Sari la conținut
Forum Roportal
@5 IP

Flirtul, cand esti angajat intr-o relatie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

@Pharell:

Daca tu la fiecare cearta folosesti drept pavaza: lasa, lasa, iti mai aduci aminte cand m-ai inselat, de aia fac asa.<br style="color: rgb(28, 40, 55); font-family: Verdana, Tahoma, Arial, 'Trebuchet MS', sans-serif, Georgia, Courier, 'Times New Roman', serif; line-height: 18px; background-color: rgb(250, 251, 252); ">Daca propozitia de mai sus te absolva pe tine de orice ai face, are vreun rost sa pretinzi ca tu ai iertat si trecut peste, in speranta de relatie linistita, sentimente, copii sau ce mai vezi tu langa ea?

Nu, chiar involuntar ti-am raspuns.Ziceam ca-mi propusesem sa evit astfel de discutii.Nu-mi amintesc exact, dar pana sa mi se intample treaba cu infidelitatea, eu n-o prea bagam in seama cand era nervoasa.Imi puneam castile pe urechi si ii spuneam: "bine"...asa ironic.

Apoi am zis ca nu-i bine asa si m-am angajat in dispute.Iar n-a fost bine, ca am atins-o in locuri sensibile.Stii cum e...sa faci rau e usor.

La nervi, doar cei capabili pot sa se abtina total.Eu nu prea reusesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e problema, esti iertat...spune-ti parerea, nu o sa stea nimeni in suspans, cred ca-s singurul care a dat curs oricum.

 

A mai scris cineva si a raspuns . Nu esti singurul care a dat curs . :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Bine.

 

@Pharell:

Nu, chiar involuntar ti-am raspuns.Ziceam ca-mi propusesem sa evit astfel de discutii.Nu-mi amintesc exact, dar pana sa mi se intample treaba cu infidelitatea, eu n-o prea bagam in seama cand era nervoasa.Imi puneam castile pe urechi si ii spuneam: "bine"...asa ironic.

Apoi am zis ca nu-i bine asa si m-am angajat in dispute.Iar n-a fost bine, ca am atins-o in locuri sensibile.Stii cum e...sa faci rau e usor.

La nervi, doar cei capabili pot sa se abtina total.Eu nu prea reusesc.

Din punctul meu de vedere nu exista involuntar cand initiezi discutii din astea.

Poate-s eu mai ciudat, dar cand initiez o discutie care stiu sigur ca o sa atinga pe cineva, o fac pentru ca vreau sa ma cert cu persoana respectiva, vreau sa-i reprosez, vreau sa o fac sa se simta prost. Motivul pentru care as face asta, e ca vreau sa-mi platesc polite chiar daca politele au fost platite, discutia a fost incheiata demult sau whatever.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si da, trebuie sa intreb inainte sa ma autoflagelez.

De o buna bucata de timp ma tot angajez in discutii cu persoane cunoscute sau mai putin si ajung sa ating subiecte legate de sexualitate.Dar nu-s ginecolog sau sexolog.Efectiv ma trezesc flirtand, desi am o sotie foarte frumoasa,yes.gif care ma atrage sexual f. mult.

Nu m-as fi ingrijorat, dar ieri am mers cam departe, acceptand sa-i vad sanii prietenii sotiei mele.Ma rog, nu tocmai prietena...Si azi am primit si o invitatie, pe care n-o voi onora (ca sa nu dati cu pietre de bordura-n mine).

Ar trebui sa ma simt vinovat? Eu am mai inselat-o cand eram mai tineri si necasatoriti si i-am spus, dar de-atunci i-am fost fidel.

...cred ca vine acasa si ma bate daca citeste...revin cu completari...

I think we are related. :soc:

Asa sunt si eu, pot sa iubesc oricat o persoana ca tot flirtez. Nu vad nicio problema in asta. Iubitul meu ma intelege.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te-au ranit rau barbatii astia pe tine...

Esti mai extremist(a) decat Hitler, desi afirmi ca nu te caracterizeaza orgoliul, esti mai orgolios decat 10 barbati d-aia de vor sa-si comande femeile.

Eu asa te vad, poate gresesc... dar de obicei am dreptate.

Barbateste vorbind, e absolut ilogic si anti-rational sa afirmi ca nu esti orgolios, pe de alta parte sa arunci cu vorbe de dispret pe o categorie de oameni, sa te caracterizezi pe sistemul "asta sunt, daca ma doresti stai, daca nu, nu", excluzand situatia in care tu doresti pe cineva... Am dubii foarte serioase ca esti barbat. Sau poate esti unul foarte tanar sau unul singuratic... :think:

 

morrr de rasss :o:

Nu pot fi ranit de dramele altora . Ai dreptul sa ma vezi cum vrei . Nu arunc dispret pe nimeni , CI IMI SPUN PAREREA clar si fara ocolisuri . Daca cu mine , un nimeni pe un forum ai reactii din astea , ma intreb ce reactii ai avea daca femeia ta iti spune ca nu e implinita cu tine ? Tu excluzi situatii de care eu nu am vorbit , deci te inseli . Sinceritatea la mine FATA DE MINE e principalul secret de a fi invincibil . DELOC Nu poti controla mediul exterior , si eu unu nici nu imi doresc asta , dar pot exact sa stiu 100 la suta si sa controlez cine sunt eu . Poti sa ai ce fel de dubii doresti , e dreptul tau , dar esti pe linga rau in ceea ce ma priveste . Singuratic nu sunt , stai linistit ca stiu multe tehnici de manipulare si as putea obtine destule avantaje , numai ca expereienta m-a invatat ca sunt apa de ploaie in ceea ce priveste fericirea . Am trecut prin destule experiente de asta nu vorbesc din carti si e de inteles sa nu fiu inteles . :o:

Editat de Prostanacul
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-ai fi mojic deloc, doar sincer, eu as aprecia genul asta de sinceritate la un barbat. Fara misto. Numai ca multe femei nu suporta genul asta de sinceritate, stiu asta. Si e pacat, ma gandesc ca si asta e unul dintre motivele pt. care barbatii inseala.

 

Nu pot, draga.Chiar imi pare ca as compromite si ce a mai ramas curat.Cum naiba sa am o relatie "open mind", cand noi ne-am iubit cu adevarat.Mai bine renunt de tot.

Pe mine ma intriga ca am sentimente contradictorii.Seara ea e femeia visurilor mele si dimineata...parca mai e loc de una.

 

@Prostanacul: Astept sa vad acea parere despre ce ai bold-uit.

@Pharel:

Din punctul meu de vedere nu exista involuntar cand initiezi discutii din astea.Poate-s eu mai ciudat, dar cand initiez o discutie care stiu sigur ca o sa atinga pe cineva, o fac pentru ca vreau sa ma cert cu persoana respectiva, vreau sa-i reprosez, vreau sa o fac sa se simta prost. Motivul pentru care as face asta, e ca vreau sa-mi platesc polite chiar daca politele au fost platite, discutia a fost incheiata demult sau whatever.

Nu am inteles.

Ziceam ca ti-am raspuns involuntar, adica nu-ti vazusem completarea si eu dadusem un raspuns care atingea si acea problema.La asta ma refeream.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cand noi ne-am iubit cu adevarat.

Am dubii serioase, eu cred ca ati stat din ambitie si d-ai dracu unu cu altu... si din o oarecare obisnuinta venita in timp. Vezi ca am subliniat un cuvant pe care subconstientul tau l-a pus acolo fara sa-ti dai seama. Verbul este la trecut.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×