Sari la conținut
Forum Roportal
Ciocârlan

Cand aveti de gand sa va casatoriti?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 Am de gand sa ma casatoresc cand voi gasi o femeie care sa creada in valorile in care cred eu, si anume in valorile neamului romanesc. 

 

Care sunt alea ? Sunt exclusive neamului romanesc sau se pot intalni si la alte neamuri ?

Editat de Naeema
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok, o sa raspund (si) la asta. Am de gand sa ma casatoresc cand voi gasi o femeie puternica, o femeie care sa creada in valorile in care cred eu, si anume in valorile neamului romanesc. La o femeie caut spiritualitatea, legatura mentala (desigur, dublata de atractie fizica, atractie care sporeste exponential cand exista o legatura mentala). Ma voi casatori cand voi simti ca acest lucru este folositor pentru misiunea mea.

 

m-ai innebunit cu misiunea ta! unde intru sa citesc pe ropo dau de tine si misiunea ta, zi-misi mie ce misiune ai ca pocnesc de curiozitate.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

m-ai innebunit cu misiunea ta! unde intru sa citesc pe ropo dau de tine si misiunea ta, zi-misi mie ce misiune ai ca pocnesc de curiozitate.

 

 

 

Pana acum (am 29 ani), am invatat ca trebuie sa ofer iubire celorlalti pentru a-mi vindeca traumele sufletesti. Pentru a ma adapta la aceasta viata, trebuie sa am o misiune bazata pe verbul "a oferi", si, in plus "a empatiza cu". Daca nu-mi voi trata bolile sufletesti, nu voi putea sa-mi folosesc mintea minunata cu care am fost inzestrat. Limitarile mele sunt sufletesti. De indata ce voi invata sa ofer iubire ma voi vindeca. Aceasta este misiunea mea.

 
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Voi fi intotdeauna contestat.... Pentru ca nu sunt la fel ca ceilalti. Pe la colturi vor vorbi despre mine, dar cand vor ajunge in fata mea, ii voi schimba.

 

Isuse tu esti ? :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doi la mana: Cei care vor sa se casatoreasca pana in 23 de ani, de ce asa devreme?

 

Pentru ca dupa treij' de ani nu ma mai lua nici muma padurii. laugh.png Iar putzul cu potentiali parteneri de varsta aceea e de fel cam gol. Majoritatea sunt deja insurati. N-as fi avut chef sa ajung sa culeg, in loc sa aleg.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand o face plopul pere si rachita micsunele, si vor zbura porcii printre acesti plopi. Si cand va primi Andrei medalia de onoare pentru apararea patriei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Voi fi intotdeauna contestat.... Pentru ca nu sunt la fel ca ceilalti. Pe la colturi vor vorbi despre mine, dar cand vor ajunge in fata mea, ii voi schimba.

Nici eu nu sunt la fel ca ceilalti, dar tot a trebuit sa ma integrez in societate, sa-mi iau un job de rahat, sa rad la glume seci doar din pura formalitate, sa fiu de acord cu opiniile majoritare (chiar de mi se par niste bazaconii obtuze). Mai putin partea cu gasitul unei partenere... ca nah, nu-i numai vina mea ca nu m-ajuta fizicul.

 

De ce nu va legati si de mine, cand scriu aproape aceleasi texte fantasmagorice, precum noul membru sus-mentionat? Foarte probabil ca de frica, dar de colegu' va legati pentru ca e o noua tinta usoara. Stiu, unii citesc biblioteci intregi de psihologie si tot nu pot dezvolta perspicacitatea mea. king2.gif

Pentru ca dupa treij' de ani nu ma mai lua nici muma padurii. laugh.png Iar putzul cu potentiali parteneri de varsta aceea e de fel cam gol. Majoritatea sunt deja insurati. N-as fi avut chef sa ajung sa culeg, in loc sa aleg.

Daca inca arati bine, barbatul te ia de nevasta si dupa 40 de ani. In fine, de unde si vorba aia: "Te grabesti ca fata mare la maritat."

Si eu as cam vrea sa ma casatoresc, sa am unul sau cinci copii, o casa la 1 km de oras, doua pisici si un Staffie (caine, adica - aka Amstaff), o masina hybrid, credite la banci, care probabil vor fi achitate de unul sau cei cinci posibili copii ai mei. Dar, revenind la realitate, nu s-ar lega nimeni la cap cu unu' care fumeaza, bea uneori (sau uneori, dar in exces), joaca cel putin 1/4 din salariu la pacanele, plus alte chestii care nu tre' sa le vada scrise aici astia de la "Doi s-un sfert" (apropo, sunteti pe receptie, tovarasi?). Plus ca inca nu e la moda pentru femei sa-si doreasca barbati neatragatori si rupti in cur. smile.png

Editat de Olivier Dzidzi
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu va legati si de mine, 

 

Eu aș zice că acela descris de tine nu vrea femeile care s-ar lega la cap cu unul ca el. :)

 

Apoi, nu te uita la femei precum a vecinului, cât timp nu ești prieten la cataramă cu el

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×