Sari la conținut
Forum Roportal
soogee

De ce va este greu sa va exprimati bunatatea?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

 

Samsara nu ia flegme pentru ca nu posteaza des, si nu posteaza lucruri in care sa isi arate inteligenta sclipitoare, care naste ura prin simpla activare a invidiei si a complexelor de inferioritate neconstientizate ale haterilor.

 

Pe tine te voi crede atunci cand nu vei mai apara haterii care ataca pe cei care vor sa construiasca, si nu vei mai ataca pe cei care vor sa construiasca.

 

Bullshit prietene, ai incercat sa ma si jignesti, da' de cate ori ai incercat, ai iesit sifonat tare...apoi cica ai schimbat placa, cica aratai bunatate, da' nu spui ca nu mai incercai sa ma jignesti, pentru ca replicile care veneau, te aruncau in depresie...mincinos mic.

 

 

Am incercat sa aflu grauntele de umanitate si fraternitate in tine, si cu multa greutate am reusit sa il dezgrop de sub straturile de nemultumiri si suparari cu care l-ai prafuit...

Ai acolo un rest de bunatate... mai depinde si de tine sa ti-l cresti.

 

Esti fericit pe toate planurile?

Esti multumit cu toate in viata ta?

Editat de Nemo!
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cata ura, dom'le, pe topicul asta

Exact.

Descrie pe cei care iti plac si primesc bunatatea ta, si pe cei care nu iti plac.

Nope, nu inca. Astept sa vad daca e rost sa ma amuz bagandu-ma in cearta voastra. Desi nu cred, ca luati fiecare-n parte ori ma inteleg bine cu voi, ori nu am nimic de impartit de naspa cu vreunul din voi. Dar ma amuza certurile astea.

Bunatatea mea e o toana pe care o exercit in ascuns.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte multumit, nu exista bunatate, nu ziceai ca-s suflarea inghetata a iadului si alte bullshituri?

Cu mine chiar nu merg artificiile astea tehnice de genul: stiu ca tu esti o persoana buna, stiu ca tu vrei binele deep inside, nu ma fac sa-mi schimb atitudinea fata de tine.

N-ai reusit sa descoperi nimic la mine, cu toate ca ai impresia ca ai creionat un profil psihologic clar. Deh, tre' sa lasi omul cateodata sa-si traiasca iluziile, e posibil ca iluziile sa fie singurele "simtaminte" care-i dau un sentiment fals de fericire, pentru perioade scurte de timp...e bine sa te minti singur cateodata?

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

"nu ziceai ca-s suflarea inghetata a iadului"

Ziceam ca rautatea gratuita, jignirile neomenesti mi se par a avea o aroma inghetata de iad.

 

Nu ai raspuns la intrebarile mele.

 

Esti fericit pe toate planurile?

Esti multumit cu toate in viata ta?

Editat de Nemo!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Samsara nu ia flegme pentru ca nu posteaza des, si nu posteaza lucruri in care sa isi arate inteligenta sclipitoare, care naste ura prin simpla activare a invidiei si a complexelor de inferioritate neconstientizate ale haterilor.

Vezi? Asta naste aversiune! Atitudinea ta superioara. Faptul ca tu te crezi deasupra tuturor de pe acest forum ( si nu numai de pe forum), la o distanta de km lumina de noi si relationezi in consecinta. In mintea ta, toti suntem niste creaturi mai mult sau mai putin demne de dispretul tau.

Exista cineva pe acest forum, pe care il admiri sincer? ( nu te eforta sa-mi dai vreun nume, oricum nu te cred)

 

Pe tine te voi crede atunci cand

Eu n-am nevoie sa ma crezi.:lol:

 

Pe tine te voi crede atunci cand nu vei mai apara hater-ii care ataca pe cei care vor sa construiasca, si nu vei mai ataca pe cei care vor sa construiasca.

Si eu pe tine te voi crede cand vei SIMTI ca acesti OAMENI au un suflet MINUNAT!

 

Pe cine am atacat eu care a vrut sa construiasa? :lol: Constructiile din aburi se pun?

  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

UN OM BUN ESTE UN OM CARE POATE SA FACA UN RAU, DAR NU-L FACE. Pentru ca NU POATE, nu-l lasa INIMA.

Bunatatea NU INSEAMNA EFORT! Bunatatea tzasneste din inima, involuntar, ca si milostenia. Sunt oameni care fac milostenie ca asa zice popa, nu ca asa simt ei. Si o fac in vazul tuturor, sa stie lumea ca sunt buni si milostivi. Asa faci si tu cu bunatatea. Vrei neaparat sa vada lumea ca esti BUN. De ce?

Unui om cu adevarat bun, nu-i pasa ce zice lumea. Nu face nimic RATIONAL, CALCULAT, pentru a impresiona pe cineva, pentru a-si arata bunatatea. Bunatatea vine din inima. Orice cuvant/gest/actiune care nu izvoraste de acolo, e fals.

Si ce facem atunci ? Ne lasam stapaniti de instincte doar pentru a fi autentici ? Ne omoram intre noi pentru ca altfel am fi falsi daca ne abtinem ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca incurajarile tale au provenit din profesionalismul tau. nicidecum amicitia ta. asta e diferenta :D

 

De ce esti asa de sigura de asta?

Daca a fost amicitie si ai negat-o?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu reprosam . doar subliniam...

 

nu arunc nimic la gunoi. stiu ca incurajarile tale au provenit din profesionalismul tau. nicidecum amicitia ta. asta e diferenta :D

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt fericita :wub:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×