Sari la conținut
Forum Roportal
@5 IP

Flirtul, cand esti angajat intr-o relatie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Iubirea adevarata te face intotdeauna invincibil si daca analizezi CU ea , intelegerea este foarte profunda si poti lasa pe cineva sa plece ca intelegi ca nu poate fi fericit cu tine .

Eu pana acu am fost de acord cu tine pe topicu' asta... dar... postarea asta... tu esti pe undeva pe departe inrudit cu Hitler...? :unsure:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Iubirea adevarata te face intotdeauna invincibil si daca analizezi CU ea , intelegerea este foarte profunda si poti lasa pe cineva sa plece ca intelegi ca nu poate fi fericit cu tine .

Un tir cu lamaie va rog!!!

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vina celui de langa tine ca tu nu esti satisfacut cu ce ofera el. Fiecare cat poate... El nu se poate transforma in superman ca sa-ti satisfaca tie toate mofturile, dar tu te poti transforma intr-un om intelegator si calculat ca sa-l accepti asa cum e, si sa-l lasi sa te implineasca, cu atat cat are si el. Castigul e al ambilor. In cazul celor care completeaza "persoana" iubita din mai multe bucati, doar cel egoist are castigul. Restul, doar pierderi.

 

(am zis-o doar asa)

:good: As schimba doar partea referitoare la implinire. Nimeni nu-i raspunzator de implinirea nimanui, fiecare trebuie sa invete sa-si gaseasca implinirea singur, nu prin altii. Eu as fi spus asa: sa-l lasi sa iti ofere ce crede el caa are mai bun pt. tine, atat cat are el. Scuze ca imi dau cu parerea asa. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

@Pharell:..

Da, stiu ca-i aiurea sa flirtezi cand esti angajat intr-o relatie.Si normal ca flirtez cu persoane care ma atrag sexual, desi nu doresc sa ma culc cu ele.Ocazii as fi avut, dar le-am suprimat.Numai ca se tot repeta si nu ma mai pot bucura de relatia mea, asa... ca in trecut. am un sentiment ca-mi dau singur cu tesla...si pana a doua zi uit...si iar sunt la barfe cu vreo femeie.Cred ca si ea stie, dar nu vrea iar sa provoace cearta.

 

 

Pai fix asta ziceam si eu.

Nu ma intereseaza daca e urat, daca e frumos, eu am zis ca poate exista flirt cand ai relatie, da' depinde si ce fel de relatie, depinde si cum vezi tu alergatura dupa alte femei(mai ales cand nici nu tre' sa alergi)

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intocmai , de asta din punctul meu de vedere ar fi mult mai indicat ca cei care vorbesc ca sa se descopere sa o faca mult timp pe NEVAZUTE SI CU SINCERITATE MAXIMA . Ca apoi daca la acest nivel sunt multe asemanari sa ajunga sa se intilneasca si altfel incep valorile sa fie puse in ecuatie . De aici poti intelege de ce spun mereu ca daca la nivel sufletesc se inteleg foarte bine , fizicul poate veni ca un bonus si relatia ARE CU TOTUL ALTA VALOARE . Deci exista suflete pereche dar daca fizicul se face la inceput , NU TE MAI INTERESEAZA celelalte caitati IN PROFUNZIME ci ramai la superficialitati si ai impresia ca relatia este iubire .

 

 

 

Iubirea adevarata te face intotdeauna invincibil si daca analizezi CU ea , intelegerea este foarte profunda si poti lasa pe cineva sa plece ca intelegi ca nu poate fi fericit cu tine .

Prea idealizezi, nu ti-o spun cu rautate. Zau ca ar fi bine sa fie asa cum spui tu! Cu ce-ai spus despre sinceritate sunt de acord, o relatie bazata pe sinceritate intotdeauna va functiona bine, invincibilitatea insa tine de basm :D Sunt plini de defecte oamenii, iar ma repet, diferenta dintre ei e data de modul in care reusesc sa-si stapaneasca defectele. Iar in aberatia cu sufletele pereche chiar nu cred. Hapciu! :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...

Pai... ca sa nu te mai chinui... deci, esti nesigur pe relatia ta, prin urmare, reactionezi ca un barbat normal - verifici potentialul de a atrage usor alte partenere. Acu... daca ziceai ca moare femeia dupa tine si te iubeste si te cocoloseste si tu tot te uiti si te bagi in seama cu altele... atunci te suspectam clar de cocalarenie.

Btw, tu de ce ai luat-o de nevasta pe fata asta ? Ca e a dracu si ai cu cine face telenovela ? :think: PRobabil arata bine, o duce capul etc., dar maisunt si altele cu insusiri d-astea, deci, ce te tine langa ea ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:good: As schimba doar partea referitoare la implinire. Nimeni nu-i raspunzator de implinirea nimanui, fiecare trebuie sa invete sa-si gaseasca implinirea singur, nu prin altii. Eu as fi spus asa: sa-l lasi sa iti ofere ce crede el caa are mai bun pt. tine, atat cat are el. Scuze ca imi dau cu parerea asa. :)

 

Dar e aceeasi chestie. Normal ca nu e raspunzator, dar asta nu inseamna ca nu o poate face, daca tu inveti sa privesti cu recunostiinta gesturile lui/ei. :shifty:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inping ai spus la un moment dat ca au existat despartiri din diferite motive iar apoi reimpacari , etc . Asta nu a pus-o pe nevasta ta pe ginduri ? Ca poate nu esti pentru ea ce isi doreste , dar ca sa nu ramina singura te-a reales ? Sau poate tu ai facut asta ? Intreb si eu ca sa aflam mai multe .

 

Nu stiu omule ce a determinat-o sa ne impacam.La mine stiu...o iubeam, dar era o dragoste cam bandajata.

@Pharel:

Slabe sanse sa imi spui acum ca nu e problema, poa' sa atinga subiecte legate de sexualitate cu alti barbati...sau poate ma insel eu, cum e?

Dar am scris si aici, in topic ca nu as accepta, ca sunt putin gelos.Si faptul ca eu nu-s curat, m-a facut sa deschid topicul.Adica tocmai asta vreau sa vad...ceea ce fac eu e consecinta a vreunui sentiment profund pe care nu-l constietizez eu, sau e ceva tranzitoriu si o sa-mi treaca?

@Fiero: ce ai face in locul meu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu pana acu am fost de acord cu tine pe topicu' asta... dar... postarea asta... tu esti pe undeva pe departe inrudit cu Hitler...? :unsure:

 

Deloc . eu sunt sincer in primul rind cu mine si iubirea pentru mine e invincibila . Eu imi cunosc limitele si DACA o femeie nu e implinita cu mine , ARE DREPTUL sa plece sa fie fericita cu altul . Nu ma consider masculul invincibil , nu am orgoliu ca sunt cel mai fatal , si nu am gelozii pe nefericirea ei . Daca eu as alege sa stea cu mine stiind ca e nefericita M-AS INJOSI PE MINE , ca eu NU O CONTROLEZ si NU O MANIPULEZ , ci imi doresc SA FIE FERICITA cu mine CA ASA ALEGE EA . Iubirea pentru mine e libertate totala . Eu m-as injosi pe mine sa stiu ca sta cu mine , NU PENTRU CA MA VREA ci pentru ca incerc tehnici de manipulare si jigniri inutile ca sa ii arat ´´ ca sunt barbat ´´ . NU MERSI . Am mai spus eu ca nu sunt barbat .

Editat de Prostanacul
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai atat timp cat si tu ai inselat in trecut, ar fi corect sa fie flirtul o consecinta si la ea.

Acum, daca ai relatie pe platit polite, e mai bine sa ii pui capat...inseamna ca tu n-ai iertat-o(daca era ceva de iertat, tin minte ca nu aveai vreo dovada, aveai banuieli) si nici n-o sa o ierti vreodata.

Plus de asta, cred ca mai repede ti-ai lua-o tu in freza daca ti-ar zice maine ca pleaca, pen' ca tu nu ti-ai dus la capat razbunarea pe care o nutreste subconstientul inca.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×