Sari la conținut
Forum Roportal
@5 IP

Flirtul, cand esti angajat intr-o relatie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Prea idealizezi, nu ti-o spun cu rautate. Zau ca ar fi bine sa fie asa cum spui tu! Cu ce-ai spus despre sinceritate sunt de acord, o relatie bazata pe sinceritate intotdeauna va functiona bine, invincibilitatea insa tine de basm :D Sunt plini de defecte oamenii, iar ma repet, diferenta dintre ei e data de modul in care reusesc sa-si stapaneasca defectele. Iar in aberatia cu sufletele pereche chiar nu cred. Hapciu! :lol:

 

 

Nu idealizez deloc . Eu asa vad lucrurile si experienta imi da deseori dreptate . De asta devin invincibil si inteleg lucrurile altfel . Le-am trait si sunt convins ca poate multi de aici nu inteleg ce spun dar e dreptul lor sa aleaga ce le convine . Eu unu stiu ce fac pentru mine si fiecare e liber sa aleaga , daca sufera sau nu sufera . Nu ma mai impresioneaza demult dramele . :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

@Fiero: ce ai face in locul meu?[/font][/color]

 

M-as gandi foarte, foarte bine, la ce reprezinta relatia mea pt. mine si pt. amandoi. M-as gandi ce urmari ar avea actiunile mele asupra sotiei (faptul ca imi place sa flirtez si raspund destul de usor tentatiei de a face asta). As incerca sa ma vad si prin ochii ei, sa ma pun in situatia ei. Si apoi m-as gandi cum m-as simti, la randul meu, daca ea mi-ar face mie ce ii fac eu ei. Si m-as intreba daca se merita intr-adevar sa ma las condus de impulsuri. Daca dupa toata analiza asta as ajunge la concluzia ca nu se merita sa flirtez, as incerca sa-mi educ vointa. Si dorind cu tarie sa reusesc sa ma abtin, as face tot posibilul sa si reusesc. Daca, dimpotriva, as ajunge la concluzia ca se merita sa flirtez, as renunta la relatie si as zbura din floare in floare sau, daca as crede ca ea (sotia) poate suporta asa ceva, i-as aduce la cunostinta sotiei ce am de gand sa fac, adica ca imi doresc sa flirtez pt. ca-mi face placere asta. Daca ea ar fi de acord cu al meu comportament as continua relatia.

Cam asta as face eu.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deloc . Iubirea pentru mine e libertate totala . Am mai spus eu ca nu sunt barbat .

Esti un pic extremist.

Unii oameni pana isi dau seama clar daca se potrivesc sau nu, discuta, se cearta, stau impreuna, intorc problema pe toate partile, pana ce unul sau amandoi fie trag concluzii, fie obosesc si atunci se termina filmul.

Libertatea totala este absenta relatiilor de cuplu. Cred ca stii ca oamenii nu-s facuti pentru monogamie.

Extremismul te poate face nebarbat cateodata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai... ca sa nu te mai chinui... deci, esti nesigur pe relatia ta, prin urmare, reactionezi ca un barbat normal - verifici potentialul de a atrage usor alte partenere. Acu... daca ziceai ca moare femeia dupa tine si te iubeste si te cocoloseste si tu tot te uiti si te bagi in seama cu altele... atunci te suspectam clar de cocalarenie.

Btw, tu de ce ai luat-o de nevasta pe fata asta ? Ca e a dracu si ai cu cine face telenovela ? :think: PRobabil arata bine, o duce capul etc., dar maisunt si altele cu insusiri d-astea, deci, ce te tine langa ea ?

 

Nu mai SR-ule nu-s chiar cocalar d'ala.Am o relatie fireasca (ma rog...), adica spal si vase, gatesc...ca tot barbatu' adevaratsmile.gif .Da' am mai zis atsa.

Am luat-o ca mi-a sucit capul.La inceput m-am dat zmeu si am tratat-o urat si cand m-a prins intr-o pozitie prielnica...trosc! M-am trezit in limba.wub.gif

Pharel: mai, sa stii ca n-am simtaminte de razbunare.Cand o vad ma induiosez, si mi se mai intampla si altele dar, repet...a doua zi cand nu-i langa mine, ba deschid net-u', ba ma intalnesc cu vreo cunuscuta si nu m-a abtin, sau ma trezesc ca-i invit prietenele la noi.Si uite asa am cam sarit calul.Cu ce ziceam la inceput.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Esti un pic extremist.

Unii oameni pana isi dau seama clar daca se potrivesc sau nu, discuta, se cearta, stau impreuna, intorc problema pe toate partile, pana ce unul sau amandoi fie trag concluzii, fie obosesc si atunci se termina filmul.

Libertatea totala este absenta relatiilor de cuplu. Cred ca stii ca oamenii nu-s facuti pentru monogamie.

Extremismul te poate face nebarbat cateodata.

 

Deloc . Nu am treaba cu nici un extremism . CITESTE DIN NOU CU ATENTIE TOT CE AM SCRIS , ca nu ma repet sa explic lucrurile ce le-am spus deja .

 

iar sensul cu ´´ nebarbat ´´ se aplica la mine INTR-O COMPARATIE cu ceilalti care DIN ORGOLIU vor sa arate femeii ´´ ca ei sunt sefii ´´ Eu vreu partenera , NU SCLAVA . Acum e pe inteles ?

Editat de Prostanacul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca eu as alege sa stea cu mine stiind ca e nefericita M-AS INJOSI PE MINE , ca eu NU O CONTROLEZ si NU O MANIPULEZ , ci imi doresc SA FIE FERICITA cu mine CA ASA ALEGE EA . Iubirea pentru mine e libertate totala . Eu m-as injosi pe mine sa stiu ca sta cu mine , NU PENTRU CA MA VREA ci pentru ca incerc tehnici de manipulare si jigniri inutile ca sa ii arat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Mai sus ziceai ca ati avut o discutie aprinsa, ca v-ati adus aminte de infidelitati, ca ea ti-a zis ca te paraseste and so on....tu ai deschis subiectul cu infidelitatea?

Daca tu la fiecare cearta folosesti drept pavaza: lasa, lasa, iti mai aduci aminte cand m-ai inselat, de aia fac asa.

Daca propozitia de mai sus te absolva pe tine de orice ai face, are vreun rost sa pretinzi ca tu ai iertat si trecut peste, in speranta de relatie linistita, sentimente, copii sau ce mai vezi tu langa ea?

Editat de Pharrell24
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deloc . Nu am treaba cu nici un extremism . CITESTE DIN NOU CU ATENTIE TOT CE AM SCRIS , ca nu ma repet sa explic lucrurile ce le-am spus deja .

 

iar sensul cu

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×