Sari la conținut
Forum Roportal
@5 IP

Flirtul, cand esti angajat intr-o relatie

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

InPing, pentru cei ca tine a fost inventata religia musulmana. Poligamia salveaza omenia. :lol:

 

Lasand gluma la o parte, parerea mea este ca daca tu esti convins ca sotia ta nu duce o astfel de discutie, sa te abtii, ca o sa o ranesti cu siguranta, si tu te vei simti mai naspha ca acum. Incearca mai intai sa pricepi tu ce se intampla cu tine, zic eu. Sa vezi daca aceasta tendinta e o simpla nevoie de a-ti confirma masculinitatea sau din viata ta amoroso-sexuala lipseste o piesa de puzzle si tu tot incerci s-o pui la loc cu cine apuci, promisiunea din spatele flirtului aducand-ti bucuria intregirii in acest domeniu.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Flirt cand ai relatie?

Pai depinde ce fel de relatie e, ce fel percepi tu chasing pussy(ca un om elevat asa)

Daca relatia e doar asa sa fie, daca nu mai merge, e posibil sa nu te simti vinovat nici daca inseli(aici e si partea cu barbatii e porci ahtiati dupa sex oricum). Daca relatia iti merge bine, e iubire si tu tot simti nevoia de a atinge subiecte despre sexualitate, ma indoiesc ca le-ai atinge cu una care sperie copiii cand zambeste si-ti ridica parul de pe maini, in consecinta, o sa o faci tot cu una cu care, la o adica, ai face si sex daca ai avea cadrul potrivit sau macar un motiv. Asta e probabil din cauza ca ai nevoie de validare din mai multe parti, iti place sa stii ca tu poti, ca esti un vanator mai iscusit decat Elmer Fudd, ca ai rezerve in caz ca ramai singur.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inping ai spus la un moment dat ca au existat despartiri din diferite motive iar apoi reimpacari , etc . Asta nu a pus-o pe nevasta ta pe ginduri ? Ca poate nu esti pentru ea ce isi doreste , dar ca sa nu ramina singura te-a reales ? Sau poate tu ai facut asta ? Intreb si eu ca sa aflam mai multe .

Editat de Prostanacul
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Pai, initial toti se uita la fizic. Ma rog, hai sa nu generalizez, majoritatea fac asta, dar daca vrei o relatie te uiti si mai departe. Daca alegi un om doar pt. ca te atrage fizic inseamna ca te falultezi singur. Si te faultezi rau de tot.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vina celui de langa tine ca tu nu esti satisfacut cu ce ofera el. Fiecare cat poate... El nu se poate transforma in superman ca sa-ti satisfaca tie toate mofturile, dar tu te poti transforma intr-un om intelegator si calculat ca sa-l accepti asa cum e, si sa-l lasi sa te implineasca, cu atat cat are si el. Castigul e al ambilor. In cazul celor care completeaza "persoana" iubita din mai multe bucati, doar cel egoist are castigul (aparent, caci calea usoara nu duce la niciun castig real). Restul, doar pierderi.

 

(am zis-o doar asa)

Editat de Renaissance'91
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am cunoscut si eu un astfel de barbat. A murit. Nu statea prost cu partea rationala. Doar ca emotionalul era extrem de dezvoltat.

Stiu si eu. Iubirea te face mai puternic, insa nu invincibil. Asta n-au inteles barbatii despre care vorbim noi.

Editat de Fiero

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai, initial toti se uita la fizic. Ma rog, hai sa nu generalizez, majoritatea fac asta, dar daca vrei o relatie te uiti si mai departe. Daca alegi un om doar pt. ca te atrage fizic inseamna ca te falultezi singur. Si te faultezi rau de tot.

 

Intocmai , de asta din punctul meu de vedere ar fi mult mai indicat ca cei care vorbesc ca sa se descopere sa o faca mult timp pe NEVAZUTE SI CU SINCERITATE MAXIMA . Ca apoi daca la acest nivel sunt multe asemanari sa ajunga sa se intilneasca si altfel incep valorile sa fie puse in ecuatie . De aici poti intelege de ce spun mereu ca daca la nivel sufletesc se inteleg foarte bine , fizicul poate veni ca un bonus si relatia ARE CU TOTUL ALTA VALOARE . Deci exista suflete pereche dar daca fizicul se face la inceput , NU TE MAI INTERESEAZA celelalte caitati IN PROFUNZIME ci ramai la superficialitati si ai impresia ca relatia este iubire .

 

Stiu si eu. Iubirea te face mai puternic, insa nu invincibil. Asta n-au inteles barbatii despre care vorbim noi.

 

Iubirea adevarata te face intotdeauna invincibil si daca analizezi CU ea , intelegerea este foarte profunda si poti lasa pe cineva sa plece ca intelegi ca nu poate fi fericit cu tine .

Editat de Prostanacul
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu si eu. Iubirea te face mai puternic, insa nu invincibil. Asta n-au inteles barbatii despre care vorbim noi.

Daca si primesti, te face invincibil... daca doar dai, desi te face mai puternic, dupa un timp obosesti. Si mori.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inca ceva, flirtul poa' sa mearga both ways?

N-ai probleme daca ea flirteaza cu barbati? Stiu ca aveai probleme cu increderea doar pe niste presupuneri, pe alt topic.Slabe sanse sa imi spui acum ca nu e problema, poa' sa atinga subiecte legate de sexualitate cu alti barbati...sau poate ma insel eu, cum e?

Si daca raspunsul e nu, daca te-ar deranja faptul ca si ea flirteaza cu altii...atitudinea asta open minded, nu e de fapt usor falsa si ipocrita?

Editat de Pharrell24
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda...discutiile aluneca iar catre reglari de conturi.

Bun...sa mai fac o mica completare: In urma cu ceva timp (o luna...poate...) am avut o discutie mai aprinsa.Ea s-a enervat si mi-a zis ca ma paraseste.Eu fiind nervos, i-am spus ca a facut-o deja si am plecat de acasa.Am stat la un prieten vreo trei zile pana a venit sa discutam.Dar i-ar ne-am inflamat si eu i-am zis sa plece definitiv.I-am zis ca pana a doua zi sa nu mai fie in casa (eram in a mea) si am plecat tot eu.Dar m-am intors tot in aceeasi noapte.Ne-am impacat si discutand (in loc sa facem altelefool.gif), am readus in discutie aspecte legate de infidelitatile noastre.

Mai rau de atat nu puteam face...parca s-a rupt iar ceva...

@Melissa:..

Da fata draga, la asta ma tot gandesc si eu.Daca sa discut, sau sa rezolv singur. asta-i si motivul pt. care vreau sa aflu pareri.

@Pharell:..

Da, stiu ca-i aiurea sa flirtezi cand esti angajat intr-o relatie.Si normal ca flirtez cu persoane care ma atrag sexual, desi nu doresc sa ma culc cu ele.Ocazii as fi avut, dar le-am suprimat.Numai ca se tot repeta si nu ma mai pot bucura de relatia mea, asa... ca in trecut. am un sentiment ca-mi dau singur cu tesla...si pana a doua zi uit...si iar sunt la barfe cu vreo femeie.Cred ca si ea stie, dar nu vrea iar sa provoace cearta.

 

Nu pot tine pasul cu postarile.voi raspunde cu intarzieri si greseli ca nu am timp......scuze.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×