Sari la conținut
Forum Roportal
laursan3

Bloggeri amenintati cu tribunalul de ColonHelp!

Evaluează acest topic

  

9 membri au votat

  1. 1. ColonHelp va disparea de pe piata?

    • Da
      0
    • Nu prea curand fiindca sunt destui fraieri care sa cumpere tarate la suprapret
    • Nu stiu
    • Alta parere (o puteti posta intr-un comentariu)


Postări Recomandate

 

Detoxicolonul NU contine argila. Aici ce explicatie dai placii mucoide? :)

Revin dupa ce vad care e treaba! Oricum nu pot avea incredere in DaciaPlant care vinde zeolit asa ca prefer sa fiu sceptic!

 

Un organism sanatos nici nu are nevoie de detoxifiere, ea producandu-se in mod natural, iar unele alimente doar favorizand-o.

 

Pentru un organism bolnav, care si-a pierdut capacitatea naturala de detoxifiere, nu mai sunt suficiente doar alimentele cu fibre. Un astfel de organism are nevoie de tratament, iar produsele adevarate de la unele firme, exact asta fac.

Ce parere ai despre reclamele exagerate care cauta sa vanda produse celor care nu au nevoie de ele?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce parere ai despre reclamele exagerate care cauta sa vanda produse celor care nu au nevoie de ele?

 

In astfel de cazuri, protectia consumatorului ar trebui sa-si faca treaba!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Diferenta dintre produsele de la Dacia Plant si cele de la Colon Help este ca primele n-au parte de o reclama agresiva si sunt accesibile aproape oricui. Un produs al acestei firme costa un pic mai mult decat costa un kg de cirese asta vara iar de vitutiile lui poti beneficia un timp mai indelungat decat beneficiezi mancand un kg de cirese.

Evit sa raspund despre DaciaPlant! Singurul produs despre care m-am informat este zeolitul asa ca despre celelalte nu comentez!

Dar am fost sunat de un reprezentat de vanzari de alta firma care vinde produse naturiste! Produsul pe care vroia sa-l vanda costa 100 lei, avea 60 capsule si se baza pe afine! Cu 100 lei iti cumperi 7-8 kg de afine in plin sezon! M-as bucura sa descopar (zilele urmatoare, fiindca acum e cam tarziu) ca DaciaPlant este mai onesta cu privire la ceea ce pretinte in prospectele produselor pe care le comercializeaza!

Editat de laursan3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In multe tari nu poti sa cumperi de la farmacie nici macar un sirop de tuse fara reteta, iar oamenii nu iau niciun fel de produse pentru sanatate, chiar de la plafar sau din piata, pana nu cer sfatul unui medic, cel putin. In Romania, din nefericire, multa lume ia fel de fel de produse, ca a auzit de la vecina ca-s bune pentru sanatate sau nu stiu ce guru iluminat cu becul din sufragerie i-a prescris asta :doh: iar acest fapt se reflecta in starea precara a sanatatii oamenilor, deoarece un remediu bun pentru unul s-ar putea sa fie agravant pentru altul...

Editat de Black velvet
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar placa aia mucoida, nu crezi ca-s, de fapt,materiile fecale neeliminate, care s-au depozitat de-a lungul timpului pe intestin?

Placa mucoida = reziduurile care persista in colon pentru perioade de timp indelungate si care nu sunt eliminate nici de laxativele uzuale, fiind astfel o veritabila sursa de autointoxicare a organismului.

 

Pe langa eliminarea placii mucoide, alte avantaje ale Detoxicolonului ar fi reducerea colesterolului, reglarea glicemiei, reducerea incidentelor cardio-vasculare, stimularea secretiei biliare, normalizeaza trazitul intestinal, schimbarea aspectul pielii (tenul devine mai luminos ),eliminarea metalelor grele, radicalilor liberi, pesticidelor, xenoestrogenilor si a substantelor chimice nocive acumulate in organism. ( ultimele 5 enumerate sunt efecte ale actiunii sinergice a zeolitului in combinatie cu plantele medicinale din compozitia Detoxicolonului,si cu care are o problema initiatorul si poate o sa aflu si de ce?!). Plus ca e un real ajutor si in curele de slabire. Datorita eliminarii balastului nociv din sistemul digestiv, apare si o puternica stare de regenerare, creste vitalitatea si tonusul, concomitent cu amelionarea starilor psihice negative.

 

Mai sunt si alte beneficii, am scris doar cateva din ele.Nu dau nici link-ul ,sa nu fie considerat reclama.

Eu am vazut pe pielea mea si la propriu si la figurat ca o cura cu Detoxicolon nu inseamna DOAR eliminarea placii mucoide . Beneficiile sunt mult mai mari si de lunga durata.

 

Produsele DaciaPlant sunt excelente, aici ai dreptate.

Si de ce te indoiesti ca tocmai cu detoxifierea organismului ar da rateuri? :)

 

Revin dupa ce vad care e treaba! Oricum nu pot avea incredere in DaciaPlant care vinde zeolit asa ca prefer sa fiu sceptic!

Ok, te astept. :) Si poate imi spui si ce problema ai cu Zeolitul.

 

"ZEOLIT- un mineral natural de excepție în absorbția metalelor grele și toxinelor -

 

Recunoscut de mai multe zeci de ani drept un adevărat mineral-minune, zeolitul a dobândit o meritată faimă în domenii de activitate foarte diverse – de la purificare apei la suplimentarea hranei animalelor, de la curățarea aerului la reducerea impactului negativ în chimioterapia cancerului. Tuful zeolitic este un mineral (aluminosilicat) ce a apărut cu milioane de ani în urmă ca urmare a contactului între lava la temperaturi înalte și apa mărilor.

Un mineral mult mai activ decât argila obișnuită utilizată în curele de purificare, zeolitul excelează în acțiunea sa de legare și absorbție a toxinelor din organism. Fie că vorbim de metale grele, diferiți compuși chimici, iradiere, xenoestrogeni sau germeni patogeni – toate acestea sunt „atrase” în structura cristalină a zeolitului fiind apoi ușor de eliminat din organism pe căile naturale. Datorită proprietăților sale speciale Zeolitul este un ingredient important al formulei Detoxicolon, prin efectele sale purificatoare și antitoxice unice, precum și cele antidiareice și antiseptice.

 

COMPOZIŢIE CHIMICĂ:

aluminosilicaţi naturali hidrataţi cu structură cristalină. "

Editat de Melissa Rebeca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am putea pacali crezand ca blogger-ul vrea sa faca ceva cu simt civic, adica sa lupte eficient contra celor ce speculeaza naivitatea.

Dar nu, el vrea circ, opinia publica trebuie sa-l apere NUMAI in "cruciada" lui de victimizare, nu doreste de fapt sustinere masiva pentru a proteja consumatorii.

Ii sugerez sa reciteasca ultima postare a lui SR. Si cred ca ar fi util ca acesta, nu doar sa faca promisiuni desarte micilor Rambo, ci sa le si aplice.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am putea pacali crezand ca blogger-ul vrea sa faca ceva cu simt civic, adica sa lupte eficient contra celor ce speculeaza naivitatea.

Nu sunt eu acel blogger! Poate ca ne-am putea pacali dar ma indoiesc ca ar fi premeditat ceva in directia asta: a scris doua articole cu motivele lui de indoiala iar acea firma la amenintat in loc sa inceapa cu contraargumente (exact acest lucru critic prin acest topic). Chiar si acel blogger a fost surprins de amenintari... si, cum e normal,a cerut sfaturi! Unii dintre cei carora le-a cerut sfatul au postat si ei articole. Problema o reprezinta amenintarile neintemeiate!

Dar nu, el vrea circ, opinia publica trebuie sa-l apere NUMAI in "cruciada" lui de victimizare, nu doreste de fapt sustinere masiva pentru a proteja consumatorii.

La care dintre bloggeri te referi (fiindca sunt mai multi)?

Ii sugerez sa reciteasca ultima postare a lui SR. Si cred ca ar fi util ca acesta, nu doar sa faca promisiuni desarte micilor Rambo, ci sa le si aplice.

Criza argumentelor o rezolvi prin trimiterea la o alta sursa neargumentata sau care argumenteaza incomplet o anumita afirmatie!

A doua postare a S.R. argumenteaza ca daca un blogger posteaza dovezi impotriva unei firme sau a unui produs, risca sa-l ia la bataie (badaranie josnica, incapacitate de a nu se implica intr-o discutie care nu este in domeniul lui de interes!! Daca as avea un blog si mi-ar scrie/spune aceleasi lucruri, l-as intreba ce cauta pe blogul meu! (Evit sa calific mai mult decat am facut-o acest gen de oameni!).

 

M-as distra sa vad idioti (nu ma refer la cineva cand zic asta) care iau la bataie bloggeri care arata tepele de pe piata din Romania! Vor fi adevarate caricaturi ale naturii in plina actiune!

 

Este treaba ta si a lui daca sunteti deranjati de cei care isi exprima opinii negative despre ceva anume! Nu pot sa inteleg logica unui fapt: nu va intereseaza un anumit gen de subiecte si totusi stati si discutati pe un topic tocmai in care se discuta despre acele subiecte sugerant ca cei interesati de ele nu trebuie sa le discute! Care e problema ta si a lui S.R. cu faptul ca unii discuta acel gen subiecte ? (iar daca aveti o problema discutati despre ea pe un alt topic cu cei interesati de ea)

Editat de laursan3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Problema o reprezinta amenintarile neintemeiate!

Ah, deci nu faptul ca oamenii sunt escrocati este problema, ci amenintarea neintemeiata catre el. Este cum am spus....vrea suport pentru victimizare, nu pentru a face ceva util pentru populatie.

Sa si-o rezolve singur....sa-i dea el pe aia in judecata, pentru tentativa de intimidare. Si sa-si argumenteze cu dovezi practice afirmatiile din blog, daca tot vrea sa faca ceva asa cum trebuie.

 

Este treaba ta si a lui daca sunteti deranjati de cei care isi exprima opinii negative despre ceva anume!

Tu "play dumm".

Ma deranjeaza circul lui si al TAU de pe aici, pentru a promova un joc psihologic de doi bani....ala de "victima nevinovata abuzata". Ca nu pentru binele populatiei va lamentati voi.

Voi chiar nu sesizati ipocrizia patologica din aceste comportamente?!

Editat de 5 o'clock
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu vad foarte serioasa amenintarea ca tot feluri de ColonHelp a fost mereu prezent pe piata, iar clientii aleg si sint responsabili daca nu asculta si sfaturile medicului.

Nu la toti da efect la fel nici un medicament sau helper, ca nu sintem egali!!!

Daca mai sint boli in corp, varsta si toate alea sint responsabile de ce nu sint efective helpurile. Cand cineva a ajuns pan-aici, inseamna ca l-a determinat ceva sa se intereseze de leacuri, majoritatea fiind constipati. Mai este o categorie de fiinte care vor sa fie slabe numai si abuzeaza acest product, si cand nu mai reactioneaza, ameninta.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×