Sari la conținut
Forum Roportal
laursan3

Bloggeri amenintati cu tribunalul de ColonHelp!

Evaluează acest topic

  

9 membri au votat

  1. 1. ColonHelp va disparea de pe piata?

    • Da
      0
    • Nu prea curand fiindca sunt destui fraieri care sa cumpere tarate la suprapret
    • Nu stiu
    • Alta parere (o puteti posta intr-un comentariu)


Postări Recomandate

Corect! Dar aici este problema! Un blogger neimportant care isi exprima indoiala este amenintat de ditamai firma! Alti bloggeri se amuza si posteaza si ei despre acel produs! Firma aceea nu se lasa si ameninta pe toata lumea! Cred ca ColonHelp merita o baie de mistocareala!

I-am zis la un blogger din asta mic care se visa Rambo si Robin Hood la un loc care lupta contra nedreptatilor pe care le fac firmulitele obscure ca daca nu se apuca sa faca treburi SERIOASE(ti-am dat exemplu in postarea precedenta la ce ma refer) si ma mai streseaza pe mine cu nedreptatea pe care o face S.C. NIMENI S.R.L. il bat. Pentru ca pot. Daca el asta vrea, martir si victima o sa fie si o sa aiba motiv real sa se jeleasca. Si se va jeliiii, aoleu, stii ce de se va mai jeli ? :D

Stii ce raspuns sa-i dai la firma asta ? "Ia mai duceti-va, ma-n plm, e blogul meu, scriu ce vreau, mai ales daca e documentat" si gata. Vaaai, m-a amenintat... FFS, so what ? Plangi ? Ia plangi ! :D

Ditamai firma ? Fugiiiiiti !!!! :scare: O sa ne pape S.C. NIMENI S.R.L. ! :scare:

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg de ce atata inversunare? Eu nu cred ca vrei sa salvezi omenirea de la investitia in ceva inutil in viziunea ta (ColonHelp), mai degraba cred ca vrei sa duci industria ColonHelp la faliment. Esti concurenta undercover?

 

Eu nu inteleg ce atatea linkuri , ce atatea declaratii, ce atata teorie, cand poti foarte bine sa faci ceva practic : detoxifierea organismului. Cu Detoxicolon de la DaciaPlant. Eu am vazut cum arata placa mucoida ( si nu doar eu), n-am nevoie de poze din cartile de medicina. Nu stiu cum functioneaza ColonHelp-ul, dar stiu ca daca vrei sa vezi o placa mucoida, ai sansa sa o vezi pe a ta, folosind Detoxicolonul. Sa stii ca viata bate filmul si o imagine live de la tine din toaleta, bate orice teorie.

Editat de Melissa Rebeca
  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar placa aia mucoida, pe care tu spui ca ai vazut-o in toaleta, nu crezi ca-s, de fapt,materiile fecale neeliminate, care s-au depozitat de-a lungul timpului pe intestin? Produsele DaciaPlant sunt excelente, aici ai dreptate.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Produsele DaciaPlant sunt excelente, aici ai dreptate.

Nu vad care e diferenta intre ele (ma refer doar la cele bune nu la tepe vandute de aceasta firma cum este zeolitul) si cele pe care le cumperi de la tarani din piata!

 

Simt nevoia sa fac pomelnicul cu ceea ce gasesti piata mai ieftin si la fel de bun (sau chiar mai bun) decat in magazinele naturiste: ceapa, usturoi, telina, miere, pastarnat, mere, pere, gutui, prune, cirese, afine, ciuperci, rosii, fasole, mazare, varza, conopida, gulii, dovleci, vinete....

Editat de laursan3
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar stiu ca daca vrei sa vezi o placa mucoida, ai sansa sa o vezi pe a ta

 

Sper ca n-ai vazut ceva in genul descrierilor facute pe site-urile care vand produse pentru asa ceva :jester: Uite o mostra:

 

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este normal ca in orice tub sa existe depuneri, iar colonul fiind tot un tub, are depunerile sale pe care este normal sa le eliminam prin detoxifiere,

Exact. :)

 

"Placa mucoida, care apare pe site-urile celor care promovează detoxifierea colonului este de fapt un efect secundar al produselor de detoxifiere.

Folosit

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Este normal ca in orice tub sa existe depuneri, iar colonul fiind tot un tub, are depunerile sale pe care este normal sa le eliminam prin detoxifiere, dar unii ca sa-si faca reclama scriu niste enormitati de te intrebi de unde le mai scot :o:

Folosind lopetile care ajuta la tranzitul intestinal: fibrele! Fibrele acestea sunt vandutele la suprapret in multe magazine care se numesc naturiste! (Iar cuvantul "naturist" va fi sinonim cu "teapa" candva in viitor... cand oamenii vor intelege cum sta treaba)

 

 

 

 

Asadar placa mucoida exista, doar ca tu spui ca nu e ceea ce pare ci este imaginea efectului secundar al produsului administrat. Mai trebuie si sa demonstrezi asta. :)

 

 

 

Zic ca e lichid din colon absorbit... in nici un caz acea "placa" care incurca tranzitul intestinal!

Editat de laursan3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu vad care e diferenta intre ele (ma refer doar la cele bune nu la tepe vandute de aceasta firma cum este zeolitul) si cele pe care le cumperi de la tarani din piata!

 

Un organism sanatos nici nu are nevoie de detoxifiere, ea producandu-se in mod natural, iar unele alimente doar favorizand-o.

 

Pentru un organism bolnav, care si-a pierdut capacitatea naturala de detoxifiere, nu mai sunt suficiente doar alimentele cu fibre. Un astfel de organism are nevoie de tratament, iar produsele adevarate de la unele firme, exact asta fac.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu vad care e diferenta intre ele (ma refer doar la cele bune nu la tepe vandute de aceasta firma cum este zeolitul) si cele pe care le cumperi de la tarani din piata!

 

Simt nevoia sa fac pomelnicul cu ceea ce gasesti piata mai ieftin si la fel de bun (sau chiar mai bun) decat in magazinele naturiste: ceapa, usturoi, telina, miere, pastarnat, mere, pere, gutui, prune, cirese, afine, ciuperci, rosii, fasole, mazare, varza, conopida, gulii, dovleci, vinete....

Diferenta dintre produsele de la Dacia Plant si cele de la Colon Help este ca primele n-au parte de o reclama agresiva si sunt accesibile aproape oricui. Un produs al acestei firme costa un pic mai mult decat costa un kg de cirese asta vara iar de vitutiile lui poti beneficia un timp mai indelungat decat beneficiezi mancand un kg de cirese.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×