Sari la conținut
Forum Roportal
Ciocârlan

Cand aveti de gand sa va casatoriti?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ma-ndoiesc ca sfanta institutie a casatoriei ma va avea ca acolit vreodata . Nu simt nevoia de-a face tambalau din uniunea mea cu cineva si nu cred ca niste promisiuni rostite inaintea vreunui popa si-a martorilor aferenti mi-ar garanta fericirea " pana cand moartea ne va desparti " alaturi de cineva. Este o mare lipsa de respect sa ceri cuiva sa treaca prin aceste obiceiuri de prost gust si inainte de toate, o lipsa de incredere. Fara incredere, se poate vorbi despre iubire ?

 

Societatea poate supravietui bine-mersi si fara a-mi declara eu public relatia cu cineva. Rudele mele , la fel, eu - la fel . De ce sa-mi chinui apropiatii cu o jumate de zi si-o noapte de socializare nedorita, mancare in exces, muzica data prea tare si zambete de complezenta ? Ah, era sa uit ! Cadoul de nunta ! In loc sa-si puna oamenii un ban deoparte pentru impachetarile anuale la Techerghiol, eu sa le stric planurile cu nunta mea ?

 

Nu, multumesc. Plus ca dupa ce atata timp ai stat tzapan ba la biserica, ba la restaurant, ba la facut poze, ba c-ai bagat prea mult in tine, ca deh ! - altceva ce sa si faci...noaptea nuntii e un esec 100 %. Poate sa ma astepte un pat acoperit cu petale de trandafiri, intr-un hotel de 5 stele, si in pat sa fie Carmen Electra.

 

Prost exemplu am dat, scuze . Daca m-ar astepta Carmen Electra as performa, chit de-ar fi sa bag pe NV un Red Bull. Si-un Triferment, sa-mi revin dupa sarmalele alea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

n-am de gand dar DACA intru in saptamana oarba vreau sa ma reincarnez in concubina, chiar si asa mi se pare prea multeek.gif

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cat de curand.

 

Si stiu ce am spus cu doar cateva ore in urma; nu ma incanta deloc nuntile traditionale; mi se par complicate. 

 

Dar ma gandesc in acelasi timp ca nu as putea face o nunta fara tataia, care de atatia ani spune ca vrea sa ma vada maritata;  nu credea sa vada primul nepot si  acum are trei.

L-am vazut azi . Tinem legatura intruna dar de fiecare data cand il vad il gasesc altffel; mai tras la fata, mai... altfel. Vede mai putin; ii pare ca se duce.

 

Ma incearca gandul ca ar insemna mult pentru altii sa ma stie maritata, mai mult decat pentru mine. Asa a zis si nenea, sa ma gandesc la familie; e mai matur decat mine si stie mai bine.

 

Nu pot sa fac o nunta fara omul care m-a ajutat cel mai mult in viata, in ciuda incaptanarii mele si in ciuda faptului ca am vrut sa il judec. M-a ajutat si ma ajuta; daca i-as fi urmat sfatul si traiectoria.. . viata mea ar fi fost diferita azi.

 

Dpdv material a sacrificat multe pentru mine, sa se asigure ca eram in regula. Tot ce am facut a fost ilogic, dar el m-a sustinut, fara sa ma  judece, mereu.

 

Nu pot sa fac o nunta fara tataia si nici nu am de gand. :)  

 

Asa ca va trebui sa ma adaptez la gandul unei nunti cat de cat traditionale.... Si cat mai repede pentru ca omul are 88 de ani si vrea sa ma vada maritata. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu fa nunta pentru nimeni decat pentru tine. daca te-a sustinut atatia ani, te sustine si in decizia cu nunta. cauta un local unde sa poti chema 20 de oameni, pune-le mancare si bautura pe masa, imbraca-te altfel decat o faci zi de zi, du-i la sfatul popular, ia-ti orezu-n cap si gata. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cat de curand ... Si cat mai repede pentru ca omul are 88 de ani si vrea sa ma vada maritata. 

 

Asta vreau sa accentuez sa nu-l planifici la anu' ... si sa regreti. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

No idea, anul asta wahrscheinlich.

Noi suntem impreuna de sase ani, altii deja au divortat in astia sase ani.

Vrem sa facem totusi cununia civila cat de repede. Chiar amu am ras ca ce fain ar fi sa divortam apoi peste 6 luni si dupa vreo 6 sa ne impacam si sa stam inca vreo 6 ani pana la casatorie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×