Sari la conținut
Forum Roportal
Spyder

Un baiat neobisnuit prezice mari catastrofe pe Terra in 2009 si 2013

Postări Recomandate

Este foarte posibil,dar ar trebui sa fim atenti cine este cu Adevarat Profet al lui DUMNEZEU si cine nu este!

Biblia Ortodoxă,Ioil,Capitolul 3:

1. Dar după aceea, vărsa-voi Duhul Meu peste tot trupul, şi fiii şi fiicele voastre vor profeţi, bătr

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi faci si mie cunostinta cu un copil indigo? Ai cunoscut vreunul? L-ai intrebat ce se considera? Ti-a demonstrat cu ceva ca este special?

 

Pai tocmai sint prezentati pe internet si pe la televiziuni. Daca nu crezi ce spun astia, subiectul e inchis. Eu nu am argumente sa contrazic citeva zeci de mii de relatari, sau mai multe, ale parintilor. Sa contrazica cine are argumente. Eu am o fata care este nascuta in acea perioada si are o logica de ma doboara. Profesoara din clasa intii ne-a spus ca nu a mai vazut copii cu asemenea personalitate. Intreaga clasa. Eu i-am spus sa ma scuteasca cu niste lucruri ce tineau chiar de a-i domina pe adulti, pe la 15 ani, s-a conformat si nu stiu ce coace ea in capul ei, dar am indrumat-o spre generatia ei sa se lamureasca intre ei cu noua filozofie de viata. Daca te intereseaza cu adevarat despre ce este vorba (eu stiu de acest fenomen uman de prin anii 84-85 inainte de a mi se naste copilul), citeste despre generatia nascuta intre 84-90 si dupa. Are o denumire mai ciudata, nu o spun, fiindca suna ciudat. Eu stiu ca oamenii care au anumite lucruri care ptr ei sint normale, nu au nevoie sa demonstreze nimanui, nimic. Si nici sa fie cobaii altora. Tocmai aici este unul din punctele in care ei vor lua pe sus toate dogmele noastre. Fiecare persoana este propriul ei stapin. Ei ptr ei sint cit se poate de normali. Ceilalti li se pare ca sint anormali, cind accepta anumite comportamente ce tin de evul mediu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai tocmai sint prezentati pe internet si pe la televiziuni. Daca nu crezi ce spun astia, subiectul e inchis. Eu nu am argumente sa contrazic citeva zeci de mii de relatari, sau mai multe, ale parintilor. Sa contrazica cine are argumente. Eu am o fata care este nascuta in acea perioada si are o logica de ma doboara. Profesoara din clasa intii ne-a spus ca nu a mai vazut copii cu asemenea personalitate. Intreaga clasa. Eu i-am spus sa ma scuteasca cu niste lucruri ce tineau chiar de a-i domina pe adulti, pe la 15 ani, s-a conformat si nu stiu ce coace ea in capul ei, dar am indrumat-o spre generatia ei sa se lamureasca intre ei cu noua filozofie de viata. Daca te intereseaza cu adevarat despre ce este vorba (eu stiu de acest fenomen uman de prin anii 84-85 inainte de a mi se naste copilul), citeste despre generatia nascuta intre 84-90 si dupa. Are o denumire mai ciudata, nu o spun, fiindca suna ciudat. Eu stiu ca oamenii care au anumite lucruri care ptr ei sint normale, nu au nevoie sa demonstreze nimanui, nimic. Si nici sa fie cobaii altora. Tocmai aici este unul din punctele in care ei vor lua pe sus toate dogmele noastre. Fiecare persoana este propriul ei stapin. Ei ptr ei sint cit se poate de normali. Ceilalti li se pare ca sint anormali, cind accepta anumite comportamente ce tin de evul mediu.

Ma refeream la altceva. Stiu ca o data cu evolutia pamantului, evolueaza si oamenii. Problema era in carcterul dogmatic al definitiei de "copil indigo", in sensul de "ales", predestinat sa salveze Terra. Asta este o minciuna. Nu exista copiii superman. Exista doar o normala evolutie si transformare a fiintei umane. Oricine poate ajunge la capacitatea unui copil definit "indigo", ba chiar il poate depasi. Cand spun oricine, inteleg de la mic si prost, la batran si indoctrinat. Este doar o chestiune de a alege cum sa-ti traiesti restul existentei, si de eforturile depuse in acest sens.

 

PS As vrea sa cunosc copii, oameni cu puteri asa zis paranormale, dar asta doar din dorinta de a intelege cine si unde greseste, care este adevarata fata a lumii. Pentru ca adevarul pare a fi ca noi toti care nu suntem "indigo", care nu suntem chiar mai mult de "indigo", chiar si cei "indigo" care nu neaparat au atins un nivel adecvat de dezvoltare (inaltare a fiintei), noi toti care nu prezentam aceste caracteristici speciale, traim intr-o mare greseala (pacat), acesta fiind motivul "normalitatii" noastre cotidiene.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ati observat incendiile uriase din Australia din prima parte a anului 2009.

 

Dl Pippo eu nu am de unde sa aduc un copil indigo. Sint in general, nu copii superman. Atentie, se spune ca sint mai sensibili si cu capacitati intelectuale mai. Hai sa nu mai jignim alte generatii. Timpul va confirma sau nu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Totusi, planeta Pamint va avea de trecut prin doi ani foarte periculosi - 2009 si 2013 - avind de infruntat "catastrofe legate de apa".

 

Mie mi se pare ca a cam nimerit-o pustiul... :P

Uite ce dezastru a fost in 30 septembrie 2009 (putin dupa ultima postare de pe acest topic)

Editat de Silver99

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea evenimentele telurice din prima parte a nului 2010, sa fie in cadrul prezicerii cu anul 2009. Poate.

Insa anul 2013, se anunta cu furtuni solare pe maxim cunoscute.

Dar eu am o vorba. Puterea psihica a oamenilor este in continua crestere si deja nu mai receptionam ca dezastre fenomene ce acum citeva decenii, marcau pe viata oamenii.

Editat de NASTYPRIMUL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
S-ar putea evenimentele telurice din prima parte a nului 2010, sa fie in cadrul prezicerii cu anul 2009. Poate.

Insa anul 2013, se anunta cu furtuni solare pe maxim cunoscute.

Dar eu am o vorba. Puterea psihica a oamenilor este in continua crestere si deja nu mai receptionam ca dezastre fenomene ce acum citeva decenii, marcau pe viata oamenii.

 

Da...se intampla lucruri ciudate pe planeta noastra... era undeva pe forumu asta un topic despre doua gauri mari in pamant egale si perfect verticale... Dar dintre toate cel mai rau ma ingrihoreaza furtuna asta solara...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
la cat de poluata este Terra atat psihic prin forme ganduri negative ....ma mir ca planeta nu a fost distrusa inca.....

 

 

De la negativitate o sa ni se intimple tot raul ... deci Ease Up tensiunea si mai uitati de rautati, gelozie, tradare ... o sa va simtit bine.

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×