Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

"Singura funcţie a minţii este de a diviza la nesfârşit. Rolul inimii este de a vedea ceea ce uneşte, lucru de care mintea nu este deloc capabilă. Mintea nu poate să înţeleagă ceea ce se află dincolo de cuvinte; ea poate să înţeleagă numai ceea ce este corect din punct de vedere lingvistic, ceea ce este corect din punct de vedere logic. Ea nu este preocupată de existenţă, de viaţă, de realitate. Mintea este, ea însăşi, o ficţiune. Poţi trăi şi fără minte. Însă nu poţi trăi fără inimă. Şi cu cât existenţa ta este mai profundă, cu atât este şi inima ta mai implicată." – Osho

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Dacă trecutul nu te mulțumește, uită-l pe loc. Alcătuiește-ți o nouă viață în care să crezi. Concentrează-te doar asupra momentelor în care ai obținut ce-ți doreai și asta îți va da putere să reușești." - Paulo Coelho

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Sunt doar două feluri de oameni pe lume: cei care încearcă să-şi umple goliciunea interioară şi acele persoane foarte rare şi deosebite care încearcă să-şi vadă această goliciune."
-Osho

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Sunt surprins când aud că unii critici spun că tehnica mea e demodată și că n-am ținut ritmul cu vremurile. Cu care vremuri? Tehnica mea este rezultatul unei gândiri personale, al logicii și al propriului meu punct de vedere. Nu este împrumutată de la ceilalți. Dacă în artă ar trebui să ții pasul cu vremurile, atunci, ar însemna că, în comparație cu Van Gogh, Rembrandt ar fi rămas cu mult în urmă."

 

Charlie Chaplin 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×