Sari la conținut
Forum Roportal
laursan3

Bloggeri amenintati cu tribunalul de ColonHelp!

Evaluează acest topic

  

9 membri au votat

  1. 1. ColonHelp va disparea de pe piata?

    • Da
      0
    • Nu prea curand fiindca sunt destui fraieri care sa cumpere tarate la suprapret
    • Nu stiu
    • Alta parere (o puteti posta intr-un comentariu)


Postări Recomandate

Eu nu vad foarte serioasa amenintarea ca tot feluri de ColonHelp a fost mereu prezent pe piata, iar clientii aleg si sint responsabili daca nu asculta si sfaturile medicului.

Nu la toti da efect la fel nici un medicament sau helper, ca nu sintem egali!!!

 

 

Nu ii intereseaza daca ColonHelp este bun sau nu ca remediu.

Pe ei ii intereseaza sa faca circ cat mai mare in victimizare....ce PTSS au suferit ei, cand au fost amenintati prin mail de firma....dupa aia vor cere despagubiri morale ( ii cred capabili...pentru cineva care are comportament atat de ipocrit )

 

Primejdie mare, mon cher !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In multe tari nu poti sa cumperi de la farmacie nici macar un sirop de tuse fara reteta

 

Din pacate. Consider asta o mare magarie. Si cum in acele tari asa zisa farmacista iti va recomanda tot felul de "remedii naturiste".

Am suficienta educatie incat sa stiu sa merg regulat la medic (in tara) si sanu trebuiasca sa stau cu o durere de masea sau de cap sau o tuse fara posibilitatea de a lua nimic. Si sa vezi cum iti vor recomanda fel de felde aiureli care, pentru tuse nu is cu nimic mai bune decat banalul ceai cu miere, dar inmod cert te vor goli in buzunar si sa crezi ca poti lua asa simplu "paracetamol" ....poate in vise.

 

Cat de topic am votat ca nu va disparea pt ca exista destuli fraieri care sa il cumpere.

Stiu persoane care au folosit Colon Help, la unii a folosit la unii nu.

Cuiva, din familie, i-a recomandat farmacista varianta Detoxicolon si nu a avut nici un efect pozitiv. Zic ca depinde foarte mult de organism.

Cat de dorinte de detox (am cautat f multe variante pentru aceeasi persoana, dar nu la pretul cam mare al Colonhelp )fara a te usura considerabil in buzunar recomand taratele de psyllium amestecate (9 lei o punga la plafar) cu seminte de in(nu mai tin minte pretul).Se pot pune si niste fructe confiate (4-5 lei punga) si manca dimineata cu iaurt. Asta a functionat destul de bine.

Ahhhhh, vedeti ca psyllium cere apa, foarte multa apa. Cred ca e bine ca are loc un fel de beau 2 litri de apa pe zi fortat. Se poate oarecum si slabi ca dupa ce ai baut atata apa nu prea ai pofta de mancare. Dar in timp tinzi sa te obisnuiesti cu pysyllium-ul. Poate si apoi te sfortezi mai usor cu bautul apei.

Insa eu rar am avut probleme cu constipatia, in rest, sincer nu cred ca ajuta la mare treaba, insa daca is unii dispusi sa dea banul.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am parere, deoarece aceasta companie detine foarte multi bani si foarte multe legaturi cu "lumea buna", incat chiar vor fi bagati la racoare acei bloggeri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ah, deci nu faptul ca oamenii sunt escrocati este problema, ci amenintarea neintemeiata catre el. Este cum am spus....vrea suport pentru victimizare, nu pentru a face ceva util pentru populatie.

Sa si-o rezolve singur....sa-i dea el pe aia in judecata, pentru tentativa de intimidare. Si sa-si argumenteze cu dovezi practice afirmatiile din blog, daca tot vrea sa faca ceva asa cum trebuie.

 

 

Tu "play dumm".

Ma deranjeaza circul lui si al TAU de pe aici, pentru a promova un joc psihologic de doi bani....ala de "victima nevinovata abuzata". Ca nu pentru binele populatiei va lamentati voi.

Voi chiar nu sesizati ipocrizia patologica din aceste comportamente?!

 

Faptul ca oamenii sunt excrocati este o problema! El a prezentat aceasta problema. Amenintarile care au urmat sunt o alta problema!

Imi plac rastalmacirile tale!

DEX online: "1. Persoană care suferă chinuri fizice sau morale din partea oamenilor, a societății, din cauza propriilor greșeli etc. 2. Persoană care suferă de pe urma unei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Marile companii ii dadeau instant in judecata, daca considerau ca le aduc prejudicii.

Faza cu amenintarea prin mail este o tactica care aduce apa la moara tot producatorilor.

In felul asta, si cine nu a auzit de Colonhelp va auzi si, va creste numarul potentialilor clienti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Placa mucoida = reziduurile care persista in colon pentru perioade de timp indelungate si care nu sunt eliminate nici de laxativele uzuale, fiind astfel o veritabila sursa de autointoxicare a organismului.

 

Pana la urma ce este placa mucoida? Mucus secretat de organism si care se intareste si obtureaza colonul si despre care s-a dovedit ca nu exista sau reziduri care persista in colon? Mi se pare ca sustinatorii tratamentelor naturiste joaca un fel de alba-neagra... daca nu e una este cealalta!

Vezi aici din minutul 12 secunda 50:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Topicul este despre un produs naturist "miraculos"!

 

 

in afara de niste linkuri nu am vazut nimic...

ce sa zic daca nu ai scris nimic ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Marile companii ii dadeau instant in judecata, daca considerau ca le aduc prejudicii.

Faza cu amenintarea prin mail este o tactica care aduce apa la moara tot producatorilor.

In felul asta, si cine nu a auzit de Colonhelp va auzi si, va creste numarul potentialilor clienti.

Asta e o opinie pe care o respect dar imi rezerv dreptul de a fi sceptic! Timpul va arata daca presupusa lor tactica de a ameninta va functiona!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu avem a face cu o victima ci cu o persoane care isi apara dreptul la libera exprimare!

Tu confunzi dreptul la libera exprimare cu dreptul de a spune orice vreau ( fara nicio dovada stiintifica ) si fara sa vreau sa-mi asum consecintele ulterioare.

Nu poti discredita un produs aprobat oficial ( si fara sa ai niciun suport stiintific, doar baliverne genul... asa cred eu si altii ) , si apoi sa te plangi ca esti amenintat cu darea in judecata. Este o consecinta fireasca a actiunii tale.

De ce nu au lasat compania sa-i dea in judecata?!

La proces aduceau pe toti medicii aia si demonstrau clar cum ca, producatorii sunt escroci.

 

 

PS

SAU... faci pe victima pe aici!

 

Nu mai intoarce oglinda victimizarii spre mine. Sau ai debilitate mintala?

Ma irita ipocrizia de care dati dovada si, ma prevalez de dreptul meu la libera exprimare , pentru a-ti comunica asta pe acest topic.

Ca tot iti place tie sa te folosesti de cuvinte pompoase cand nici nu le pricepi sensul.

Editat de 5 o'clock

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×