Sari la conținut
Forum Roportal
@5 IP

Flirtul, cand esti angajat intr-o relatie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Da...stii pe naiba ce zici.Nu vezi ca esti intr-un topic care prin esenta lui te contrazice?Chiar asta vreau sa fac. Sa analizez si sa discut ulterior.

 

Te rog sa ma scuzi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu, ideea era ca nu ar accepta nimeni o astfel de discutie. Nu mai incerca tu sa ma convingi, ca stiu eu ce zic. Toata lumea trece la fapte, fara sa discute. Nu doar femeile.

 

Eu as accepta o astfel de discutie. Si mai sunt ca mine, indiferent de sex.

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt oameni care fac compromisuri urate pt. a mentine o relatie, e drept, dar, ma repet ca un papagal, nu exista un om care te poate implini din toate punctele de vedere. Nu exista asa ceva! Si nu te prounta usor asupra felului de-a fi a altuia, nu toti sunt croiti la fel. Si, iar e-adevarat, nu toti au o vointa puternica. Dar de dragul unui om, din respect pt. el, iti poti cali vointa si te poti stapani. Pt. mine a te stapani e una din cele mai mari dovezi de iubire pe care i-o poti arata unui om. Cand a fi fidel e ceva ce tine de felul in care esti construit e usor sa te abtii, dar cand nu esti construit pt. fidelitate si te abtii esti demn de admiratie si respect. Pt. ca depui efort cu buna stiinta ca relatia sa functioneze si sa-i faci pe plac omului de langa tine.

 

Iara nu ai inteles . Lucrurile sunt simple dar mintea e complicata . Si o sa incerc sa explic . Toti cind formam un cuplu ne uitam DIRECT la fizic . Cautam prorpiile noastre proiectii cam cum ar trebui sa arate respectivul sau respectiva CA SA NE IMPLINEASCA dar nu luam in calcul MAI DEPARTE . Raminem la nivelul fizic , apoi mai descoperim ceva asemanari la nivel intelectual si gata cuplurile SE FORMEAZA si unele duc la casatorie . Ok . Apoi incet incet se descopera CA SUNT MULTE DIFERENTE care nu au fost luate in calcul pe considerentul ´´ ca nu e nimeni perfect ´´ si incepe AUTOMINCIUNA , apoi ´´ mila ´´ , si in loc sa ai un partener devi ori dadaca , ori tatic . Si e clar neimplinire . Nue neimplinire pentru cel sau cea care are putin si ofera putin ci pentru cel care are mult de oferit si primeste putin si ala care ofera putin se mai si enerveaza ca ´´ pretentiile sunt prea mari ´´ neintelegind ca nu le poate implini si incep jigniri , certuri si alte bazaconii .

Editat de Prostanacul
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu l-as fi numit un om irational. Sclav nu. :)

 

Am cunoscut si eu un astfel de barbat. A murit. Nu statea prost cu partea rationala. Doar ca emotionalul era extrem de dezvoltat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da...stii pe naiba ce zici.Nu vezi ca esti intr-un topic care prin esenta lui te contrazice?Chiar asta vreau sa fac. Sa analizez si sa discut ulterior.

Cum ziceam, asculta-ma si stai la locul tau, ca n-ai cum sa discuti asa ceva cu nevasta-ta. Decat daca vrei sa dormi pe pres si sa iti cauti alta nevasta mai tarziu.

Las-o pe Ama, e femeie, e normal sa le stie pe toate in materie de relatii si de cum gandesc cele doua sexe si cum simt, s.a.m.d. Si nu numai ea, mai sunt care le stiu pe toate... nu zic doar de forum, realitatea bate orice forum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te rog sa ma scuzi.

 

Nu-i cazul...si nu inteleg pt. ce sunt scuzele.Chiar ai realizat ca ai formulat gresit, sau asa...ironic?

@Alexandra:...

Discutia o accepti, dar la cat de razboinica esti...cine-si asuma riscuri? Io-s mai "nevricos".smile.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu, ideea era ca nu ar accepta nimeni o astfel de discutie. Nu mai incerca tu sa ma convingi, ca stiu eu ce zic. Toata lumea trece la fapte, fara sa discute. Nu doar femeile.

 

Esti sigura ? Mai cauta .

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

@Alexandra:...

Discutia o accepti, dar la cat de razboinica esti...cine-si asuma riscuri? Io-s mai "nevricos".smile.gif

 

E una dintre putinele chestii la care sunt extrem de calma si n-am nicio abatere la activ. Dar nu sunt multe ca mine, stiu. De-aia am zis ca tu o cunosti pe sotia ta, nu noi.

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×