Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

La 07.12.2018 la 12:38, LuciaD a spus:

" Cine nu iubeste n-a cunoscut pe Dumnezeu, pentru ca Dumnezeu este dragoste."  (1 Ioan 4:8)

Sunt o gramada de atei sau non-teisti care iubesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

" Taie-le radacinile, intuneca-le cerul, tulbura-le traditiile, baga-i in dezbinare, fa-i sa se rusineze de ceea ce sunt. Astfel nu vei mai avea nevoie de razboi caci te vor chema ei si te vor ruga sa ii salvezi de ceea ce au ajuns." ('Arta razboiului", Sun Tzu (general chinez- 544 i.Hr. 496 i.Hr.)

" La inceput te vor ignora, apoi vor rade de tine, apoi vor lupta impotriva ta si apoi vei castiga." - Mahatma Gandhi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
4 hours ago, Sherlock said:

Sunt o gramada de atei sau non-teisti care iubesc.

sigur că iubesc, chiar așa, unde mi-e drogul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

" Astazi este acel "maine" de care te temeai ieri. " -  Mark Twain

" Planuieste-ti cu grija viitorul, pentru ca acolo o sa-ti petreci restul vietii. " - Mark Twain

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e un citat celebru, dar e prima oara cand am auzit aceasta formulare si mi-a placut mult. Fi-mea, vrand sa spuna ca nu s-a trezit din vis, ci a mai dormit dupa:

Visul meu s-a trezit inaintea mea.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

" Nu este triumf pe lume, nici sprijin mai puternic, nici multumire deplina, ca o constiinta curata." - Al. Vlahuta

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

" Fa-ti griji pentru constiinta ta, nu pentru reputatia ta. Constiinta este ceea ce esti tu, reputatia este ceea ce gandesc ceilalti despre tine. Iar ceea ce gandesc ceilalti despre tine este problema lor. " - Charlie Chaplin

 
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

" Constientizand starile prin care trecem ne apropiem tot mai mult de partea spirituala a existentei. Treptat, intelegerea devine mai profunda, iar lumea din jur o vedem intr-o noua lumina, in culori mai vii. Constatam ca tot ce ni se reveleaza era deja in noi, dar in umbra neatentiei. In final totul apare clar: nu mai putem judeca viata in functie de acele maruntisuri care inainte ne ocupau toata atentia. Un intreg univers, pana acum invizibil, se deschide pentru noi. Astfel apare eliberarea." - Anna Petran (Taijiquan)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Era un citat foarte fain, dar pe care nu îl gasesc acum. Am sa îl redau din amintire.

,,Cel mai greu te iartă cei care ți-au greșit.''

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×