatia ca ne sufocam.

Am plecat inapoi in Anglia,apoi a venit si ea dupa o luna,cu mari sperante sa facem ceva impreuna aici.

Dupa o saptamana de stat impreuna ei nu ii mai placea de mine,zicea ca aici m-am schimbat in rau,ca am defecte care nu le-a observat in tara.

 

 

Aveai si tu o mare calitate de barbat fatal si emigrat din tara. Brusc, pe unele le apuca dragostea..pana ajung sa obtina ceea ce si-au dorit. Adicatelea, intr-o luna il cunosti pe unu si decizi sa pleci dupa/cu el? Ntz ntz...Intr-o luna si dragoste si mutat impreuna... Ritm alert... :roll:

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Wow la 35 de ani nu ai invatat un lucru

 

Cand femeia spune GATA, nu ai ce face numa sa accepti situatia si sa ii spui PA

 

Din start trebuia sa iti dai seama ca are pe altcineva, si crede-ma cu celalat discuta de mult timp posibil 2-3 luni inaite ca tu sa iti dai seama.

 

Acuma vrei sa ramaneti priete formali??? Dupa ce iai schimbat parolele??? SANSE 0% iti dau.

 

Ai invatat un lucru,important de azi in colo TREBUIE SA AI INCREDERE in relatie , nu mai cere parole de mess,facebooke,cod pin, ect

 

Eu unu daca as fii in situatia TA, nu as mai cauta-o de loc, si pe strada cand m-as intalni cu ea sincer mi-ar fii rusine sa o salut, dupa gestul facut.

 

Nu ai dreptul sa controlezi viata nimanui, singurul drept de a controla o viata e doar VIATA TA....

ceaooo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

parola aflata cu keylogger,nu-i mare lucru,avand in vedere ca se loga pe laptopul meu.

Dar l-am instalat dupa ce ne-am despartit.

Oricum a fost o faza penibila tare,noi eram despartiti dar traiam in aceesi camera si dormeam in acelasi pat,pana si-a gasit ea de lucru in alt oras (vreo 7 zile!!!!)

A fost un calvar sa stau cu ea in pat si sa fie asa rece cu mine,de parca nu ne-am cunoaste.Nu doresc la nimeni sa treaca prin asa ceva :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca nu i-ai instalat microfoane prin casa. Au mai fost cazuri.

 

 

Nu cumva ii urmareai corespondenta de cand erati impreuna si ea s-a prins?

 

 

Omule stai si gandeste la rece...

 

nu imi zi ca a venit ca un soc, pe neasteptate....

 

Eu pot spune 100% ca semnale ai avut, dar fiind orb de dragoste nu le-ai luat in seama...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

I-am urmarit mesajele doar dupa ce ne-am despartit,pana atunci nu am avut motive,aveam incredere totala in ea.

 

 

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

parola aflata cu keylogger,nu-i mare lucru,avand in vedere ca se loga pe laptopul meu.

Dar l-am instalat dupa ce ne-am despartit.

Oricum a fost o faza penibila tare,noi eram despartiti dar traiam in aceesi camera si dormeam in acelasi pat,pana si-a gasit ea de lucru in alt oras (vreo 7 zile!!!!)

A fost un calvar sa stau cu ea in pat si sa fie asa rece cu mine,de parca nu ne-am cunoaste.Nu doresc la nimeni sa treaca prin asa ceva :(

 

 

Dece nu ai scos-o afara?????

 

Eu unu asta faceam fara nici o remuscare, sa mearga sa doarma la celalat...

Am defecte pe care nu le-ai vazut pana acuma, m-am schimbat...parca asa a spus...

Bun tata, ai doua ore sa iti faci bagajul , ura si la gara... ce sa mai stai o saptamana cu mine pana gasesti un joc...

 

Nevasta nu ti-ai fost, ea a ales despartirea, dece sa am mila de tine sa te mai tin cu mine in casa???

 

Daca erai BARBAT cu OUA , asa faceai , nu te smiorcai ca o femeie AI 35 de ani!!!!!trezeste-te pana nu e prea tarziu!!!!!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

parola aflata cu keylogger,nu-i mare lucru,avand in vedere ca se loga pe laptopul meu.

Dar l-am instalat dupa ce ne-am despartit.

Oricum a fost o faza penibila tare,noi eram despartiti dar traiam in aceesi camera si dormeam in acelasi pat,pana si-a gasit ea de lucru in alt oras (vreo 7 zile!!!!)

A fost un calvar sa stau cu ea in pat si sa fie asa rece cu mine,de parca nu ne-am cunoaste.Nu doresc la nimeni sa treaca prin asa ceva :(

 

A stiut bine cu cine are de-a face. Cine i-a platit drumul in Anglia? Sau doar avea nevoie de cazare? Partea interesanta e ca si-a gasit de lucru destul de repede..

 

Ce fel de relatii ai avut inainte?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

 

Trecand peste `nu se face asa ceva`, mie nu mi se pare o metoda foarte buna de a afla motivele deciziei ei. Cu tipul ala poate doar ii placea sa flirteze de plictiseala, prietenelor nu li se spune intotdeauna adevarul etc. Nu ai recapitulat evenimentele, discutiile, nu ai stat de vorba cu ea?

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×