Sari la conținut
Forum Roportal
laursan3

Bloggeri amenintati cu tribunalul de ColonHelp!

Evaluează acest topic

  

9 membri au votat

  1. 1. ColonHelp va disparea de pe piata?

    • Da
      0
    • Nu prea curand fiindca sunt destui fraieri care sa cumpere tarate la suprapret
    • Nu stiu
    • Alta parere (o puteti posta intr-un comentariu)


Postări Recomandate

in afara de niste linkuri nu am vazut nimic...

ce sa zic daca nu ai scris nimic ?

Daca nu ai vazut ce am scris poti sa te mai uiti o data... poate o sa vezi! Iti fac rezumatul: un produs naturist este criticat cu argumente, cei care vand produsul nu raspund cu argumente ci cu amenintari iar acele link-uri sunt despre situatie!

 

Tu confunzi dreptul la libera exprimare cu dreptul de a spune orice vreau ( fara nicio dovada stiintifica )

Ai primit dovezile de ce nu le contesti? Cred ca nu se merita sa continui discutia cu tine! Doveste ca exista acea placa mucoida!

Nu poti discredita un produs aprobat oficial ( si fara sa ai niciun suport stiintific, doar baliverne, ca sa crezi tu ) , si apoi sa te plangi ca esti amenintat cu darea in judecata. Este o consecinta fireasca a actiunii tale.

De ce nu au lasat compania sa-i dea in judecata?!

Unde iti e logica? Cine a oprit acea companie sa dea in judecata?

 

La proces aduceau pe toti medicii aia si demonstrau clar cum ca, producatorii sunt escroci.

In cazul acesta instanta are doua taisuri... oare cei care vand ColonHelp isi vor asuma riscul?

Nu mai intoarce oglinda victimizarii spre mine. Sau ai debilitate mintala?

Esti prea sensibil la autocritica ca sa te autoanalizezi!

Editat de laursan3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred doar in medicina aia cu pastile. Altele nu le contest, dar la mine nu au absolut nici un efect.

De homepatie, eu personal nu mai cumpar homeopatisme.

Mi s-a recomandat odata ceva pentru o banala raceala (Oscillococcinum in speta,chiar la debut -debut de raceala,poate doar cand simteam asa ca ameninta, sub influenta reclamei de la tv) si nu a avut nici un efect. Alta data nu mai retin pentru ce problema iar ne-am intersectat drumurile (eu si tabletzica, prafuletzul homeopat) si a avut acelasi rezultat, adica pe langa frustrarea ca nu a rezolvat nimic eram doar mai usoara in buzunar.

Cand nu pot cu ceai si miere, frectii cu alcool (perioada de debut), atunci trec la industria farmaceutica bazata pe pastile. :spiteful:

Nu neg insa ca homepatia ar putea ajuta pe unii, nu este cazul meu si refuz din start scheme de tratament ce ar cuprinde homepatisme si deja doamna doctor stie si nici nu mai trece pe reteta asa ceva.

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si de ce te indoiesti ca tocmai cu detoxifierea organismului ar da rateuri? :)

Indoiala este buna! Stiinta face progrese tocmai datorita ei!

 

 

 

Ok, te astept. :) Si poate imi spui si ce problema ai cu Zeolitul.

 

"ZEOLIT- un mineral natural de excepție în absorbția metalelor grele și toxinelor -

 

Acum cateva saptamani am incercat sa gasesc studii stiintifice care atesta acele propietati! Zeolitul este folosit pentru decontaminarea radioactiva dar nu este dovedit ca ajuta organismul uman. Inca nu am gasit studiile care confirma propietatile benefice pe care le are zeolitul in privinta sanatatii! Tu le-ai gasit undeva? Eu inca le caut tocmai fiindca nu cred in minuni.

 

Un studiu stiintific poate fi confirmat sau infirmat abia dupa ce este publicat.

Editat de laursan3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doveste ca exista acea placa mucoida!

 

Tu ai impresia ca pana acum eu am sustinut ideea ca exista placa mucoida?

 

Esti tont amice, nu pricepi deloc sensul a ceea ce am scris pana acum.

 

In plus decide-te.... de ce ai deschis topicul? Uite cateva optiuni :

 

1. Sa tinem de mana bloggerii, victime emotionale ale unor amenintari prin mail ( ca am inteles ca de proces nu se pune discutia )

2. Sa ne explici tu ca nu exista placa mucoida ( chestie care nici macar nu ne intereseaza )

3. Sa facem circ virtual, ca sa simti si tu ca ti se respecta dreptul la libera exprimare

4. Sa ne facem 100 conturi pe facebok, ca sa dam 1 mils de like la subiectul "Nu exista placa mucoida !", "ColonHelp a facut promisiuni desarte !...am prospectat noi cu o sonda anala colonul, si n-am vizualizat nimic acolo, care sa merite aceasta denumire".

Editat de 5 o'clock
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu ai impresia ca pana acum eu am sustinut ideea ca exista placa mucoida?

Ai sustinut ca nu avem argumente impotriva celor care vand ConlonHelp (vrei sa-ti arat si unde?). Cei care vand ColonoHelp sustin ca indeparteaza placa mucoida. Prin inductie tu sustii ca placa mucoida exista!

 

Daca A=B si B=C atunci si A=C Pricepi acusi?

Esti tont amice, nu pricepi deloc sensul a ceea ce am scris pana acum.

Esti deranjat de topic! Acesta e sensul a ceea ce ai scris! Cred ca esti o persoana conflictuala si nu e ceva rau in asta inafara de faptul ca te implici in dezbateri despre care ai zis ca nu te intereseaza!

 

1. Sa tinem de mana bloggerii, victime emotionale ale unor amenintari prin mail ( ca am inteles ca de proces nu se pune discutia )

Cred ca nu nici nu intelegi ce inseamna "victima emotionala"! Amenintarea prin e-mail nu este serioasa, cea prin posta trimisa la adresa unor bloggeri este una grava si devenim victime (fiindca iti place cuvantul) cand cedam in fata amenintarilor (cedare care nu s-a intamplat).

2. Sa ne explici tu ca nu exista placa mucoida ( chestie care nici macar nu ne intereseaza )

Ignorati topicul atunci! Va place doar gargara si nu lasati oameni sa-si exprime opiniile!

3. Sa facem circ virtual, ca sa simti si tu ca ti se respecta dreptul la libera exprimare

Nu am nevoie sa faci ceva ca sa simt eu ceva!

4. Sa ne facem 100 conturi pe facebok, ca sa dam 1 mils de like la subiectul "Nu exista placa mucoida !", "ColonHelp a facut promisiuni desarte !...am prospectat noi cu o sonda anala colonul, si n-am vizualizat nimic acolo, care sa merite aceasta denumire".

Daca la nivelul asta gandesti... nu ai decat!

Editat de laursan3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iti fac rezumatul: un produs naturist este criticat cu argumente, cei care vand produsul nu raspund cu argumente ci cu amenintari iar acele link-uri sunt despre situatie!

 

Ce anume este criticat la produs ?

A disparut statul de drept nu ne mai putem judeca acum ? E dreptul producatorul sa dea in judecata daca crede ca a fost prejudiciat in vreun fel. Acum ramane la nivelul judecatorului sa dea sau nu dreptate.

Si eu as da toti bloggerii in judecata daca as fi sigur ca as castiga indiferent de ce argumente imi aduc ei...

 

concret ce vrei sa zici ? ca daca cineva iti da argumente nu mai ai voie sa il dai in judecata? ?? :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai sustinut ca nu avem argumente impotriva celor care vand ConlonHelp (vrei sa-ti arat si unde?). Cei care vand ColonoHelp sustin ca indeparteaza placa mucoida. Prin inductie tu sustii ca placa mucoida exista!

Daca A=B si B=C atunci si A=C Pricepi acusi?

Faci calcule matematice de logica infantila, pe marginea a ceea ce am scris eu.

Daca esti incapacitat sa pricepi sensul logic a ceea ce am spus eu, cere parintilor sa-ti biseze lectia educationala cu gandirea logica ( era de datoria lor sa o faca pana acum).

 

Esti deranjat de topic! Acesta e sensul a ceea ce ai scris! Cred ca esti o persoana conflictuala si nu e ceva rau in asta inafara de faptul ca te implici in dezbateri despre care ai zis ca nu te intereseaza!

Da, ma deranjeaza acest topic, este unul care vrea DOAR sa promoveze comportamentele de mahala de blog.

 

 

Ignorati topicul atunci! Va place doar gargara si nu lasati oameni sa-si exprime opiniile!

Cum ramane cu dreptul la libera exprimare? Adica eu nu am voie sa scriu aici decat daca iti aprob tie paranoia?!

Si tu sa te victimizezi ca nu esti lasat sa-ti exprimi opinia? Ai fost impiedicat sa postezi ineptii ?!?...eu vad ca nu !

Ce vrei, sa ne adresam tie cu Maria Ta, aveti perfecta dreptate?!

 

Cred ca nu nici nu intelegi ce inseamna "victima emotionala"!

Stiu foarte bine ce inseamna victima emotionala, spre deosebire de tine, care joci acest rol, dar negi asta.

 

Amenintarea prin e-mail nu este serioasa, cea prin posta trimisa la adresa unor bloggeri este una grava si devenim victime (fiindca iti place cuvantul) cand cedam in fata amenintarilor (cedare care nu s-a intamplat).

 

Aha...amenintarea devine una grava, daca cedati in fata ei...insa tot tu sustii ca asta nu s-a intamplat.

Deci sunteti paranoici si va puneti iute poalele in cap pentru ceva ce nu exista.

 

Daca la nivelul asta gandesti... nu ai decat!

 

Nu am nevoie de permisiunea ta ca sa decid cum gandesc.

Editat de 5 o'clock

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

- de ce să dispară de pe piaţă? dispariţia poate fi determinată doar de

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce anume este criticat la produs ?

Faptul ca pretinde ca exista o problema: placa mucoida (dar existenta ei nu e dovedita). Mai este remarcat si faptul ca incredientele din ColonHelp pot fi cumparate mult mai ieftin!

concret ce vrei sa zici ? ca daca cineva iti da argumente nu mai ai voie sa il dai in judecata? ?? :tease:

In prima postare am descris o situatie in care o companie ameninta intr-un mod "dubios"!

 

Greseala mea e ca am postat un link cu o emisiune video pe care am recomandat-o celor interesati de acest subiect fara a transcrie in scris ceea ce spune acel om in emisiunea lui! Nu ma asteptam sa apara atatia bagatori in seama care nu au accesat acea emisiune din acel link si care se revoltau pe aici (unii criticau fara sa stie ce) pentru ca nu intelegeau care e treaba!

 

Aici e prima parte din prima postare:

Topicul este despre un produs naturist "miraculos"!

 

Inainte scrie ce am de scris, va ofer un link cu un video care va prezinta intreaga problema:

Link-urile urmatoare sunt siteurile pe care Cristian Roman le-a prezentat in emisiune.

 

 

Topicul asta e o lectie pentru mine cu privire la modul in care (nu) trebuie deschis un topic! Ratacitii carora nu le dai suficient de "mura in gura" informatia pur si simplu paraziteaza discutia si "atrag" alti "gura-casca" care isi dau cu pararerea!

Editat de laursan3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

ColonHelp nu creaza dependenta iar putina informatie critica cred ca ajuta consumatorul sa fie mai atent! Mi se pare cam ipocrit ceea ce fac farmaciile: pretind ca vand produse care ajuta sanatatea si au reclame la unele produse cam...!

 

Ai dreptate! Doar ca sunt produse scumpe ce care le cumparam doar fiindca ne permitem sa le cumparam si produse (din toate categoriile de pret) pe care le cumparam fiindca suntem fraieriti si informati prost!

Editat de laursan3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×