Sari la conținut
Forum Roportal
Htenesa

De ce exista despartiri ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu e atat de simplu. Nu exista decat Eu si Societatea. Asta e o gandire reductionista. Sunt oameni si oameni, si fiecare e influentat pana la un anumit grad de conceptiile din jurul lui. Sunt oameni izolati care poate sunt mai indoctrinati social decat aia care socializeaza zilnic. Nu e atat de simplu sa pui clasificari pe oameni.

Editat de Renaissance'91

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar dupa atatea despartiri, macar se ajunge la final sa ramai cu omul care iti place cel mai mult ? Sau apar regrete de genul: "Mai bine ramaneam cu X." ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar dupa atatea despartiri, macar se ajunge la final sa ramai cu omul care iti place cel mai mult ? Sau apar regrete de genul: "Mai bine ramaneam cu X." ?

eu cel putin nu am experimentat " mai bine ramaneam cu X"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar dupa atatea despartiri, macar se ajunge la final sa ramai cu omul care iti place cel mai mult ? Sau apar regrete de genul: "Mai bine ramaneam cu X." ?

daca exista despartiri intrebarea ta cu

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca sunt toti la fel, de ce se mai despart ?

 

Nici degetele de la o mana nu sunt la fel, daramite oamenii... Oamenii se despart atunci cand nu mai exista iubire, adica liantul care sa-i tina uniti cu adevarat.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gogule, despartirile-s misto la varsta ta.Iti creeaza conditiile perfecte sa cunosti gagici noi (zi-le persoane cu personalitati diferite, ca-i tot aia). Mai vezi si tu alta tita, alta...nu ramai ancorat doar intr-una.Cu cat socializezi mai mult, cu atat ai mai multe relatii, deci si despartiri (e cam scump sa le pastrezi pe toate yes.gif).

Gandeste si tu mai simplist, vezi forma fetei s-apoi continutul (profilul psihologic fa-il doar cand te imbeti turta si n-ai ce f...te...asa de plictiseala).

..ce naiba gandesti tu asa de mult... io nu inteleg.Sufera fetele...nu de alta...laugh.gif.O sa ai timp suficient de filozofii la batraneti.

Io nu-s cum naiba sa fac sa traiesc mai intens, ca ma ajunge varsta (am 36) si tu te complici in psihologii si filozofii.Hai sa facem schimb de varsta...vrei?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bun, eu m-am format departe de societate si astfel am crescut in lumea mea. De aceea imi e greu sa imi gasesc o partenera cu care sa am o relatie stabila. Dar de ce exista despartiri si pentru oamenii care au crescut in societate ? Daca oricum au crescut toti la un loc, nu sunt toti la fel ? Nu ar trebui sa se potriveasca cu oricine altcineva din societate ? Daca sunt toti la fel, de ce se mai despart ? Ca sa gaseasca pe altcineva tot la fel, de care sa se desparta iar ?

Nu sunt toti la fel. Nici macar gemenii identici nu-s la fel. Se despart pt. ca nu stiu ce vor fiecare in parte si unul de la celalalt. Si se mai despart pt. ca se schimba foarte tare unul din ei sau ambii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bun, eu m-am format departe de societate si astfel am crescut in lumea mea. De aceea imi e greu sa imi gasesc o partenera cu care sa am o relatie stabila. Dar de ce exista despartiri si pentru oamenii care au crescut in societate ? Daca oricum au crescut toti la un loc, nu sunt toti la fel ? Nu ar trebui sa se potriveasca cu oricine altcineva din societate ? Daca sunt toti la fel, de ce se mai despart ? Ca sa gaseasca pe altcineva tot la fel, de care sa se desparta iar ?

Se cupleaza ca se atrag, se decupleaza cand le trece, uneori se mai cupleaza de plictiseala, apoi se decupleaza tot de plictiseala. La aia mici dureaza mai putin de obicei, la aia mari dureaza mai mult, depinde si de la om la om.

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bun, eu m-am format departe de societate si astfel am crescut in lumea mea.

 

unde , in padure ??

 

@ n-au cum sa fie toti la fel, fiecare are personalitatea lui si e unic.

alta fire, alte dorinte, alte prioritati si despartirea vine firesc.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×