Sari la conținut
Forum Roportal
soogee

De ce va este greu sa va exprimati bunatatea?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Bunatatea ta fata de mine izvoraste firesc, din inima ta buna, asadar nu esti falsa?

 

 

 

Nu întotdeauna ne manifestăm cu bunătate, nici măcar faţă de noi. În societatea în care trăim putem vorbi de o adevărată lipsă de încredere în sine şi a preţuirii de sine. Iubirea si bunatatea există în momentul prezent, undeva sau în cineva; de fapt, pretutindeni. De regulă, capacitatea noastră de a le percepe este îngropată undeva, în adancurile fiinţei noastre, sub temerile şi rănile pe care le-am suferit, sub lăcomia şi ura noastră, sub cramponarea noastră disperată de iluzia că suntem separaţi şi izolaţi.

 

 

 

 

Citatul acesta este scris de tine sau de Dalai Lama? Pentru ca daca e scris de tine, ai ajuns la nivelul de profunzime al lui Dalai Lama!

 

Sunt de acord cu tot ce scrie in el.

Editat de Nemo!
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toti haterii care ma flegmeaza au un suflet minunat, numai eu nu am un suflet minunat, pentru ca eu ma cred superior tie, asa-i?

:)

Nu, nu-i asa. :) Mie nu-mi pasa pe ce nivel te crezi tu raportat la mine. Pe mine nu ma intereseaza acest aspect. Poti crede asta? :lol:

Eu nu am spus niciunde ca TU ESTI RAU! Am spus ca esti FALS. :) Sunt convinsa ca exista bunatate in sufletul tau. Dar nu e cea pe care o fluturi pe forum. :)

Si daca incep sa spun mai multe, inseamna ca deja m-am contaminat cu Nemoportretism spastic, asa ca mai bine tac! :lol:

Editat de Melissa Rebeca
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ma cunosti tu in realitate ca sa stii ce om sunt, incat sa poti afirma cu mana pe inima ca sunt fals?

De ce faci profiluri psihologice, daca tot le acuzi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Citatul acesta este scris de tine sau de Dalai Lama? Pentru ca daca e scris de tine, ai ajuns la nivelul de profunzime al lui Dalai Lama!

Dalai Lama a spus asta: Religia mea este bunatatea.

Cu asta am vrut să

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce ai scris, Emme, este la un nivel foarte profund de intelegere a oamenilor.

Sunt curios de unde ai luat aceste subtilitati: din experienta ta sau din cea a altora sintetizata in cartile lor?

Un amestec din experienţa altora şi-a celei trăite de mine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce ai scris, Emme, este la un nivel foarte profund de intelegere a oamenilor.

Sunt curios de unde ai luat aceste subtilitati: din experienta ta sau din cea a altora sintetizata in cartile lor?

Editat de Nemo!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar am vrut sa precizez la sfarsitul primei postari ca doresc ca discutiile sa nu devieze spre persoana mea.

 

Banuiam ca vor veni cei care ma urasc doar pentru ca exist ca sa ma acuze iarasi si iarasi, cu aceeasi placere, de toate pacatele lumii.

 

Acum regret ca topicul este compromis.

 

A manji orice lucru frumos este o delectare nesfarsita pentru unii.

 

Dragi hateri, observati ca voi atacati in valuri iar eu imi apar dreptul la a ma exprima?

 

Dar desigur, eu sunt cel fals, nu?

 

 

Sa va dea Dumnezeu sanatate si fericire tuturor.

 

O zi buna sa aveti toti, si cei buni si cei incrancenati.

Editat de Nemo!
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma cunosti tu in realitate ca sa stii ce om sunt, incat sa poti afirma cu mana pe inima ca sunt fals?

Uite cum te dai pe dupa visin. :lol:

Pai ce discutam noi aici? Nu despre prestatia PE FORUM ?:doh: Am spus CA ESTI FALS in relationarea TA pe FORUM ! Ca despre asta ai spui tu ca esti SUPER - CALI - FRAGIL - ISTIC - EXPI - ALI - DOCIUS de SINCER SI BUN, cand ai fost intrebat cum iti argumentezi BUNATATEA!

 

Hai ca plec ca am treaba. Mai vorbim. Ne mai imprietenim. :crazy:

O zi BUNA! :lol:

  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu, nu aş putea suporta. Cred că toţi avem tendinţa de a ne apăra atunci când cineva ne atacă. Şi nu e nimic de condamnat în asta, atât timp cât avem argumente şi ne putem apăra. Dacă stau bine să mă gândesc, şi eu am răspuns atacurilor, jignirilor postate de un anume user, pentru ca mai apoi să aleg să îl ignor. Mi s-a părut metoda cea mai corectă. Aici spun de mine şi de ceea ce am decis eu că e mai bine pentru mine, desigur. Eu ziceam doar că te văd un gentleman şi că ştiu că vei trata în continuare femeile la modul ăsta, chiar dacă au toane.

Editat de Darianna
sters citat al unui mesaj invizibilizat
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×